Finálový turnaj MiniCupu


Netradičně v neděli 16.6. se naše týmy zúčastnily finálového kola MiniCupu. Jelikož jsme do druhé výkonnostní skupiny na návrh pořadatele postavili oba týmy, změnili jsme i tradiční rozdělení týmů a vytvořili dva přibližně silné týmy. Bohužel ani tato poslední akce se neobešla bez „omluvenek“ a tudíž jsme se turnaje namísto plánovaných 18 dětí zúčastnili se 14ti.

Aby těch netradičních věcí nebylo málo, tak netradičně probíhalo i toto poslední kolo. Týmy byly rozděleny do základních skupin a na základě umístění v těchto skupinách se hrálo o umístění. Jelikož byly naše oba týmy nalosovány do jedné skupiny, bylo jisté, že jeden tým se probojuje do „pavouka“ o první místo. Vzhledem k tomu, že s našimi týmy byl v základní skupině i dívčí tým Dukly Praha, který se během MiniCupu prezentoval velice kvalitními výkony, nepředpokládali jsme účast obou týmů v bojích o první místo.

Jako první se představil tým oranžových a od prvních minut bylo jasné, že tým Dukly přivezl asi nejslabší sestavu v rámci MiniCupu a téměř jednoznačně jsme utkání ovládli, děvčata přehrávali a zaznamenali první krůček k finálovému pavoukovi. Poté, co slánské derby skončilo remízou se proti týmu představil i druhý tým. Ve vcelku vyrovnaném utkání tahali naši borci přeci jen za kratší konec. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a tento bod zaručil i druhému týmu postup do finálového pavouka ve kterém se naše týmy měly utkat s týmem Dukly Praha a Kunratic.

Bohužel tým Dukly byl pro naše „oranžády“ těžším soupeřem a i když v utkání vedly, nakonec je dukláčci přehráli a zasloouženě postoupili do finále. Tým žlutých si ve čtvrtfinále poradil s týmem Kunratic a zejména Krausík přiváděl k šílenství trenérky soupeře, když si z jejich hráčů dělal slalomové tyče.

V semifinále čekala na žlutý tým Viktorka Žižkov. Již z průběhu MiniCupu víme, že tým ze Žižkova je velice kvalitní, má ve svém kádru šikovné a technicky vybavené hráče a utkání s ním byla vždy vyrovnaná a rozhodovala je až na výjimku jedna branka. Nejinak tomu bylo i v neděli a „viktoriáni“ na finálový turnaj navíc přivezli i jednoho opravdu urostlého hráče. V tomto utkání byli sice borci ze Žižkova lepším týmem, nicméně jejich akce končily před našim PÚ a utkání pomaličku spělo k PK. Bohužel 30 sekund před koncem přišla nechytatelná bomba a ta rozhodla o tom, že pokud chceme medaili, musíme uspět v boji o 3. místo. Bohužel v posledním utkání už došly „tatranky“ a proti týmu Dukly Jižní město jsme odvedli asi nejslabší výkon. Ten byl ale zapříčiněn úbytkem sil, které nám sebral zejména zápas s Viktorkou a tak na nás opět zbylo nepopulární 4. místo.

Oranžový tým se v pavouku o umístění utkal s nejdříve s týmem Aritmy, do kterého nevstoupil vůbec špatně. Bohužel vedení 2:0 neudržel a nakonec prohrál 2:5. V posledním utkání o celkové umístění se potkali s týmem Psár, jehož výkony v průběhu MiniCupu šly dolů a dolů, což potvrdilo i toto utkání, které jsme po vyrovnaném boji dotáhli do vítězného konce.

Finálový turnaj MiniCupu byl pro nás symbolicky i finálovou akcí této sezony a ikdyž jsme si ani tentokrát ze Záběhlic neodvezli vavříny, musím naše vystoupení hodnotit jako povedené. Samozřejmě, že umístění mohlo být lepší, pokud by nás „ve štychu“ nenechala nedisciplinovanost některých z nás.

Za nedělní výkon si zaslouží pochvalu všichni hráči, ale jednoho bych zejména vyzdvihnul – Marťase. Martin několikrát v Záběhlicích předvedl excelentní slalom, při kterém padala brada nám trenérům už v průběhu tréninků.