Z Kladna vezeme tentokrát jen 3 body


Dnes jsme jeli opět k dalšímu kolu OFS na hřiště Rozdělova sehrát double zápas. Počasí bylo od rána velmi chladné a těsně před úvodním hvizdem déšť ustával nebo pak trochu poprchávalo. Naše skupina fotbalistů byla velmi dobře naladěna, zejména pak asi po páteční vysoké výhře na hřišti V. Dobré.

SK Kladno „B“ – SK Slaný 9:7(branky: 3x Kulíšek, Lukáš R., Nelča, Honza, 1x vlastní)

Zápasy s týmem Kladna jsou velice vyrovnané, jak výsledkově, tak i herně. A podobně tomu bylo i dnes. V úvodu jsme byli lepší my jak výsledkově, tak i herně, pak zase převzal iniciativu soupeř a bylo to přesně naopak. Z celkového pohledu na zápas byly vidět kombinace mezi našimi hráči, plno osobních soubojů, střely na bránu, prostě vše, co k fotbalu patří. Jako perpetum mobile dnes hrál Míša Kuliha, který krásnými průniky, souboji a střelami zaměstnával soupeře, to vše pak pečetil v souhrnu třemi nemilosrdnými góly. Několikrát si spolupráci vyměnili Nelča s Lukášem a Honzík pak svými průniky zejména po pravé straně s křižnou přihrávkou před bránu. Výborně se dařilo i Martinovi K., který odjezdil zápas zejména z pohledu defenzívy a rozvinutí útoku. Lukaku s Alexem točili soupeře svými kličkami, jen dopředu je zapotřebí ihned po získání míče zrychlit nebo přihrát. Velmi pěkně se zapojil Jára, který si zvyká na zápasovou zátěž po absenci. Kuba K. zůstával trochu nezapojován do hry, ale to si vynahradil v dalším zápase. Opět to byl pěkný fotbal, na který se dalo dívat. Žádné velké skrumáže, přepínání obrana, útok až na pár maličkostí fungovalo. Jen prostě soupeř 3x zakončil ze střední vzdálenosti a tím nás tentokrát porazil.

 

SK Slaný – Velká Dobrá 8:6 (branky: 4x Honzík, 3x Nelča, Lukáš R., Kulíšek)

Další zápas s Velkou Dobrou asi po páteční kanonádě každý viděl jako hotovou věc. Ale fotbal je krásný, někdy i krutý a nevyzpytatelný. A to platilo dnes na 100%. Trenérka z Dobré tedy hlásila již před zápasem, že nestihla zpracovat zápis o utkání se sestavou, ale při pohledu na některé borce to možná bylo právě proto. Samozřejmě je to jen nepodložená domněnka, nicméně to byla jiná sestava než ta z pátku, minimálně s větší sestavou r. 2012. No nic, kluci se postavili a hráli. Bohužel soupeř svoji hrou nutil i ty naše k beznadějné skrumáži. Naši si s tím ze začátku nevěděli rady, nedokázali získat míč, nedokázali se dostat do alespoň nějaké kombinace a přechodu na bránu soupeře a tak jsme po pár minutách prohrávali 0:3. Obraz hry se pak ale obrátil, zejména po chytrých vyvedeních míče Honzíkem a ejhle začalo se kombinovat a dařili se nám proměňovat naše akce. Opět jsme byli na koni a opět jsme to byli my, kluci zjistili, že skrumáží středem to nepůjde a tak to zkoušeli jinak. Vycházeli přihrávky, obrana rychleji přistupovala k hráčům a získávala míč. Soupeř se pak zmohl na dvě střely z dálky, ale to bylo vše. V tomto zápase musím moc pochválit Martina K., který jezdil nahoru a dolů, měl nespočet získaných míčů ze soubojů a chytře je rozehrával do protiútoku, škoda jen, že svoji střelu nepečetil gólem, ale tyčkou. Větší prostor dostal i Jára a Kuba K., kteří se rozehráli a ukázali taktéž své kvality. Nelča nedala nikomu nic zadarmo a ještě 3x „rozdala“ do brány. Lukaku si vyzkoušel pár zastavení soupeře na zadek a tak jsme dohráli s vítězstvím a dobrým pocitem ze hry.  Rodičům poděkování za velkou podporu

S pozdravem

RT U8