Ve druhém kole OP nás kladeňáci „přejeli“


Po velice vyrovnaném utkání s Buštěhradem nás čekalo utkání se stejně starými borci SK Kladno. Do zrekonstruovaného zázemí kladenských mládežnických týmů v Rozdělově jsme dorazili oproti předchozímu utkání s poněkud pozměněnou a zároveň i slabší sestavou. Zejména s ohledem na skutečnost, že se jednalo o týmy ročníků 2012 jsme očekávali vyrovnané utkání. Bohužel rozdělovský pažit, jakoby našim borcům nesvědčil a někteří jakoby se zalekli soupeře.

SK Kladno – SK Slaný 12:5 (branky: Kraus – 2, Hlinovský, Kapusta a Mazan)

Kladenětí borci se hned od úvodu do nás pustili a my jsme na jejich tlak nestačili vůbec reagovat, šance střídala šanci a my se pouze bránili a záhy jsme prohrávali o 3 branky. Ve druhé polovině se hra vyrovnala a dokonce jsme kladeňáky dostali i pod tlak. Bohužel jediným vyústěním byla branka Dana.

Ve druhém dějství se hra poněkud vyrovnala, šancí na naší straně přibývalo a několik jsme jich i využili a celkové skóre trošku vyrovnali zejména v této části hry úřadoval na naší straně Hrdla, který se několikrát z postu posledního dostal i do zakončení. Bohužel v poslední části soupeř opět přidal na tlaku a na našem kontě opět přibývaly branky. Konečné skóre se zastavilo na čísle 12.

I když jsme prohráli relativně vysoko a soupeř nás v některých fázích přehrával výrazně a zejména v době, kdy byl na hřišti syn exligového fotbalisty Kladna – Adam Hlava, který své fotbalové geny předváděl každým dotykem i dvěma brankami (tou druhou vyjnal pavouky z naší šibenice), viděli jsme několik pohledných akcí a snahu o kombinaci. Ukázková byla i chytrost Hrdly, který si několikrát chytře naběhl na rozehrávku RK a po jeho akci bylo před soupeřovou brankou vždy rušno. My jsme asi poprve mohli vyzkoušet, jak soupeřům chutná naše herní pojetí. Kladenští prckové předvádí podobný herní systém založený na důsledném presingu a tlaku na míč včetně důrazu v osobních soubojích, okažité přistupování k našim hráčům nám na rozdíl od Buštěhradu nedovolovalo prosadit se po lajnách v situacích 1v1. V tomto ohledu se můžeme velice těšit na další kolo, kdy se na našem pažitu představí oba naši předchozí soupeři.

Po dnešním utkání si velkou pochvalu zaslouží zejména Ondra, kterého chválil i trenér soupeře. Jeho důrazný a zároveň velice chytrý výkon roste s každým utkáním. Velice sympatický byl dnes výkon Vojty, Filipa a Kuby. Všichni tři dnes velice výrazně vystoupili ze svého stínu a když se Vojta ocitl skoro sám před brankou, přáli si asi všichni přítomní jen jedno – nestalo se a Vojta si na svůj první gól musí chvíli ještě počkat. Jako perličku dnešního utkání bych uvedl vyjádření Jonáše k jeho výkonu. Dnes to nebyl Jony jak ho známe, i když se snažil, jeho výkon zůstal za standardem. A důvod? Jednoduchý – důležitost prvního mistráku a strach, že něco pokazí Jony s tímto pocitem a zodpovědností na Kladno odjížděl a ani ubezpečení, že o nic nejde, že se jedná pouze o trénink jej tohoto pocitu nezbavilo.