Skvělý výkon prcků v Odolce


V neděli po obědě sehráli i naši prckové svůj první oficiální turnaj, kde se počítaly vísledky a pro mnohé to bylo úplně první vystoupení v hale či na podobné akci. Po avizované omluvence kluků Rollovic nám ve čtvrtek ve čtvrtek do sestavy vrazila vidle další (ne)omluvenka a tak jsme museli sestavu doplnit o další hráče. Na výběr už moc nebylo. Z dvojice Brejcha-Tvrdík se zůčastnit mohl pouze Kubajs a tak jsme do Odolky odjížděli pouze v osmi, přesto však jsme měli vysoké ambice a očekávání.

SK Slaný – Sokol Libiš 3:3 (branky: Balla, Brejcha a Kučera)

První utkání turnaje jsme sehráli s týmem Libiše. Soupeře jsme přitlačili k jeho brance a téměř k ničemu nepustili. Skóre otevřel první brankou Alex, další přidal Kubajs umístěnou střelou z přímáku. Pak soupeř dvakrát přešel na naší polovinu a za skrumáže se pokaždé dokutálel míč do naší prázdné branky a bylo srovnáno. My jsme opět šli do vedení díky Kůčovi. Bohužel naše vedení nám nevydrželo, když jsme špatně obsadili hráče při rozehrávce autu a volný hráč před naší brankou uzavřel stav utkání na konečných 3:3. Smutné a paradoxní na tomto utkání bylo to, že soupeř se dostal před naší branku pouze jednou !!! a přitom jsme inkasovaly 3 branky. Dvě zbývající branky padly ze skrumáže na polovině hřiště.

SK Slaný – FK Čechie Kralupy 8:0 (branky: Vicenec – 3, Hemza – 2, Balla, Brejcha, Kubenka)

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti nejslabšímu týmu  turnaje. Kluci a holky z Kralup byli otloukánkem turnaje a na jejich herním projevu byla patrná minimální, ne-li žádná zápasová zkušenost. Nebylo tedy divu, že vše podstatné se odehrávalo pouze před jejich brankou a Adam v brance naší brance byl téměř zbytečný.

SK Slaný – Akademie Kladno 4:2 (branky: Kubenka, Brejcha, Vicenec a Balla)

Asi nejdůležitéjší utkání jsme sehráli s týmem kladenské akademie. Utkání rozhodovalo o našem úspěchu či neúspěchu. Opět jsme do utkání vstoupili výborně, po chvilce do vedení 2:0. Soupeř však vstřelil kontaktní branku. Nám se podařilo opět odskočit na rozdíl dvou branek a soupeř se opět dotáhl na jednu branku. Nám se nakonec ě minuty před koncem vstřelit rozdílovou branku na 4:2 a tím zpečetit téměř stoprocentní jistotu druhého místa.

SK Slaný – 1. FK Příbram 0:4

V posledním utkání nás čekal tým prvoligové Příbrami, tedy týmu, který se pyšnil skvělou prácí s mládeží a z jejíž líhně vzešel A. Barák ml. či V. Černý. Do utkání jsme vstupovali s vědomím toho, že pokud chceme turnaj vyhrát, musíme porazit tohoto soupeře, že případné vítězství nebude zadarmo a zápas bude hodně bolet. Příbramští borci byli do jednoho urostlí a svou postavou by se neztratili ani mezi našimi 2012kami.

Už od úvodního hvizdu bylo jasné, že na turnaji první nebudeme a jak řekl Michal Hemza „… hmota zvítězila …“. Příbramští borci hasili naše ofenzivní pokusy hned v zárodku a ikdyž se Kubajs dostal k odraženému míči a všem soupeřům utekl, jeho střelu chytil brankář. Bohužel naše herní dovednosti na tohoto soupeře nestačili a k lepšímu výsledku jsme potřebovali více kil a centimetrů.

Na turnaji v Odolce jsme skončili na krásném druhém místě a tím jsme splnili i náš plán, který jsme si vytýčili před turnajem. Je třeba říci, že na turnaji jsme byli nejfotbalovější tým. Zejména Kubajs školil všechny soupeře svou brilantní technikou a příbramští borci jej zastavovali jen za cenu faulů či již zmiňovanou hmotou. Lukaku a Alex sice nejsou takoví technici a hračičkové jako Kubajs, jsou ale typologicky jiní – přímočaří, což na turnaji také mnohokrát uplatnili a soupeře dostávali díky tomu do úzkých. Hemzíkova zejména defenzivní práce je pro tým ohromným přínosem, stejně jako zakládání a rozvíjení útoku a za posledních 6 měsíců odělal ohromný pokrok stejně jako Kůča. I když možná Marťas nebyl tolik vidět jako dosud jmenovaní borci, zlepšuje se každým dnem a jeho rychlostní a technické schopnosti budou velkým přínosem. Velice pozitivní byl i výkon Adama, jeho odvaha něco zkusit, dovolit. Adam zejména na posledních trénincích dokazuje velký potenciál a pokud bude pravidelně trénovat, zařadí se mezi nejlepší hráče. Z výčtu nám chybí už jen Honzík Vicenec a Michal Lacina. Oba dva jsou nejméně zkušení borci. Honza k nám přišel na začátku sezony, dnes absolvoval první větší turnaj a i když vstup do něj byl vlažný a Honzík byl v prvním utkání zakřiknutý, rozehrál se nakonec k velice slušnému výkonu, podařilo se mu i skórovat a jeho výkon rostl zápas od zápasu. Michal je na tom obdobně jako Honzík – druhý turnaj a minimální herní zkušenost. Jeho herní výkon je nepodobný tomu, co předváděl Hemzík s Kůčov v Chomutově. Pokud Michal bude pracovat podobně jako tito jmenovaní, jeho výkon se může výrazně zlepšit.