První body ze Zimní ligy byly blízko


V neděli jsme se pokusili přivézt první body ze Zimní ligy na Ovčíně. Utkat jsme se měli s týmy pořádající Čafky a Slavoje Podolí. Minimálně s týmem ČAFC jsme měli být mírnými favority a tým Podolí jsme mohli potrápit. Bohužel ani papírové předpoklady se nenaplnili a my i po druhém kole odjeli ze Záběhlic bez bodu.

ČAFC Praha – SK Slaný 3:2 (branky: Balla a Brejcha)

První utkání jsme sehráli s týmem pořádající Čafky a zejména úvod nasvědčoval papírovým předpokladům. I když hra byla velmi vyrovnaná, byli jsme to my, kdo mohl jít do vedení. Na prostředku hřiště se utrhnul Kuba a jen delší předkopnutí míče a výběhnuvší brankář mu celou akci překazili. Nakonec se nám podařilo branku vstřelit, kdy po chytré křížné přihrávce Adama přímo do běhu Alexovi druhý jmenovaný otevřel skóre. Pak jsme několikrát ještě ohrozili branku soupeře bez gólového úspěchu. Ten přišel po akci Kuby, který jeden z brejků proměnil v kýžený úspěch. Bohužel dvoubrankové vedení se začalo ztenčovat, když soupeř po skrumáži dotlačil míč za záda jinak skvěle chytajícího Kryštofa. Za nedlouho se naše vedení rozplynulo, soupeř přidal na oprátkách a bylo to 2:2. Když už jsme v samém závěru pomýšleli aspoň na bod, přišlo vyvrcholení snahy soupeře o zvrat a my nakonec v utkání vyšli naprázdno.

Slavoj Podolí – SK Slaný 14:0

Po nešťastné porážce z prvního utkání jsme nastoupili proti o něco silnějšímu týmu Podolí. V tomto utkání vysely body hodně vysoko a našim cílem v utkání bylo soupeře potrápit a nedat body zadarmo. Toto se nám v úvodu dařilo. Soupeř měl sice více ze hry a my jsme hrozili jen ojedinělými pokusy, které soupeř hasil již za půlící čárou. Přesto skóre bylo stále přívětivé. To však vydrželo ani de do poločasu. Ve druhé třetině utkání nás soupeř začal doslova válcovat, jejich presink dělal našim hráčům velké problémy a není tedy divu, že jsme prohráli děsivým rozdílem čtrnácti branek.

 

Ze Záběhlic jsme sice nepřivezli ani bod, přesto pro většinu kluků to byla velká zkušenost. V týmu jsme měli několik hráčů ročníku 2013 (Balla, Brejcha, Roll, Vicenec) a to muselo být na výkonu proti o rok starším borcům vidět a bohužel i bylo. Nicméně musíme říct, že i když tito borci byli výrazně menší, na hřišti se neztratili a patřili mezi opory našeho týmu. Velmi pěkný a bojovný výkon předvedl Lukáš, který stíhal bránit i útočit a v Záběhlicích byl našim nejlepším hráčem, Alex s Kubou byli našimi jedinými střelci. Pro Honzu Vicence to bylo první vystoupení proti starším borcům a i když v závěru nebyl tolik vidět, zejména v prvním utkání byl velice platným hráčem. Přes úvodní rozkoukávání se ke skvělým výkonům rozehrál Krpi a stejně jako Lukáš stíhal bránit i útočit. Adam měl patřit mezi tahouny, nicméně nedávná viróza se asi podepsala na jeho kondici, přesto jeho křížná průniková přihrávka byla velmi povedená. Ondra Fatka udělal další krok dopředu a pokud bude nadále pracovat, tak i těmito malými krůčky se může zařadit mezi stavební kameny našeho týmu.

Zimní liga je pro nás jakási druhosledová akce, kde chceme dát prostor zejména dětem, které by si proti silným týmům asi moc nezahráli a zároveň i nejlepším hráčům ročníku 2013.