Letní kemp


V týdnu od 12.8. do 16.8. jsme neoficiálně zahájili novou sezonu soustředěním formou příměstského kempu. Z důvodu velkého zájmu „na poslední“ chvíli jsme se rozhodli navýšit celkový počet přihlášených dětí. Na zahájení kempu se tak sešlo 17 hráčů našeho týmu a jeden zástupce velvarské Bohemky.

Den 1.

po úvodních administrativních nezbytnostech a organizačních informacích jsme se pustili do prvních minut našeho kempu. Tento den byl v duchu poprázdninového seznamování a k naší smůle i deštivého počasí. Naštěstí i přes nepřízeň počasí jsme tam nahoře měli někoho, kdo při nás stál a ušetřil nás těm největším „sprchám“, které přišly vždy, když jsme byli pod střechou. První přišla v době svačiny, druhá během polední siesty, třetí nás zastihla na Hájích v altánku při svačince a ta poslední přišla v úplném závěru prvního dne.

Po dopoledních tréninkových jednotkách mezi nimiž byla vložena i svačina jsme během polední siesty dlouho zvažovali, co podnikneme odpoledne. Předpověď nebyla zrovna příznivá, mračna se na nás řítila a my se obávali zejména o zdraví dětí. Nakonec padlo rozhodnutí, že natáhneme pláštěnky a vyrazíme na celoodpolední výlet do lesoparku Háje. Ukázalo se, že naše rozhodnutí nebylo až tak špatné. Sice ne všichni se vrátili úplně čistí 🙂 , přesto se kluci prošli a v lanovém parku se vyřádili a odreagovali od fotbalu.

Hned první den musíme hodně pochválit všechny děti za chování nejen při přesunech na jídlo či Háje, ale i za chování během stravování. Paní provozní nám osobně vyslovyila pochvalu, že takto vychované děti v jejich zařízení vídají málokdy. Pravdou je, že slušné vychování a klid při jídle byly ukázkové a vzor z našich dětí by si mohli vzít i někteří hráči žákovských týmů či hokejisté.

 

Den 2.

Popředchozím „ubrečeném“ dnu slibovalo předpověď počasí už příznivější podmínky. I přes nižší ranní teploty se nakonec oteplilo a my jsme mohli zahodit teplákovky a dopolední část zacovat na převzetí míče. Na rozvoji této činnosti budeme pracovat i v zítřejší dopolední části.

Po obědě nás čekaly dva zajímavé bloky. Po siestě v klubovně jsme vyrazili na exkurzi na služebnu Městské policie Slaný, kde nám velitel MP Slaný Bc. Bedřich Sirůček ukázal zázemí městských strážníků, s dětmi velice vřele a ochotně prodiskutoval jejich všetečné dotazy a zajímavé příběhy. V tomto ohledu byl velice aktivní hlavně Zápa a jeho příběhy, nicméně příspěvky či otázky ostatních dětí (velkého Kryštofa, Alexe či dalších byly mnohdy úsměvně, ale i zajívavé a věcně). Děti prokázaly (i díky seriálu Policie v akci a kriminálním seriálům) povědomí o činnostech policejních složek. Vrcholem pro děti byla návštěva Operačního střediska MP Slaný, kde si kluci vedle areálu VSH mohli mnohdy pohlédnout i velkou část Slaného střeženou kamerovým systémem (někteří poznali i jejich dům 🙂 ). Tímto bychom chtěli poděkovat Bédovi Sirůčkovi (mimichodem skvělému bývalému trenérovi žáků a dorostu SK Slaný), který i v rámci své dovolené byl ochoten našim prckům ukázat zázemí MP. Vcelku úsměvným bylo setkání se dvěma strážníky ihned po opuštění budovy MP.

Po odpolední svačince jsme vyrazili do fitstudia Jitka, kde nás s grácií přivítal protagonista „Lezení do škol“, slánských lezeckých závodů – Jirka Žák. I přes „okurkovou sezonu“ si na naše děti udělal čas a připravil jim velice zajímavý program, kde se kluci „vybláznili“, vyzkoušeli své dovednosti v lezení a překonávání výšek (malých). Jirka klukům připravil velice pestrý a zajímavý hodinový program při kterém si někteří sáhli i trošku na dno a tak kluci odcházeli ze studia Jitka unaveni a plní zážitků a my dalších poznání nejen o našich borcích.

Po našem druhém dni kempu bych chtěl touto cestou poděkovat opět kromě dětí a jejich chování při přesunech, které zejména kvůli časově nabitému programu byly trošku v tempu, i veliteli MP Slaný Bédovi Sirůčkvi a Jirkovi Žákovi – majiteli studia Jitka. Zítra nás čeká fyzicky méně náročný den, kdy si prohlídneme ryzyňské letiště z „ptačí“ perspektivy tamní věže ŘLP za výkladu Pavla Krpaty.

Den 3.

Ve třetím dnu kempu jsme se zaměřili na poněkud složitější činnosti – NÁCVIK PŘIHRÁVKY, byť se jednalo o jednoduché věci,které jsme dělali na sklonku sezony, bylo pro nás překvapením, že tato cvičení nám dělají problém, naopak věci v herním prostředí kluci zvládli s přehledem.

V odpolední části dne jsme absolvovali výlet na ruzyňské letiště s exkurzí na věži Rízení letového provozu. Celý výlet měl několik kritických míst. Zásadně jsme byli limitováni odjezdy autobusů, následně i organizací přepravy a tak jsme uzpůsobili i dopolední program a improvizovat jsme museli i v Praze. Nakonec vše proběhlo (i těsně) podle našich představ a děti jsme mohli předat v předem avizovaném čase. Při návštěvě ŘLP měli kluci jedinečnou možnost prohlédnout si z výšky odbavení největšího osoby přepravujícího letadla a přistání či vzlet  letadel a vrcholem byla návštěva nejvyššího patra řídící věže, kde směna cca šesti lidí řídí veškeré pohyby letadel i techniky v prostorách ruzyňského letiště. To vše za odborného výkladu profesionála v oblasti ŘLP Pavla Krpaty a občasného glosování v otázkách odbavení letadel bývalého zaměstnanec ČSA Martina Kapusty.

Po návratu z Prahy někteří z nás zhlédli utkání 1, kola MOL Cupu našeho Áčka s druholigovým Vyšehradem.

Den 4.

Předposlední den už na dětech a nejen na nich byla vidět menší únava a tak jsme v dopolední části trošku zvolnili tempo. Cvičení tedy nebyla v takové intenzitě, nicméně i nadále byla ve vysoké kvalitě provedení a i přes únavu bylo pro nás velkým překvapením, jak klukům cvičení šla a i když cvičení byla mnohdy náročnější na pochopení, nedělalo to klukům problémy a po chvilce cše odsýpalo jak mělo.

Po včerejším odpoledním výletovém relativním klidu nás čekala asi největší porce kilometrů. Vydali jsme se na exkurzi na stanici slánských hasičů, kde si kluci mohli prohlédnout techniku, vyzkoušet například hasičskou helmu či osahat některá zařízení, která používají příslušníci HZS během některých zásahů. Celkem jsme ušli 4.2 km a to navíc přes velmi rizikové přechody U brodu.

Den jsme zakončili regenerací ve slánském Aquaparku. Nyní se můžeme těšit na poslední den, který bude v duchu loučení s kempem.