Kvalitní a náročný turnaj v Roudnici


V sobotu 19.9. jsme opět vyběhli na pažit roudnického areálu. Tentokrát naše kvality bez posil od ročníku 2011 prověřil kvalitně obsazený a neméně náročný turnaj z kolekce DOMA Turnaje. Tato partička mimo jiné pořádá i dvoudenní Spořickou ligu nadějí kategorie U-11, které se účastní TOP týmy z celé ČR. Nás v Roudnici čekal sice jednodenní turnaj, přesto 180 odehraných minut není malá porce a podle trenérů týmu Litoměřic děti za tuto dobu odběhaly kolem 20 km (jeden jejich hráč měl za sebou kilometrů 24).

Systém turnaje byl jednoduchý. Už před necelým měsícem byly týmy nalosovány v online přenosu do základních skupin, z nichž první 2 týmy postupovaly do horní části soutěže (o první místo) a další dva do dolní části. V obou částech turnaje se pak utkaly týmy ve čtyřčlenných skupinách o zařazení do play off o konečné umístění.

My jsme se v základní skupině utkali s týmy Žižkova, Č. Budějovic a Nymburka. Hned úvodní utkání se nám povedlo pouze výsledkové a to jsme o téměř jasné vedení mohli i přijít. S týmem z Budějovic se jednalo spíše o vraždění neviňátek. Náš herní projev v posledním utkání základní skupiny se nezačalo vyvíjet špatně a přibližně do první poloviny utkání jsme hráli vyrovnanou partii, která se ke konci změnila v celkem jednoznačnou věc v náš neprospěch.

SK Slaný – Viktorie Žižkov 4:3 (branky: Tvrdík- 2, Hrdlička a Brejcha)

SK Slaný – Dynamo Č. Budějovice 1:12 (branka: Brejcha)

SK Slaný – Polaban Nymburk 0:6

Ze základní skupiny jsme postoupili ze třetího místa do spodní části soutěže, kde nás čekali týmy Lovosic, Klatov a FAPV Děčín. Utkání slibovala poněkud vyrovnanější utkání. Hned první utkání to potvrdilo. S týmem Lovosic jsme nezačali zrovna nejlépe a po chvíli jsme prohrávali 0:2, po chvíli jsme utkání vyrovnali brankami Zápy a Ondry, soupeř nám zase odskočil na rozdíl jedné branky. Pak přišla naše chvíle a dvěma brankami jsme šli do těsného vedení. To jsme bohužel neudrželi a utkání skončilo plichtou.

V dalším utkání jsme narazili na tým ze západu Čech. Utkání jsme jednoznačně ovládli a jasně vyhráli.

Jako poslední utkání před play off jsme se utkali s týmem Fotbalové akademie Petra Voříška. V tomto utkání jakoby na nás dopadla dlouhá polední přestávka. kromě třech vstřelených branek jsme v utkání pranic nepředvedli. Chyběla bojovnost a snaha poprat se o každý míč.

SK Slaný – ASK Lovosice 4:4 (branky: Hrdla-2, Plíva a Zápa)

SK Slaný – SK Klatovy 5:1 (branky:Krpy a Hrdla – 2, Brejší)

SK Slaný – FAPV Děčín 3:8 (branky: Hrdla, Jony a Adam)

Díky výhře na Viktorkou v základní části jsme do play off postoupili ze druhého místa skupiny ve spodní části turnaje a to na úkor týmu Lovosic. Jako první jsme v konečných bojích o umístění nastoupili proti týmu MFK Chrudim. Jako bychom chtěli pokračovat v trendu z utkání s „Voříšky“, utkání jsme úplně odevzdali a soupeř nás přejel téměř v suchém triku. Tímto se rozplynuly naše naděje na umístění v první dvacítce. V utkání lucky loserů, tedy šťastných poražených jsme narazili na nám dobře známý tým Litoměřic. Litoměřičtí už toho měli plné zuby a na jejich hře to bylo vidět. My jsme v sobě našli zbytky sil a soupeře jsme přehrávali ve všech fázích a zaslouženě vyhráli. V souboji o 21. místo jsme si dali reprízu Ondrášovky. Po necelých dvou týdnech jsme se utkali s týmem za kterým stojí bývalý reprezentant – Karel Poborský. JFA je akademií tohoto skvělého fotbalisty. Ve stejném duchu jako ve Slaném se odehrávalo i toto utkání. Vcelku vyrovnaný „mač“ do první poloviny, pak nám bohužel začaly docházet Tatranky. Klukům se nedalo vyčíst, že by nechtěli, bohužel síly na vyrovnané utkání nám došly a tak jsme prohráli podobným výsledkem jako na Ondrášovce.

SK Slaný – MFK Chrudim 1:7 (branky : Hrdla)

SK Slaný – FK Litoměřicko 5:1 (branky: Plíva -3, Hrdla a Brejší)

SK Slaný – JFA Č. Budějovice 5:9 (branky: Zápa – 2, Hrdla, Jony a Plíva)

V krásném areálu roudnického týmu jsme si vyzkoušeli náročný turnaj. I když jsme výsledkově skončili v propadlišti dějin, mohli jsme poměřit síly s nejlepšími i s týmy naší úrovně. Jak herní, tak velikostní. Viděli jsme toho hodně a viděli jsme na čem MUSÍME zapracovat. Viděli jsme, že v tomto věku je nutná již jistá taktická vyzrálost a o té herní nemá smysl mluvit. K lepším výsledkům nám chybělo ovládání míče, spoustě soupeřů míč nepřekážel. Nestačí nám vše uhrát jen hrubou silou, ale je potřeba u hry přemýšlel, vědět kam si naběhnout, kam se postavit, kam vůbec nechodit, kdy vystřelit a kdy přihrát. Mnohdy jsme volili střelbu z nesmyslných pozic místo přihrávky před branku, chodíme s míčem do přehuštěného prostoru místo volby snadnější cesty či přenesení hry na druhou stranu. Bohužel i pohyb na hřišti není to, co by mělo být. Místo nabídky a pomoci svému spoluhráči se buď schováme do houfu soupeřových hráčů a nebo ještě lépe, postavíme se svému spoluhráči do cesty.

Prostě máme ještě na čem pracovat včetně kondice.

Celkově ale musíme kluky pochválit. Myslím, že na hřišti předvedli to na co mají a co jsme je naučili. Nyní musíme zabrat v tréninku.

Velká pochvala patří i všem fandům, kteří povzbuzovali naše borce i ve chvílích, kdy se nám nevedlo. Skvělý byl i základní tábor s nemalým rautem. Když už jsme nevyhráli, tak si to rodiče užili a myslím, že i přes ne příliš přesvědčivé výsledky panovala v našem táboře skvělá atmosféra. A tak by to mělo být vždy.

Takže VELKÉ DÍKY !!!!