Generálka před první mistovskou sezonou


V poslední srpnový den jsme odjížděli k přátelskému utkání do nedalekých Litoměřic. Už zkušenost z minulých let, že v Liťáku pracují s mládeží ve správném duchu, slibovala zajímavé utkání a porovnání dovedností s dětmi z klubu jejichž děti vždy předváděly zajímavý a pohledný fotbal. Naše očekávání se začala naplňovat hned po příjezdu, kdy už přivítání trenéry a celým realizačním týmem bylo více než vstřícné a malý klub jako SK Slaný byl v Litoměřících vítán jakoby příjel snad Bayern Mnichov.

Za tuto nesmírnou a nezvyklou vstřícnost jsme se realizáku okolo Tomáče Rotha (trenéra) „odvděčili“ až doslova likvidačním výkonem na hřišti, kdy jsme jejich svěřence téměř nepustili na naší polovinu a Hrdla v naší brance se skoro nezapotil. Po úvodní čtvrtině (hrálo se 4×15 minut) jsme poněkud změnili pravidla a našim (hráčům – Krausikovi, Jonymu, Hrdlovi, Danovi a následně i Samovi) jsme zakázali střílet silnější nohou, což se výrazně projevilo na vyrovnání hry a soupeř začal více hrozit z protiútoků, čemuž přispěl i jejich brankář. Celkovějsme však v tomto utkání byli kvalitnějším týmem a soupeře převyšovali nejen v individuálních činnostech, ale i v celoplošné hře. už jsme se tolik „nehoufovali“ v útočné fázi, kluci zejména ve finální fázi nabíhali do předbrankového prostoru a jak ukázalo i video od paní Hlinovské, hráli jsme pohledný a velice rychlý fotbal. Vedle fotbalových dovedností jsme jsme mohli vidět i spoustu osobních soubojů, kluci se nezalekli ani o dvě hlavy vyššího hráče soupeře ročníku 2010 (hrál s naším vědomím) a úspěšně s ním podstoupil řadu soubojů.

V Litoměřicích jsme v úmorném vedru předvedli velice pohledný výkon, čímž jsme navázali na Polaban Cup v Roudnici a myslím, že se můžeme těšit na mistrovská utkání OP. Velice mile v sobotu překvapili hlavně Máza a Kuča. Prvně jmenovaný dokázal,že když chce, umí při hře myslet i efektivně útočit a odměnou m u byla i krásná branka ze střední vzdálenosti. Kuča bohužel se tentokrát obešel bez úspěchu v podobě branky, ale jeho progrese je ohromná, zejména pak situace, kdy vodil hráče soupeře před jeho brankou z jedné strany na druhou. Vysoký standard předvedli i ostatní hráči, nicméně u těchto dvou jmenovaných byla progrese asi největší.

Se sobotním dopolednem musíme být (zejména i po shlédnutí krátkého videa) velice spokojeni. Kluci v úmorném vedru předvedli super výkon, celé utkání odehráli ve vysoké rychlosti, s okamžitým napadáním po ztrátě míče a v útočné fázi v celé šířce hřiště. To je momentálně to, co po nich chceme a co by měli zvládat (včetně individuálních dovedností). Velká pochvala patří nejen klukům, ale i bouřlivému povzbuzování rodičů. Prostě krásné sobotní dopoledne. Korunu všemu dali trenéři soupeře, kteří připravili pohoštění v podobě ovoce pro oba !!!! týmy a kluci mohli při penaltovém rozstřelu pojídat připravené ovoce. Pánové děkujeme a klobouk dolů.