První kolo MiniLigy v Roudnici


V sobotu 12.9. jsme v nám dobře známém a velice sympatickém areálu roudnického klubu vstoupili do kolotoče MiniLigy. V soutěži se budeme pravidelně potkávat s týmy Roudnice a Velvar a postupně se utkáme se zbývajícími přihlášenými týmy. Tentokrát jsme se střetli s týmy Neratovic, nám známým týmem Chomutova a sousedním Kladnem. A věru nevedli jsme si na rozdíl od Ondrášovky špatně.

SK Slaný – SK Roudnice 6:2 (branky: Plíva a Tvrdík – 2, Kapusta, Kubát)

Naše působení jsme odstartovali prvním utkáním proti domácí Roudnici. O Roudnickém týmu jsme věděli, že je velice kvalitní a utkání s ním bude velice těžké. Jaké rozčarování bylo, když jsme od úvodních minut byli aktivnější i nebezpečnější my. Skóre utkání otevřel dvěma brankami Tomáš Plíva a tentýž hráč byl i u třetí branky, kdy po jeho střele uklízel míč do sítě soupeře Jonáš. U naší čtvrté branky napodobil Toma Berťas a jeho střelu dorážel Sam. Další dvě naše branky přidali Adam a Jony. Posledních pět minut utkání prokázal své kvality soupeř a jako bychom se my uspokojili s jasným vedením, polevili jsme a soupeř se dostal do hry a poměrně nás začal i přehrávat. Z jeho tlaku vytěžil 2 přesné zásahy.

SK Slaný – Junior Chomutov 2:8 (branky: Plíva, Tvrdík)

Od utkání s týmem Chomutova jsme si slibovali velmi dramatické a vyrovnané utkání. Tak jako vždy. Dnes však David Folwarczny (trenér Chomutova) přivezl do Roudnice asi jiný tým. My jsme odehráli stejnou holomajznu jako ve středu v Ondrášovce, hra bez chuti a energie a odevzdaný výkon znamenaly vysokou porážku (asi 2:8 a nebo i více). Toto utkání bylo jako den a noc ve srovnání s prvním. Zatímco v prvním jsme hýřili aktivitou, v tomto jsme byli všude druzí. Samozřejmě, že nespokojenost s výkonem si kluci vyslechli i po zápase.

SK Slaný – SK Kladno 2:3 (branky: Brejcha, Kapusta)

Ve třetím utkání jsme se utkali s našim soupeřem z minulé podzimní části OP – týmem Kladna. poté, co kladeňáci porazili Neratovice jsme očekávali pěknou nakládačku a pravda je, že od začátku jsme byli pod obrovským tlakem a jen díky velké obětavosti v defenzivní činnosti jsme nedostali branku. Tlak jsme ale nemohli bez branek vydržet celý zápas a soupeř nakonec šel do vedení a vzápětí přidal další branku. S námi to v tuto chvíli vypadalo velice špatně. Nakonec Brejší vstřelil kontaktní branku. Soupeř ale náš nádech zase zchladil odskočením na 1:3. My jsme nakonec vstřelili Adamem další kontaktní branku a schylovalo se k dramatu. To se bohužel nakonec nekonalo a soupeř ve vyrovnaném utkání vyhrál nejtěsněji 3:2. Je nutno dodat, že soupeř nemohl využít svého šikulku Adama Hlavu, který je díky zranění 5 měsíců mimo hru a touto cestoou bychom mu chtěli popřát co nejrychlejší návrat na hřiště.

SK Slaný – FK Neratovice 2:5 (branky: Pýcha, Tvrdík)

Od čtvrtého utkání jsme nevěděli, co máme očekávat. O neratovických jsme věděli, že jsou velice kvalitní, ale jak, to byla otázka.

Hned od prvních minut ukazovali neratovičtí, že na míči umí. Jejich herní kvality byly asi nejlepší v celém tomto kole. My jsme se mnohdy nestačili ani otáčet za jejich kličkami, natož přerušovat jejich fotbalové snažení. V tomto utkání se ve skvělém světle předvedl v brance Hrdla, který vytáhl několik nevídaných zákroků a když už míč nevytáhl svými končetinami, zastoupil je nos. Prostě v tomto utkání Ondra doslova čaroval a i díky jemu jsme dostali pouze 5:2.

SK Slaný – FA Velvary 2:7 (Grzonka, Pýcha)

V posledním našem vystoupení jsme se utkali s týmem Velvar. Bohužel na našich borcích byla vidět únava a tak nestačili čelit silovému fotbalu soupeře. Když už jsme se dostali do zajímavé akce, soupeř nás doběhl a dohrál a tak jsme nakonec prohráli vcelku jednoznačně.

 

První kolo MiniLigy nám ukázalo s jak náročnými a kvalitními soupeři se budeme utkávat. Že to budou utkání, kde budeme muset nechat všechno, zápasy, které budou bolet a zápasy ze kterých mnohdy odejdeme i přes veškeré úsilí poraženi. Přesto vše se ukázalo, že můžeme potrápit i velké soupeře a třeba i vyhrát. Takovéto zápasy nám dají hodně zkušeností a posunou nás o velký kus dál.

Po středeční Ondrášovce byl tento turnaj jako balzám na nervy. I když jsme nehráli v úplně nejsilnější sestavě, viděli jsme spoustu pohledných věcí, z mého pohledu jsme patřili i k nejfotbalovějším týmům. I když bylo slyšet z lavičky řada výtek, jednalo se o ojedinělé individuální (zejména taktické) nedostatky na kterých se dá stále pracovat. Těžko se na rozdíl od Ondrášovky hledaly nějaké zásadní nedostatky. Samozřejmě, že pořád musíme pracovat na převzetí míče, pohybu bez míče i s ním a řešení situací 1v1. Vcelku spokojeni jsme byli s týmovým herním výkonem, protože k vidění bylo několik pohledných i chytrých přihrávek.