První prověrka po výluce


Po 14 denním povoleném trénování a od posledního turnaje na konci února, kdy jsme se
nemohli v rámci epidemie s nikým utkat, jsme měli domluveno po této dlouhé pauze přátelské utkání ve Velvarech. Nebyli jsme v nějakém velkém očekávání, ale věřili jsme, že naši kluci a Nelča nic ze svých dovedností a schopností nezapomněli. Rozdělili jsme se na dvě hřiště 3+0 a 4+1, přičemž na tom větším byl k dispozici jeden hráč navíc, na druhém nikdo.

Soupeř na nás vyrukoval s dvěma pětkama docela ve velkém stylu, rychlostí, technikou některých hráčů a důraznou bojovností. My jsme na toto nebyli ze začátku schopni jakýmkoliv způsobem reagovat, a tak tam pár gólů spadlo hned na začátku utkání. Podotýkám, že jsme hráli 4x 15 minut v tomto tempu. V rámci prvního zápasu jsme se ke konci jakoby více stmelili a sehráli a začali jsme soupeřovo výboje a brejky více kontrolovat a lepší kombinací se nám dařilo dostávat do šancí. Takže jsme se i my mohli poté radovat z gólů. Avšak soupeř byl o hodně lepší.

Ve druhé a třetí patnáctiminutovce, po krátké rozmluvě jsme již byli rovnocennějším partnerem, snažili jsme se dostat z občas dosti zapeklitého klubka hráčů do stran či volného prostoru, byly vidět pěkné přihrávky a kombinace našich hráčů včetně střel. Zejména ve třetí části, góly jsem tedy nepočítal, ale myslím, že jsme tuto čtvrtinu vyhráli a byli jsme rozhodně lepší. Konečná čtvrthodina již ukázala, že oněch 2 a půl měsíce bez fotbalu je znát.

Na podzim jsme v hale soupeře skoro převálcovali a teď jsme měli co dělat, abychom ho dotáhli. Je vidět, že velvarští udělali velký pokrok.

Na druhém hřišti, jak jsem byl informován od Marka, byly vidět neskutečné věci od našich kluků, a to můžeme být jedině rádi, i když tam bylo hodně hráčů r. 2014.

Toto PU splnilo naše očekávání, se soupeřem se budeme potkávat do konce června častěji, tak aby si naši fotbalisti zvykli na zápasovou zátěž a aby se dostali opět do své formy a samozřejmě se zlepšovali. Musíme více zapracovat na koncovce a razantnější střelbě. Díky moc všem hráčům za předvedené výkony, nasazení a bojovnost.

Díky rodičům a prarodičům za povzbuzování, omlouváme se za dřívější zahájení PU, příště už to bude později, abyste byli schopni své ratolesti v klidu po práci přivézt.

Jiří Balla