Velice pěkný výkon našich borců v Libušíně


V pátek 27.9. jsme sehráli další mistrovské utkání. Tentokrát jsme zajížděli na hřiště týmu, jehož někteří odchovanci působili či působí v starších týmech SK Slaný. I když náš soupeř body také spíše paběrkuje, odjížděli jsme k tomuto zápasu s cílem neudělat ostudu a pokusit se i o slušný a pro nás přívětivý výsledek.

V zrekonstruovaném a velice příjemném areálu Baníku Libušín (mnozí pamatujeme ještě nedávno ponuré hřiště u lesa) jsme se do soupeře pustili s vervou a i když nás soupeř převyšoval minimálně věkem, někdy i výškou (převážná část libušínských hráčů jsou ročníku  2011), byli jsme jim vyrovnaným soupeřem a v některých chvilkách jsme tahali i za delší konec. Dalo by se říci, že utkání do 2. třetiny bylo vyrovnané a vyhrát jej mohl kdokoliv.

V poslední části hry nám soupeř utekl na větší rozdíl a i díky několika brankám z vlastní poloviny rozhodl utkání, jehož výsledek sice vypadá jednoznačně, nicméně průběh tomu nenasvědčoval.

Pokud pomineme relativně vysoký rozdíl, který byl i daný něolika nakopnutými míči z hlouby vlastního hřiště a pak ohromnou výškovou a váhovou převahou nejlepšího hráče soupeře č.8, musíme být spokojeni. Vytvářeli jsme si zajímavé šance na jejichž konci nám vždy chybělo trošku štěstíčka či herní vyzrálosti, přesto většina našich branek nepadla po náhodných akcích, nýbrž po zajímavých individuálních či kombinačních situacích. Velmi nás potěšily i tři momenty, kdy se naši borci popasovali s vysokými míči a odehráli je velice povedenými hlavičkami (za pár let nás za to asi zavřou, ale zatím je hlavička dovolená hra 🙂 ). Vedle odvážných průniků Jonyho a Zápy nás velice potěšily snahy o zakončení Toma Plívy slabší nohou, kdy mu ke skórování chyběly jen centimetry, bojovnost Alexe, který mnohdy sváděl nerovné souboje. Velmi sympatický výkon předvedl Kuba a hlavně pak Vojta, kterému chyběla jen troška klidu a mohl se zapsat do listiny střelců.

Co nám bohužel poněkud v tomto utkání chybělo oproti předchozím utkáním byl důraz v osobních soubojích, hlad po míči a rychlé přistupování k soupeři.