Ondrášovka jako Trabant – „Potěší, ale nenadchne“


Po dlouhých letech se opět slánský tým podíval do kolotoče Ondrášovka Cupu a po ročníku 2006 to byl letos jako první ročník 2012. Už při pohledu na naše soupeře bylo jasné, že boj o dvě postupová místa bude velmi těžký a naopak 3. místo bude spíše povinností. Ve druhém předkole hraném na našem hřišti nás čekali dva soupeři z fotbalových akademií. Ta první byla Fotbalová akademie Jiřího Novotného (někdejšího hráče Sparty a reprezentace) z Vestce a ta druhá přijela z dalekých Českých Budějovic – Jihočeská fotbalová akademie. O vesteckých fotbalistech jsme věděli, že to bude těžký oříšek a doufali jsme, že aspoň s jihočechy odehrajeme vyrovnané utkání a pokusíme se na jejich úkor postoupit. Další trojice soupeřů, Unhošť, Holubice a Buštěhrad nám papírově neměla činit překážky. Zejména, když jsme v týmu měli mít posili v podobě Barči, Berťase a Jendy Hunala.

SK Slaný – JFA Č. Budějovice 1:10 (branka: Hlinovský)

Do prvního utkání jsme nastoupili proti týmu z jihu Čech, se kterým jsme se chtěli poprat o druhé postupové místo. Bohužel jsme do turnaje nevstoupili nejlépe. I když skóre bylo hrůzostrašné, na hřišti to tak nevypadalo. Soupeř nás nikterak výrazně nepřehrával. Byl velice efektivní v zakončení a téměř na co sáhl, to byl gól. My mu to ale velice umožnili, zejména špatným pohybem a důrazem v osobních soubojích. Necháveli jsme jihočechům strašně moc prostoru a Barča pak v brance neměla proti povedeným střelám téměř žádnou šanci. Toto Utkání jsme prostě prospali a zaslouženě prohráli. Tímto jsme de-facto rozhodli a tom, že do dalšího předkola nepostoupíme.

SK Slaný – Viktoria Vestec 3:16 (branky: Plíva, Tvrdík a Grzonka)

do utkání s favorizovanými akademiky z Vestce jsme nastoupili už v plné sestavě. Náš tým doplnil Jonáš. Bohužel kluci z Vestce byli neskuteční na míči. Klamavý pohyb – klička – přesná přihrávka – GÓL. To byl scénář celého utkání. Na hřišti jsme běhali jen my a míč a soupeř si v naší defenzivě hledal okénka a my mu nabízeli doslova výlohy. Bohužel na druhou stranu jsme nedokázali kromě naivních individuálních pokusů typu jeden proti všem aneb, proč bych šel do volného prostoru, když můžu jít do dvou či třech soupeřů. Nakonec jsme zaslouženě prohráli 3:16.

SK Slaný – SK Buštěhrad 8:1 (branky: Hunal-4, Hrdlička, Plíva, Tvrdík, Lišková)

Do bojů o 3. místo jsme nastoupili proti nám dobře známému týmu z Buštěhradu. Hned od prvních minut jsme na soupeře vlétli a téměř jej nepustili na naší polovinu hřiště. Z naší převahy přicházely i branky a s nimi i neproměněné šance. Soupeř stačil jen korigovat z přímého kopu. V tomto utkání se konečně střelecky chytil Honzík Hunal, který soupeři nastřílel 4 branky.

SK Slaný . TJ Unhošť 3:4 (branky: Zápotocký, Hlinovský a Kraus)

Po snadném vítězství nad Buštěhradem jsme nastoupili proti týmu Unhoště. V poměrně vyrovnaném utkání jsme po dobrém vstupu prohrávali nakonec 1:4. Stejně jako se soupeři povedla první polovina utkání, nám patřil závěr a z hrozivého stavu na 3:4. I když jsme poslední asi 4 minuty soupeře tlačili a měli jasnou převahu, vyrovnání jsme se bohužel nedočkali a naše povinné 3. místo v turnaji se nám na míle vzdálilo.

SK Slaný – TJ Sokol Holubice 7:3 (branky: Hunal -2, Kubát, Tvrdík, Hrdlička, Lišková a Kraus)

Do posledního utkání jsme proti týmu Sokola Holubice nastupovali smířeni se 4. místem a tak šlo pouze o prestiž. Do utkání jsme nevstoupili zrovna šťastně a vše vypadalo na další fiasko. Nakonec se vše obrátilo, my jsme přeci jen ukázali něco málo z našeho potenciálu, utkání jsme nakonec otočili a k tomu přidali soupeři pár branek. Jak se nakonec ukázalo, toto vysoké vítězství sice přidělalo garantovi SKFS p. Milanu Kormaníkovi starosti při počítání výsledků a nám v minitabulce s týmy Holubic a Unhoště pomohlo k celkovému 3. místu.

Ve II. předkole Ondrášovka Cupu jsme se nakonec umístili na povinné, přesto pro nás nezvyklé bronzové příčce. Bohužel herní projev a to co jsme v utkáních předvedli nebylo to, s čím jsme mohli být spokojeni. Chyběl nám důraz, dělali jsme spoustu školáckých chyb při kterých jsme ztráceli míče i v nebezpečném prostoru. Taktické návyky, které jsme předváděli v přátelských předprázdninových zápasech jako bychom zapomněli. Stejně tak nám chyběla rychlost kvalitní zakončení. Náladu si tedy můžeme napravit v sobotním kole MiniLigy v Roudnici.