Letošní domácí derniéra nám propršela


V sobotu 20.6. jsme zakončili sérii domácích přátelských utkání s nám z MiniCupu dobře známým týmem Viktorky Žižkov. Pamětníci dobře vědí, že utkání s tímto týmem byla velice vyrovnaná a plná pohledného fotbalu. Nejednalo se o žádné nakopávače, nýbrž o tým, který chtěl hrát fotbal. I proto jsme žižkovské Viktoriány rádi přivítali u nás.

I když předpověď celý týden slibovala ideální fotbalové počasí (pod mrakem a 20°C), vše bylo nakonec jinak. Probudili jsme se do deštivého dne a co víc, déšť sice trošku ustoupil, nicméně nepřestal  trochu se i ochladilo a tak rozpaky o sehrání či nesehrání byly namístě.

Nakonec jsme se rozhodli utkání odehrát. Vždyť fotbal není pro panenky 🙂 . Deštivé počasí však nebylo jedinou věcí, která mi přidělala další vrásky. Postupně přišlo několik omluvenek a pak docházková nedisciplinovanost některých hráčů, za což musel přijít následný škrt z nominace a my jsme měli s bídou hráče na jedno hřiště a díky omluvenkám u ročníku 2013 jsme si neměli už koho stáhnout z jejich přáteláčku. Požádali jsme tedy trenéry ročníku 2011 o poskytnutí všech dětí ročníku 2012 a jednoho hráče ročníku 2011 (tohoto jsme konzultovali s trenérem Viktorky). A tak jsme mohli za pomoci starých známých Berťase s Barčou a Honzíka Hunala, Matěje Soukupa a Matyáše Herinka postavit dvě hřiště.

Před utkáním panovaly přeci jen drobné pochyby o tom, jak si děti vyhoví. Přeci jen každý trenér může (a má) jiný systém práce a jinou koncepci. Už jen v herním systému jsou diametrální rozdíly. My hrajeme 1-2-1 a „dvořákovci“ klasické rozestavení 2-2. I když v prvních minutách měli „dvořákovci“ trošku s pro ně neznámým rozestavením problém, po chvilce se aklimatizovali a co víc, s našimi borci si vyhověli. Navíc do naší hry založené spíše na individuálních výkonech přinesli něco z jejich, tedy jednoduchost a kombinaci. K vidění tedy byl krásný fotbal a spousta branek na obou stranách. I když se nám výrazně ochladilo, déšť úplně neustal, mohli jsme si sobotního dopoledne užít se vší parádou a kvalitním týmem Viktorky sehrát vyrovnané utkání ve kterém jsme v některých fázích byli i lepším týmem.

Velké díky kromě RT starší přípravky patří všem, kteří se v poněkud nepříznivém počasí přáteláčku zúčastnili a hlavně dětem, které i přes chlad a déšť daly do utkání všechno a udělali tak radost kromě mě i přihlížejícím a zmoklým rodičům.