Ve třetím kole jsme sahali po prvních bodech


V prvním domácím mistráku jsme přivítali nám dobře známé týmy Buštěhradu a Kladna. Utkání jsme pojali v tréninkovém duchu a svůj debut si vyzkoušeli další hráči a zejména Lukáš Roll s Brejším se vůbec neztratili a své si odehrál i Balda. I přes to, že k prvním bodům jsme měli hodně blízko, nakonec jsme i tentokrát zůstali bez bodu.

SK Slaný – SK Buštěhrad 3:7 (Branky : Plíva, Vosátka a Tvrdík)

První utkání jsme sehráli s týmem Buštěhradu a vše se odehrávalo podle stejného scénáře jako před několika lety v utkáních ročníku 2007 se Slavanem Kladno – účelový fotbal s cílem nakopnout, odkopnout a hlavně za každou cenu vyhrát. To vše bez ohledu na mezihru. Utkání s týmem pod vedením trenérem Zárubou vždy bolely. Hráči byli vždy důrazní v osobních sooubojí, hladoví po míči a upřímně řečeno jsem tuto schopnost jeho hráčů záviděl. Bohužel vše bylo na úkor fotbalovosti. Nejinak je tomu i nyní. Utkání bolelo, nakopávané míče a nulová mezihra. Bohužel my jsme se soupeře v tomto ohledu zalekli, báli se osobních soubojů. Dokonce i „bijci“ jako Hrdla či Vosička nebyli tolik úspěšní jako při venkovním utkání v Buštěhradu. Nebyli jsme schopni prosadit se individuálně přes méně herně vyspělé hráčw soupeře, který nás přetlačoval v osobních soubojích a my nakonec prohráli. Zejména v prvním poločase jsme tahali za výrazně kratší konec. Ve druhém jsme měli sice více ze hry a zejména v jeho úvodu jsme soupeře výrazně tlačili, nakonec branky z nákopů definitivně pohřbily naše šance na slušný výsledek, stejně jako naše muška, kdy jsme z jedné akce byli schopni několikrát za sebou orazítkovat všechny tři tyče soupeřovi branky a k tomu nakonec trefit brankáře 🙁

 

SK Slaný – SK Kladno 6:7 (Branky: Krpata- 3, Kraus -2, Kapusta – 1)

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Kladna, v očekávání bylo zajímavé a velmi vyrovnané utkání. Hned první minuty vše potvrzovaly. Soupeř šel po chvíli do vedení na čež jsme mi kontrovali brankou Krpiho. V podobném duchu se odehrálo celé utkání. Oba týmy se o výsledek přetahovaly v duchu pořekadla „Každý chvilku tahá pilku“. Nakonec toto zdrcující a velice pohledné utkání skončilo naší prohrou a hattrickem Krpiho.

 

Po prvním utkání dnešního kola nepanoval v našem týmu přílišný optimismus. V utkání s Buštěhradem jsme předvedli ustrašený výkon, bez agresivity a snahy předvést věci z tréninku. Za zmínku v tomto utkání stojí výkon Jonáše, který se mezi soupeři vznášel a úspěšně se vyhýbal i vcelku cíleným kontaktům. Zbytek týmu bohužel zůstal trošku za očekáváním. Vše jsme si ale vynahradili ve druhém utkání. Kluci z utkání proti „Buštěburgu“ najednou pookřáli, zejména pak Krausik. Viděli jsme spoustu individuálních i kombinačních akcí a pokud bychom měli někoho zmínit, pak nás mile překvapil Brejší. I když jsme se báli jak se Kuba popere se staršími borci, vodil kladeňáky jako na vařené nudli a svými kličkami v tomto utkání zastínil i o rok staršího blonďatého Adama Hlavu.