Kopaná ve Stehelčevsi

Čtvrté kolo OP MPŘ jsme odehráli v nedaleké Stehelčevsi, kde jsme změřili síly kromě domácího týmu i s týmem Brandýsku. Zejména s tímto týmem byla obě naše předchozí utkání velice vyrovnaná. Už po příjezdu na hřiště bylo jasné, že se pohledný fotbal hrát nebude. Že stehelčeveský pažit nepatří k nejlepším, ale že bude v tak nekvalitním stavu jsme nepředpokládali. Navíc hřiště byla postavená na minimální rozměry a tak se dalo očekávat, že spíše než o hru půjde o souboje na malém prostoru.

SK Slaný „A“- FK Brandýsek 5:4 (branky: Plíva – 3 a Zápa – 2)

Jako první jsme nastoupili proti týmu Brandýsku. Že se nebude jednat o snadné utkání jsme věděli, navíc nám celý první poločas chyběl Zápa. Celou první půli se nám v utkání plném přetlačované a na nerovném vůbec nevedlo a vypadalo to na velký debakl a to i s posilami z týmu MiniLigy. Nakonec příchod Zápy trošku oživil naší hru, tu jsme i vyrovnali a nakonec podle trenérů soupeře údajně i těsně vyhráli. Nebo spíše utrpěli vítězství.

SK Slaný – SK Stehelčeves 8:1 (Krpata – 3, Plíva, Podaný, Štambera, Kubát a Mazan)

Po nepříliš povedeném výkonu z prvního utkání jsme nastoupili proti domácímu týmu. Byť v pozici jasného favorita, trápili jsme se od úvodních minut a soupeř i několikrát pohrozil. Nakonec se nám podařilo dostat do utkání brankou Krpiho a od té chvíle jsme už byli lepším týmem, který nakonec ovládl celé utkání a jednoznačně vyhrál.

Toto kolo nepatřilo k nejvydařenějším a oproti předchozím, byť v relativně silné sestavě, jsme nepředvedli nic světoborného. Krom tlaku do branky jsme dělali i velké chyby v defenzivě. Samozřejmě, že vše bylo poplatné i stavu trávníku, kdy nám mnohdy nečekaně odskakovaly, měli jsme problém se zpracováním i vedení míče a když už byla možnost zakončit, chyběl nám hlad a důraz před brankou. A tak jediným pozitivem byla nakonec hra Maxe, který sice i o několik hlav menší než soupeři, sváděl s nimi srdnaté souboje a i když měl pomalejší rozjezd jako na Ondrášovce, nakonec ho bylo plné hřiště.