Trošku smolný turnaj v Rokycanech


Do fotbalového kolotoče v novém roce vstoupili turnajem v Rokycanech jako první prckové. Na relativně dobře obsazeném turnaji jsme chtěli prověřit kvality našich 2013. Po třech omluvenkách jsme museli udělat drobné změny v nominaci. Věříme zejména, že zlomená ruka Nelči se hojí dobře a těšíme se, až ji zase uvidíme mezi námi. Jako náhradníka za omluvené děti jsme tedy vzali Jonyho, který by měl být opravdu velkou posilou týmu.

 

SK Slaný – FC Viktoria Plzeň-modrá 1:2 (branka: Vicenec)

Do turnaje jsme vstoupili utkáním proti ligové Viktorce Plzeň. Jasným favoritem utkání byli plzeňští špunti a ti nám naše domněnky chtěli hned v úvodu potvrdit. První 2-3 minuty jsme se nedostali ani k půlící čáře, viktoriáni nás přišpendlili k naší brance a nedovolili nám nic. My jsme se pak díky dobré rozehrávce Alexe a rychlému přechodu do útoku dostali před branku soupeře a k vidění bylo vidět to samé co v úvodu, jen v opačném gardu. Tentokrát jsme my nepustili soupeře od jeho branky a z tohoto tlaku jsme i vytěžili naši první branku na turnaji. V podobném trendu pokračoval celý zápas. Vždy se hrálo před jednou nebo druhou brankou. V tomto utkání jsme si vytvořili několik zajímavých příležitostí, které jsme Nakonec byli šťastnější hráči soupeře, kterým se podařilo vstřelit vítěznou branku.

 

SK Slaný – Petřín Plzeň 3:2 (branky: Roll, Balla a Tvrdík)

do druhého utkání jsme nastoupili proti druhému největšímu plzeňskému týmu, jehož mládežnické týmy hrají ligové soutěže a ne nadarmo se považuje za farmu Viktorie. Plzeňský tým do utkání nastupoval jako mírný favorit. Papírové předpoklady se ale nenaplnily a otěže utkání jsme drželi ve svých rukách my. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a po jedenácti minutách svítilo na časomíře svítilo skóre 3:0. To co se dělo poté bylo na „prášek pod jazyk“. Jedna špatná diagonální přihrávka zachycená soupeřem, následný brejk a gól. Baše rozehrávka po inkasované brance, opět nepovedená a opět nezachycený útok soupeře a drama je na světě. Vedeme pouze o jednu branku. Nakonec jsme utkání dovedli k vítěznému konci a nakročili tak do bojů o metály.

 

SK Slaný – Kohouti Rokycany 5:0 (branky: Tvrdík -4, Vicenec)

v posledním utkání základní skupiny nám stačilo jediné – porazit tým, který v předchozích dvou utkáních nevstřelil ani jednu branku a inkasoval jich 15. Snadný úkol, ale v této kategorii se může stát i nemožné možným. Tomu nasvědčoval i úvod utkání. S domácím týmem coby jasným outsiderem jsme začali předvádět vyrovnanou partii. Pak se utrhnul Jony, dal průběhu utkání jasnou podobu a my jsme potvrdili postup do finálové skupiny.

 

SK Slaný – FC Viktoria Plzeň 0:1

V semifinálovém klání jsme se utkali s druhým týmem ligové Viktorky. Toto utkání by se dalo nazvat „utkání blbec“. Po celý zápas máte jasně navrch, soupeř se na vaši branku podívá ojediněle a z jednoho rohu se prokutálí míč pod nohy brankáře, který nestihne zareagovat a …. gól 🙁

Ani po tomto nešťastném gólu se nezměnil herní projev. My jsme soupeře tlačili, šance střídala šanci, spousta „nedoťuknutých“ míčů do prázdné branky, přesto jsme toto naše asi nejlepší utkání v Rokycanech prohráli a o medaile jsme se museli ještě poprat v boji o 3. místo.

 

SK Slaný – Letná Plzeň 2:4 (branky: Brejcha a Balla)

v souboji o bronzové medaile jsme se utkali s dalším plzeňským týmem. Již před zápasem jsme věděli, že tomuto týmu jde pouze o výsledky. Nepodobně tomu bylo hned od úvodu. Nutno říci, že jsme k tomuto přispěli i my laxním a ospalým výkonem. I proto jsme po dvou minutách prohrávali 0:1, další ránu naší hře dala necitlivě odpískaná nastřelená ruka v našem PÚ a následná penalta – 0:2. Kluci se však dokázali zvednout a soupeře přehrávali. Překážkou byl pouze soupeřův brankář, který naše pokusy jako magnet i s vypětím všech sil hasil. Po jednom dlouhém nákopu utekl z poloviny hřiště jejich hráč č.9 a rozdíl by už tříbrankový. Nám se ve druhé polovině utkání podařilo vstřelit branku a jasně jsme soupeře přehrávali, ten spoléhal na svého brankáře a dlouhé nákopy a odkopy na nestřídaného hráče č.9. Po jednom tomto odkopu se soupeři podařilo opět odskočit na tříbrankový rozdíl. My jsme minutu před koncem pouze korigovali na konečných 2:4. V tomto utkání vyhrála účelnost nad fotbalovostí. Již pokyny a taktika soupeřových trenérů – dej to co nejdál, odkopni to, pošli to dopředu a vysunutí hráče č.9 na naší polovinu, že pro tento tým je důležitější výsledek než hra samotná (mimochodem hráči č.4 a č.9 nestřídali). I když porážka s takovýmto týmem zanechá trošku hořkou pachuť, nemůže nám zkazit skvělý dojem z výkonů na turnaji.

 

Na velice příjemném turnaji jsme předvedli skvělé výkony. Podle pořadatelů jsme předvedli krásný fotbal a měli jsme jen trochu smůly, což byla pravda. Turnaj hodně napověděl v otázce nominací do jarní části sezóny. Velká pochvala patří Jonymu a Tvrdíkům všeobecně, že neváhali a do Rokycan dorazili a samozřejmě i všem zúčastněným hráčům i rodičům, myslím, že všichni jsme si užili krásné nedělní dopoledne. Je vidět, že tento tým je schopný konkurovat i předním týmům a sehrát s nimi, vyrovnaná utkání a nebo je i porážet. Na turnaji jsme skončili s nepříjemnou bramborou, přesto k lepšímu umístění nám chybělo strašně málo – přesnost a klid v zakončení, naopak individuální a dokonce i kombinační akce byly až neuvěřitelné. Dovedli jsme si poradit v situacích 1:1, v pozičních situacích, pokrývat náběhy soupeřů za naší obranu. S výjimkou dvou herních činností jsme na turnaji dominovali téměř ve všech herních činnostech.