První mistrovské body jsme si přivezli z Kladna


Ve čtvrtečním kole OP jsme se dočkali prvních mistrovských bodů. Za bouřlivé atmosféry podpořené bubínkem Míry Tvrdíka jsme si přivezli první mistrovské body z rozdělovského areálu. Než jsme se ale mohli radovat z první výhry v naší soutěži, museli jse polknout velmi hořkou pilulku, kterou nám naordinovali hráči domácího SK v podobě drtivé porážky (údajně pouze 4:10), destrokce na prvočinitele a to vše za vydatného deště.

SK Kladno „B“ – SK Slaný „B“  10:4 (branky : Hrdlička – 2, Kraus, Plíva)

v prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu, který musel kvůli marodce sáhnout k silnějším kalibrům do týmu starší přípravky a k Adamovi Hlavovi a „Mamuvi“ přibyl další borec, navíc otřelý souboji s o dva až tři roky staršími borci v podobě Romana Pavelce.

Hned od prvních minut bylo jasné, že v tomto utkání počítat se slušným výsledkem může asi jen naivka. Kladeňáci se do nás pustili a byli lepší ve všech činnostech, od důrazu v osobních soubojích, krytí míče až po vyšší „levly“ jako kombinace či práce s prostorem. Tuto jejich herní převahu podepisoval rozdílový Roman Pavelec, který je na svůj věk až neskutečně vyzrálý a s našimi borci si dělal co chtěl (v poli i zakončení).

Bohužel je nutné si přiznat, že vysokou porážku jsme si zapříčinili především našim přístupem a důrazem v osobních soubojích. Chyběl nám hlad po míči, odvaha, drzost a práce po ztrátě míče. Toto byly atributy, které nás vždy zdobily a v tomto utkání jsme je marně hledali. I když se dalo očekávat, že díky výškové převaze soupeře bude rozmáčený terén spíše vyhovovat nám, opak byl pravdou. Ani fyzika v tomto ohledu nestála při nás a tak výrazná porážka byla 4:10 je v tomto součtu dosti milosrdná.

 

SK Slaný „B“ – Baník Libušín 11:2 (branky: Zápotocký – 6!!!, Mazan, Suchopárek, Plíva, Kraus, Vosátka)

Utkání s Libušínem bylo jako noc a den. Libušínský tým nastoupil oproti domácímu utknání  v poměrně pozměněné setavě a zřejmě jim chyběli ti nejlepší hráči. V utkání jsme od prvních minut dominovali a soupeř se na naší polovinu podíval zcela výjimečně a i tyto pokusy jsme hasili již na půlící čáře. I přes tuto jasnou převahu jsme dlouho čekali na první branku. Naše pokusy končily buď těsně mimo, na konstrukci branky, nebo v rukách brankáře. I když se Zápovi podařilo naši čtvrteční střeleckoou nemohoucnost prolomit, nadále jsme se trápili. Výrazně jsme sooupeři odskočili až ve druhé polovině prvního poločasu. I když jsme sooupeře porazili výrazným rozdílem, je třeba říci, že náš výkon nebyl určitě nejlepší. Zejména s ohledem na „houfování“, i v takto relativně silné sestavě složené z nejzkušenějších hráčů si stále v útočné fázi překážíme a bereme míče.

Dnes jsme sice na Kladně poprvé bodovali, přesto náš předvedený výkon zůstal trošku za našim očekáváním. V prvním utkání, jakoby na nás ležela deka v podobě respektu z většího klubu a možná i bouřlivé atmosféry. Ve druhém jsme nebyli schopni naplno zúročit naučené dovednosti z tréninku. Přesto jsme viděli několik pohledných věcí v podobě individuálních akcí, či pěkné kombinační řešení. V tomto ohledu bylo zejména zajímavé fotbalové myšlení Vosiho, jehož výkon se ve druhém utkání otočil o 180 stupňů, připravoval akce, podílel se na jejich rozvoji až do finální fáze.

Celkově velká pochvala a úcta patří klukům, jak se vypořádali s těžkým terénem i počasím. Doufejme, že toto kolo neodmarodí. Stejně velkou pochvalu si zaslouží celý náš kotel, který vytvořil i v tak nevlídném utkání skvělou atmosféru, kterou podpořil náš dvorní bubeník Míra Tvrdík.