Promoklý přáteláček v Roudnici


V rámci náročnějšího týdne PÚ jsme se dnes jeli podívat do Roudnice nad Labem. Velký areál s pěti hřišti sliboval pěknou podívanou. Avšak omluvenky a nemoci se kupily, takže jsme opět nastoupili na dvě hřiště 3+0 a 4+1 s jedním střídajícím 3x 20 minut, a to nám ještě soupeř zapůjčil po domluvě hráče, aby bezprizorně nestál na hřišti.

Naši hráči vstoupili do tohoto duelu s velkým odhodláním a chutí. Oproti Velvarům jsme chytili úvod zápasu do vlastních otěží a neponechávali jsme nic náhodě. Už to nebyl chuchvalec slámy, který chtěl někdo z hráčů překonat, ale přihrávkami a rychlým přechodem dopředu jsme dostávali soupeře do úzkých. Obranná fáze zejména při rozehrávání autů nebo rohů soupeře již také měla tu správnou „koncepci“. Byly vidět velmi pěkné kombinační akce na jeden dotek, několikrát po ose Lukáš, Alex, Nelča, Kuba Brejcha v různých variantách, Lukaku měl pár dost tvrdých a přesných střel a svoji devízu v podobě vyhraných míčů v soubojích. Dokonce, jsme konečně i více a přesněji stříleli, takže třešnička na dortu se dostavila. Soupeř nebyl vůbec špatný, ale měl dost problémů s tím, aby zastavil náš rychlý přechod a naši celkovou koncentraci na hru.

Počasí nám v průběhu utkání moc nepřálo, ale děti to vzali velmi sportovně a hráli dál jejich hru. V poslední třetině se postupně vystřídali Kuba Košál a Michal Kuliha do hry 4+1, aby také okusili zápasové tempo a nevedli si vůbec špatně. Díky všem hráčům.

Celkově, další velmi kvalitní soupeř, který nás prověřil a my jsme mohli nabrat zápasové zkušenosti, fyzičku a vyzkoušet vlastní dovednosti v zápasovém maratonu.

Opět děkujeme všem rodičům a prarodičům za povzbuzování a budeme se těšit na další zápasy.

Jiří Balla

I když na druhém hřišti (3+0) nebyly k vidění pohledné kombinační akce jako na větším. Zde dostali v úvodu prostor málo zkušení hráči a popravdě jsme očekávali převahu soupeře. To se ale nenaplnilo, kluci se soupeři vyrovnali a v některých fázích jej i přehrávali. Několikrát jsme zaznamenali i pokus o přihrávku. Co bylo ale důležitější a co jsem od dětí chtěl – nebát se v situacích 1v1 a v tomto ohledu jsem byl spokojen. Zejména Míša Kuliha trápil soupeře hned od prvních minut, za své krátké vedení míče, rychlou klička a neskutečný tah na branku s dobrým zakončením byl odměněn i nesčetným počtem branek. Byť o rok mladší a někdy i dvě hlavy menší se nebál soupeřových hráčů a v mnoha případech je přehrával. Maximálně mě překvapil i prostorovým viděním, kdy několikrát našel krásnou přihrávkou svého spoluhráče. Ikdyž tato myšlenka mu byla vnuknuta od trenéra, u takto malého hráče je takovýto přehled obdivuhodný.

Dalším překvapením byl Kuba Košál, který udělal ohromný krok a na hřišti se předvedl v několika pohledných akcích. V té nejhezčí předvedl obrovský přehled když mu soupeř „zavíral“ jednu branku, Kuba to včas vyhodnotil, nechal všechny soupeřovi hráče naběhnout před ni a v klidu nikým neatakován zamířil k volné brance. nebyla to jeho jediná povedená akce. Několikrát dokázal přečíst pohyb soupeře a krásně se uvolnil a pokračoval na branku. Možná nebyl tak „tahový“ jako Míša, nicméně Kuba se pasoval do jakési role rozehrávače a tvůrce hra.

Z malého hřiště jsem ještě nejmenoval Eliáše. Byť možná pro někoho Eliáš na hřišti zaostával, je třeba říci, že udělal od podzimu ohromný pokrok. Přesto ale ve svém úsilí musí pokračovat a zlepšit hlavně práci s míčem a zapracovat na všeobecné rychlosti. Tyto atributy mnohdy rozhodovaly o úspěšnosti vcelku zajímavého řešení situace. Není to nic, na čem by se nedalo pracovat a co se dá tréninkem a herní praxí ovlivnit. Pokud tedy Eliáše bude fotbal nadále bavit, může do zimy udělat obrovský pokrok.

Celkově musím říct, že jsem výkony ročníku 2013 mile překvapen. Ještě v zimě byly v tomto týmu ohromné výkonnostní rozdíly, které se výrazně smazávají a i noví hráči budou velkou posilou do podzimních bojů o mistrovské body.

Závěrem bych chtěl také poděkovat všem dětem za pěkné výkony (tým Roudnice nejsou žádní nazdárkové, ale kvalitní tým a farma Slavie Praha) a dospělákům za povzbuzování a i když se nám pokusilo dojem pokazit počasí, snad se mu to moc nepovedlo a tak se budeme těšit na další ze šňůry přáteláčků.

MK