První mistrovské vystoupení našich borců


Ve čtvrtek 16.5. jsme si na Buštěhradě poprve vyzkoušeli jak vypadá oficiální soutěž. Vzhledem k souběhu dvou akcí týmu U-8 jsme se s trenéry dohodli, že za ně odehrajeme toto kolo OP MPŘ (okresního přeboru mladších přípravek). Pro nás to měla být první velká zkušenost s mistrovskou soutěží a s týmy z přilehlého okolí ve kterých mohou hrát i o rok (dnes výjimečně i o dva roky) starší děti. Od podzimu nás již tato soutěž čeká a  kluci si dnes mohli vyzkoušet, jak se hraje fotbal na kladensku.

 

SK Buštěhrad – SK Slaný 2:7 (branky : Plíva – 3, Vosátka – 2, Kapusta, Hrdlička)

Hned do úvodního utkání jsme vtrhli s plnou vervou a bez jakéhokoliv respektu z mnohem vyšších hráčů (v domácím týmu mají 3 hráče ročník 2010, 6 ročník 2011 a zbytek ročník 2012). Na náš úvodní tlak na poměrně velkém hřišti soupeř brzy zareagoval a hra se vyrovnala. Chvíli se tak hrálo na obě strany. Nám se podařilo po rohovém kopu otevřít skóre. Na úvodní branku utkání soupeř odpověděl z „trestňáku“ za hru brankáře mimo PÚ. Po chvíli jsme šli opět my do vedení po brankách Vossiho a Tomáše Plívy na něž soupeř reagoval dlouhým nákopem z poloviny hřiště na který neměl Zápa šanci ani dosáhnout. To bylo ale ze strany domácích vše. Počet vstřelených branek narůstal od té chvíle už jen na naší straně.

 

SK Slaný – Fotbalová akademie Kladno  13:1 (branky: Vosátka – 4, Zápotocký a Plíva – 3, Hrdlička – 2, Tvrdík)

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu FA Kladno. I v tomto týmu nastoupilo několik starších dětí a některé budily i díky své výšce respekt. My jsme stejně jako v prvním utkání začali nebojácně a velkým tlakem, jen čekání na branku bylo téměř nekonečné. Dlouho se v tomto utkání zastřeloval Vosička, aby pak skóre soupeře zatížil čtyřmi přesnými trefami. K němu se postupně přidali Zápa, Hrdla, Tomáš a Jony. V tomto utkání vyšeli naprázdno Adam s Danem.

 

Celkově se nám toto kolo OP hodnotí těžce. Pro kluky i rodiče byla zadostiučiněním spousta vstřelených branek a je pravda, že si to kluci nadmíru užívali a byla radost sledovat jejich oslavy každé branky. Z fotbalového hlediska však bylo těžko něco hodnotit. Velkým pozitivem byla skutečnost, že se kluci nezalekli mnohem větších soupeřů, byli drzí a zároveň důrazní v osobních soubojích a nebáli se situací 1v1. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží všichni borci, nicméně bych rád vyzdvihl výkon Dana. Byť jako jediný vyšel střelecky naprázdno, přesto jeho přínos týmu byl úctyhodný a to zejména s ohledem na to, že v takovéto sestavě nastoupil poprvé a vůbec se neztratil.