Ondrášovka Cup 2020 kategorie U-8


Dnes jsme se zúčastnili celorepublikového turnaje pořádaného FAČR v kategorii U8, tedy ročníku 2013. Počasí bylo krásné, hrálo se na třech hřištích celkem 5 zápasů s malými přestávkami cca 10 minut. Do naší sestavy byl poprvé zařazen Max a byli jsme hodně zvědaví, co naši kluci předvedou.

 

Neratovice – SK Slaný 6:5 (branky: 3x Jony, Brejší, Nelča)

Tento náš první zápas v turnaji se nám nakonec, jak se ukázalo, stal i osudným, z hlediska lepšího umístění v turnaji. Úvod zápasu jsme začali ve velkém stylu, kdy jsme po pár minutách vedli 3:0. Soupeř ale zareagoval a postupně nás dotáhl. My jsme si vytvářeli šance, ale holt gól se do náruče brankáři prostě nedá. Dobře jsme kombinovali, soupeře přehrávali, ale z našich 15-ti střel se ujmulo 5 a soupeřových „6“ akcí skončilo 6-ti góly. Celkově jsme byli lepším a rozhodně i fotbalovějším týmem, ale vyhrát jsme bohužel nedokázali.

 

SK Slaný – Slovan Velvary 2:9 (branky: 2x Brejší)

 Nám dobře známý soupeř z přátelských utkání na nás stejně jako obvykle vlétnul a nám dělalo velké problémy se s tím poprat. Takže úvodní minuty zápasu vypadaly jednoznačně pro Velvarské. Od půlky zápasu jako bychom ustáli tlak a začali jsme si vytvářet polo-šance i my. Skóre bylo sice už dost vysoké, ale naši kluci to tzv. nezabalili a hráli dál. Začali se množit šance a následně po velmi pěkných kombinacích jsme vsítili dvě branky Kubou B. Dále už nám nedovolil snížit skóre závěrečný hvizd rozhodčího a tak jsme si šli oddychnout k dalšímu zápasu.

 

SK Roudnice n/L – SK Slaný 4:6 (branky: 3x Jony, Nelča, Honza, Lukáš R.)

 Opět nám známý soupeř byl docela nepříjemný zejména v osobních soubojích a dost našich hráčů dostalo sem tam loktem, ze začátku to ještě jakž takž bylo na hranici pravidel, ale pak už se pískalo. Naši kluci s Nelčou bojovali a nenechali si nic líbit. Začátek zápasu byl o trochu lepší soupeř, do jeho třetí branky jsme dotahovali, ale pak jsme převzali iniciativu my a přehrávali jsme roudnické pěknými kombinacemi a vstřelenými brankami.

 

TJ Unhošť – SK Slaný 2:11 (branky: 3x Jony, 3x Brejší, 2x Nelča, 2x Honza, Alex)

 Nejen výsledkově, jak je vidět ve skóre, ale po všech fotbalových stránkách jsme jednoznačně přehráli taktéž nám známého soupeře z OFS „B“ se kterým jsme minulý týden prohráli. Vycházeli nám kombinace, přihrávky, střely. Kluci si to užili, zastříleli a radovali se.

 

SK Slaný – SK Kladno 4:5 (branky: 2x Brejší, Jony, Kulíšek)

 Další z řady známých soupeřů se nám představil v posledním zápase turnaje. Jak jsme se shodli, byl to asi nejhezčí a nejfotbalovější zápas ze všech, co jsme hráli. Kupodivu poslední, kdy už jsme čekali, že toho kluci s Nelčou budou mít až dost, ale nebylo tomu tak. Hra se přelévala ze strany na stranu, nebyla nouze o pěkné fotbalové momenty, kombinace na obou stranách, střelecké příležitosti, souboje. Cca v druhé půlce zápasu jsme ještě vedli 4:3 a byli jsme o něco víc na koni, ale pak po dvou průnicích, které jsme nedokázali zastavit po levé straně, soupeř navýšil své skóre a to už udržel do konce zápasu. Krásný mač ke konci turnaje.

 

Celkově jsme s průběhem turnaje a hlavně hrou našich kluků byli spokojeni. Samozřejmě, a to je napořád, dá se vždycky něco zlepšovat. Na tom pracujeme neustále. Ale například oproti mistrovským zápasům minulý týden jsme nebyli v jedné kouli hráčů, ze které se nikdo nedokázal dostat. Je třeba dost zapracovat na střelbě, výběru místa, rychlejší přepínání ofenzíva – defenzíva. Velmi mile nás překvapil svou fotbalovostí a myšlením při hře Max. Ze začátku se trochu hledal, ale to bylo dáno tím, že hrál první zápasy s kluky. S narůstajícím počtem zápasů se však velmi pěkně prosadil. Honza Vicenec odehrál celý turnaj s velkým přehledem a byl asi naším nejlepším hráčem. Další naši hráči samozřejmě zasluhují taktéž velké díky za předvedený výkon, snahu, chuť a bojovnost.

 

Rodičům poděkování za velkou podporu

 

S pozdravem

RT U8