V Mostě jsme se proRollovali do semifinále


V neděli 26.1. čekal náš marodkou zdecimovaný tým náročný program – Turnaj v Mostě a Zimní liga na Ovčíně. Sestavy na obě akce jsme lepili v důsledku marodky na poslední chvíli. Do kvalitně obsazeného turnaje v Mostě jsme donominovali Jonyho. I tak jsme ale odjížděli s cílem nezklamat a zahrát si bez ambicí na přední příčky.

SK Slaný – FK Ostrov 1:1 (Branka: Adam)

Do turnaje jsme vstoupili s nejslabším soupeřem v základní skupině. V utkání jsme byli jasně lepším týmem, jen jsme svou převahu nedokázali přetavit v brankový úspěch a co hůř – soupeř šel z ojedinělé akce do vedení. My nadále tlačili a když už jsme se Tomáš dostal do skvělé pozice, zklamala ho mířidla a z bezprostřední blízkosti minul. Když už jsme nebyli schopni skórovat z vyložené příležitosti, dostal se míč k Adamovi a „šudla“ z jeho kopačky proskotačila za brankovou i s brankářem, což znamenalo vyrovnání na 1:1. Náč tlak pokračoval a Toma chtěl napodobit Marťas a úplně stejné pozice chtěl asi trefit tu samou zářivku. A skoro se povedlo. Aby naší smůle v zakončení nebylo málo, proskotačil Marťasovi v zápětí míč pod nohou. Remíza v tomto utkání znamenala jedno. Pokud chceme pomýšlet na 5.-6. místo, nesmíme ve zbývajících utkáních prohrát vyšším rozdílem než tento soupeř.

SK Slaný – MFK Most 0:3

Ke druhému utkání jsme nastoupili proti týmu Mostu. I když to výsledkově nevypadá, sehráli jsme s následným vítězem naší skupiny vyrovnané utkání. Soupeř byl bohužel efektivnější v zakončení. Zatímco my jsme jeho branku ani neohrozili, on napodobil Adama a dvěmi šudlami šel do vedení, které pak potvrdil poslední brankou.

SK Slaný – Junior Chomutov 3:2 (Branky: Luky -2, Jony)

Vhledem k tomu, že náš první soupeř prohrál ve svém druhém utkání 2:5, my jsme chtěli prohrát jen o 2 branky, popřípadě o 3 a dát více než 2. To vše za předpokladu, že mostecký tým v posledním utkání porazí výrazněji Ostrov. Vzhledem k tomu, že s týmem Chomutova sehráváme velice vyrovnané partie, nebyla tato naše přdstava nereálná a co víc. I přes úvodní branku Chomutova a vyrovnané utkání jsme díky Lukášovi vyrovnali a dokonce šli po brance Jonáše do vedení, čímž jsme byli jednou nohou v semifinále, což by bylo výrazně nad plán. Chomutovští pak následně vyrovnali a my byli opět v soubojích o 5. místo. Vše rozhodla poslední vteřina utkání, kdy byl těsně před sirénou faulovaný Lukáš, který se postavil i přes jiné pokyny z lavičky k rozehrávce a to co se dělo potom by se dalo shrnout dvěma slovy – to nevymyslíš. Lukášův TK zapadl jen těsně za soupeřovu levou tyčku a my jsme se „o hodině dvanácté“  prokousali nad plán do semifinále.

SK Slaný – FK Junior Teplice 0:4

Po našem překvapivém postupu mezi čtyři nejlepší týmy turnaje jsme narazili na juniorský tým ligových Teplic. Urostlí a důrazní hráči tahali od úvodního hvizdu za delší konec a my jsme jen chtěli dohrát zápas se ctí bez výrzného debaklu, což se nám nakonec povedlo a mohli jsme pro utkání o 3. místo očekávat soupeře, který vzejde z duelu mezi týmy Žatce a Mostu.

SK Slaný – MFK Most 2:3 (Branky: Tom P. a Marťas)

Když už sme se výrazně nad plán prokousali do semifinále, chtěli jsme se poprat i o poháry a mosteckým jsme měli co vracet. Bohužel pro toto utkání nás opustil Adam, který musel odjet 🙁 . Zápas jsme nezačali vůbec dobře soupeř byl v úvodu o něco lepší a z předvedené hry také vytěžil 3 branky, zatímco my jsme stačili vstřelit pouze jednu. Od 4. minuty jsme se začali zlepšovat a druhou polovinu utkání jsme soupeře nepustili na naši polovinu. Z převahy jsme vytěžili kontaktní branku a ještě lépe mohlo být minutu před konce, kdy se uvolnil Marťas, vystřelil a brankář jen reflexivně vytěsnil jeho střelu mimo svou svatyni.

Z Mostu jsme nakonec odvezli nám dobře známou bramboru a i když by to pro někoho bylo zklamání, pro nás se jedná o velký úspěch. Na turnaji jsme sice nastříleli pouhých 6 branek a získali 4 body, což není nikterak chválihodná bilance, nicméně na takto kvalitně obsazeném turnaji a s marodkou zmítanou sestavou to lze považovat za velký úspěch.

Velké poděkování patří rodičům za slvělé fandění a povzbuzování a klukům za předvedené výkony. V Mostě jsme předvedli pracovitý a týmový výkon. Jak bylo vidno, na to být nejlepší, to nestačí. Již v těchto kategoriích je vidět, jak důležitý je první dotyk. Kdo je schopen prvním dotykem převzít míč tak, aby mohl druhým již rozvíjet hru může hrát o příčky nejvyšší. My jsme byly o „půldotyk“ přeci jen pomalejší, stejně tak i v rychlosti myšlení a rozhodování. Toto jsou atributy na kterých musíme nadále pracovat a nadále je zdokonalovat a učit se i důraznější hře. Samostatnou kapitolou je zakončování.

Úplným závěrem přejeme brzké uzdravení všem našim marodům.