V přeložené dohrávce jsme skončili bez bodu


V přeložené dohrávce 5. kola OP jsme na domácím trávníku přivítali týmy Velvar (ročník 2013) a Hřebče. S ohledem na soupisku našeho týmu a kvality soupeřů jsme očekávali vyrovnaná utkání, ve kterých budou muset naši borci ukázat na co mají a nespoléhat na to, že někdo za ně utkání odehraje, což bylo zejména v prvním utkání výrazně vidět.

SK Slaný – Slovan Velvary 4:12 (branky: Rami -2, Krpi, Máza)

v utkání s o rok mladším soupeřem z Velvar jsme hned od prvních minut netahali ani za kratší konec. Velvarští na nás vtrhli od prvních minut a na hřišti dominovali celé utkání. My jsme na hřišti pobíhali a nestačili mnohdy ani sledovat soupeře. Zápas jsme vcelku zaslouženě prohráli. Propadali jsme na všech postech a ve všech činnostech.

 

SK Slaný – SK Hřebeč 4:8 (branky: Marcus -2, Vojta a Krpi)

Do druhého utkání jsme nastoupili proti týmu Hřebče. Byť jsme tohoto soupeře v prvním kole vcelku jasně porazil, bylo to v jiné sestavě a tak jsme nevěděli, co si od tohoto utkání slibovat. Nakonec jsme odehráli vyrovnané utkání a i když jsme prohráli, jednalo se o vyrovnané a vcelku i pohledné utkání, ve kterém jsme viděli několik pohledných akcí a pěkná zakončení. Zejména pak bombu Kryštofa či krásnou umístěnou střelu Marcuse. Za zmínku stály i akce „drobečka“ Maxe, který se snažil míchat s hráči soupeře a nejednou jeho snahy nevyšly naprázdno.

I když jsme v tomto kole skončili bez jakéhokoliv bodového zisku, jsme nakonec spokojeni. Toto kolo ukázalo kvalitu a sílu týmu „A“, tedy bez výrazné dotace hráči MiniLigy. Kluci si museli obě utkání uhrát sami a to zejména v prvním utkání bylo vidět. Už za ně nikdo neoběhal defenzivu jako Dan Hlinovský, nikdo nedával góly a nikdo nevybojoval souboje. Vše bylo najednou na nich. Nejinak tomu bude i v dalších kolech a zejména pak na jaře. Zejména v utkání s Velvary se s tím kluci velmi těžko vypořádávali, museli více bojovat a hlavně běhat. I když druhé utkání bylo trošku poplatné soupeři (hřebečští byli přeci jen slabším soupeřem než Velvary), kluci jako by přišli na to jak hrát a hned se na to dalo koukat. Doufejme, že se nám do jarní části soutěže podaří prokvalifikovat z 3.-4. místa a tím se utkáme s přijatelnějšími soupeři, kde podobném složení budeme moci hrát vyrovnaná utkání a kluci se budou muset přičinit o výsledky.