První domácí mistrovské utkání


V úterý 8.9. se v prvním domácím utkání představil tým „A“. Po dvou výhrách v Hřebči přivítal tým vzdálených Libčic a jako třetí do party přijel tým z prvního kola – Brandýsek. V tomto kole se představil dosti pozměněný tým. Martina s Tomem vystřídali Adam se Samem, Lukáše Alex a v týmu se představil i Vojta. Z pátečního týmu tedy zůstali pouze Máza, Brejší, Kryštof, Ondra a Krpi.

SK Slaný – AFK Libčice 5:2 (branky: Brejcha – 2, Krpata, Pýcha a Kapusta)

v úvodním utkání jsme nastoupili proti týmu od Vltavy s velmi příjemným areálem. Hned od prvních minut jsme libčické přehrávali i se slabší čtyřkou a skóre utkání otevřel hned v prvním střídání Krpi. Druhou branku po rohovém kopu vstřelil Kryštof, kdy jsme ukázkově otevřeli prostor pro zakončení brankářem. Z našho tlaku vyústily i další branky. Nejdřív zvyšoval Brejší na 3:0 a poté se ve středu hřiště uvolnil Adam, navedl si míč na svou levačku a v zakončení se nemýlil – 4:0. U poslední branky byli opět poslední 2 jmenovaní. Adam poslal míč před branku soupeře a Kubajs se nemýlil. V závěru jsme trošku polevili a poslední dvě slova v utkání měl soupeř, který korigoval na konečných 5:2.

 

SK Slaný – FK Brandýsek 4:4 (branky: Brejcha-2, Fatka a Pýcha)

se soupeřem z Brandýska jsme v minulém kole sehráli vcelku vyrovnané utkání a vyhráli jsme pouze o 2 branky. To samé jsme očekávali i od tohoto utkání. Naše obavy se potvrdily. Na rozdíl od minulého utkání jsme do tohoto vstoupili lépe my, kdy po střele Mázy dorážel na 1:0 Brejší. Bohužel po chybě v defenzivě soupeř vyrovnal. Do vedení jsme opět šli my, kdy se opět vyplatila spolupráce našich nejtechničtějších hráčů. Adam zatáhl míč, před brankou našel Brejšího a Kubajs se v těchto situacích nemýlí. Bohužel soupeři se podařilo vstřelit branku do šatny v čase 15:20.

Do druhé půle jsme vstoupili opět aktivně a do vedení jsme šli díky Ondrovi Fatkovy, který uklidil odražený míč povedenou střelou do soupeřovi sítě. Hned vzápětí jsme odskočili na rozdíl dvou branek pumelenicí do šibenice z kopačky Kryštofa. Bohužel vedení jsme neudrželi a nechali jsme soupeře vyrovnat na konečných 4:4.

 

V tomto kole se ve svém prvním mistrovském utkání představili další hráči. Tentokrát nikdo výrazně nevynikl jako „Roláda“ v Hřebči. Za zmínku stojí obě poslední branky v utkání proti Brandýsku a neskutečná radost Ondry ze vstřelené branky. Velice pohledné byly akce tria Ball – Kapusta – Brejcha. Jejich Kombinace do šířky i hloubky pole dělaly ze soupeřů pouze fanoušky.

Myslím, že v úterý jsme viděli pohledný fotbal v podání našich borců a hlasité povzbuzování našich fanoušků, za což všem patří velká pochvala