I náš druhý tým má za sebou letošní premiéru


Páteční odpoledne bylo ve znamení letošní premiéry i druhého našeho týmu. Za svým prvním mistrovským utkáním jsme mířili ku Praze na nádherný pažit hřebečského hřiště. Po omluvluvenkách Adama a Jonáše a ukončení činnosti Matěje Hory jsme museli tyto nahradit a náhrady byli více než ekvivalentní. Zejména přítomnost štírka Lukáše byla na hřišti vidět. My jsme museli trošku nezvykle postavit sestavu, když jsme zjistili, že nemáme klasického obránce a tak si defenzivní činnosti museli vyzkoušet Tomáš s Martinem. Ale postupně

SK Slaný – FK Brandýsek 4:2 (branky : Brejcha-3 a Krpata)

Do nečekaně vyrovnaného utkání jsme nevstoupili zrovna dobře. Po krátké chvilce jsme prohrávali 0:1 a vypadalo to s námi nedobře. Soupeř nás poměrně válcoval. Pak ale přišla nevýrazná akce na jejímž konci byl Krpi a i s troškou štěstí se mu povedlo srovnat skóre. Ještě do poločasu se povedlo Brejšímu zvýšit na rozdíl jedné branky a tak i skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme nechali opět soupeře vyrovnat. Nakonec Brejší toto vyrovnané utkání dokázal dvěma brankami otočit v náš prospěch a my jsme toto vyrovnané utkání nakonec i trošku se štěstím vyhráli 4:2. Je nutno říct, že proti týmu Brandýska nám svými výkony v brance pomohl dosti výrazně i Kryštof.

 

SK Hřebeč – SK Slaný 4:8 (branky : Roll – 5, Krpata-2 a Brejcha)

Do druhého utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu Hřebče. A úvod byl jak přes kopírák stejný – prohráváme 0:1. Pak ale začala úřadovat „roládička“. Luky po výrazné výtce k odkopávaným balónům v prvním zápase se rozehrál k neskutečnému výkonu. Po lajně se protahoval jako užovka až do koncovky a postupně nastřílel 5 branek. I když výsledek utkání vypadá vyrovnaně, soupeře jsme jasně přehrávali. A přehrávali jsme ho i v zahazování vyložených šancí, kterých jsme měli na možná 20 branek. Bohužel kvalitní soupeřův brankář a hlavně naše impotence v zakončení nám neumožnily výraznější rozdíl ve skóre.

 

I když jsme v Hřebči bodovali naplno. Jisté rozpaky nad naším výkonem jsou. S čím můžeme být spokojeni, byla hra ve středu hřiště, bohužel přechodová a zejména finální fáze byly prachmizerné. Ne v každém utkání budeme mít 3 šance na vstřelení jedné branky. Když jsme se dostali do zakončení, volili jsme místo střely ještě jeden dva i tři dotyky a tím jsme nakonec přicházeli o míč.

Na druhou stranu dnes musíme pochválit oba defenzivní hráče. I když jsme viděli několik pochybení, předvedli Martin s Tomem slušný výkon. Skvělý zápas odehrál i Kryštof, na straně byl rychlý a důrazný, ovšem bezkonkurenčně asi nejlepší výkon předvedl Luky, který přehrál i dobře hrajícího Kubajse. Za zmínku ještě stojí výkon Mázy a zejména pak jeho rozehrávka od branky, kdy přesně hledal své spoluhráče a byl dokonce i u zrodu jedné naší branky, kdy pohotově a přesně rozehrál akci, která vedla k velmi pěkné brance.