Bronzový turnaj v Neštěmicích


Na neděli 13. 6. jsme přihlásili pro naše svěřence turnaj v městské části Neštěmice u Ústí nad Labem. Vzhledem k tomu, že jsme byli poslední přihlašovaný tým, věděli jsme jaké týmy nás, alespoň dle názvu čekají nebo se kterými bychom se mohli potkat. Z těch zvučnějších Varnsdorf, FK Litoměřicko FC Pšovka Mělník, FAPV (fotbalová akademie Petra Voříška) Děčín. Zbytek týmů už nebyly „takových zvučných jmen“ a jak se později ukázalo, jen dle názvu se opravdu nedá usuzovat o případných kvalitách a HLAVNĚ: „Hrát se dá s každým“. 12 týmů bylo rozděleno do 2 základních skupin po šesti, kde 3 týmy z každé skupiny postupovali do skupiny finálové, kam si přenášeli body a skóre ze vzájemných zápasů a 3 týmy do skupiny o 7. – 12. místo. Tudíž se hrálo celkem 8 zápasů x 17min/zápas.

Naše základní skupina B měla za soupeře: Varnsdorf „B“, FAPV Děčín, FK Litoměřicko, TJ Sokol Srbice, Dynamo Podlusky.

SK Slaný – TJ Sokol Srbice (5:1)

Tento zápas mimo to, že byl úvodním nás docela dosti překvapil výškou soupeře. Nevím, zda děti v Srbicích papají něco jiného než ostatní, ale pár hráčů minimálně o polovinu převyšovalo naše borce. Dal bych ruku do ohně, že to kategorie U8, U9 (ta letos končí ml. přípravku) nebyla. Ale pokud to mají trenéři zapotřebí a posílají starší děti na turnaj jiné kategorie, musí se minimálně vnitřně stydět. My jsme při pohledu na tyto kluky nabádali naše borce, ať se vůbec ničeho nebojí, hlavně ať hrají svojí rychlou hru a nenechají se odstrkovat. Kluci vše splnili na jedničku, rozebírali soupeře rychlými průniky a opravdu bojovnou a důraznou hrou. Nenechali si nic líbit a myslím si, že kolikrát tým Srbic zůstal stát s otevřenými ústy, co se to vlastně děje.

FK Varnsdorf „B“ – SK Slaný (3:11)

S tímto soupeřem to byl z naší strany tak trochu zápas kocoura s myší a který z našich hráčů dá více branek. Soupeř byl vzrůstem asi nejmenší a nejmladší na celém turnaji a naši kluci si to vychutnali až do konce. Líbilo se nám, že jsme se neuchýlili k bezhlavému střílení a odkopávání míče na bránu. Mohli jsme si v podstatě v klidu vyzkoušet to, co jsme se naučili na trénincích.

SK Slaný – FAPV (16:1)

Toto utkání nemá ani cenu komentovat. „Vraždění neviňátek“ – jedním slovem. Soupeř měl taktéž mladší děti, i silnější, co do šířky těla a nebyl schopen cokoliv vymyslet. Opět je třeba naše kluky pochválit za to, že se drželi svojí hry a nebyl z toho blázinec.

Dynamo Podlusky – SK Slaný (8:8)

Toto byl zápas, kdy nás soupeř konečně prověřil a my jsme „dojeli“ na to, že nemáme stálého gólmana a ani ho zatím nechceme a neprofilujeme v týmu. Kluci z Podlusk byli velice šikovní, techničtí, rychlí, hra i branky se přelévali z jedné strany na druhou. Pokud se nepletu, tak jsme asi 2 minuty před koncem zápasu ještě vedli, ale pak soupeř krásnou střelou skoro z půlky srovnal a tak se body dělili. S takovým soupeřem, právě odehráváme krásné zápasy a bylo se na co dívat. A jak se později ukázalo, byl právě tento zápas tím, který nám nedovolil lepší umístění. Ale to jsme samozřejmě nevěděli a soustředili se na hru.

SK Slaný – FK Litoměřicko (7:5)

Další z týmů, se kterým se hrál krásný fotbal. Opět se hra přelévala ze strany na stranu, byly vidět pěkné fotbalové akce, souboje a střely. V tomto zápase jsme byli fotbalovější a přesnější my a tak jsme si odnesli další vítězství a radost ze hry.

Celkově jsme základní skupinu vyhráli o skóre před týmem Podlusk. Vstřelili jsme 47 branek, což je úžasné, obdrželi 18 a do finálové skupiny jsme si přenesli 4 body.

Ve finálové skupině nás po pauze čekaly 3 týmy: Admira Praha, FK Varnsdorf „A“, FK Pšovka Mělník.

SK Slaný – FK Admira Praha (6:2)

Tento soupeř měl taktéž některé děti vyššího i širšího vzrůstu a tak jsme čekali, co se bude dít i vzhledem k tomu, že se někteří hráči pěkně napapali. Žádná z těchto obav se nenaplnila, kluci opět plnili to, co jsme si řekli a v podstatě k ničemu soupeře nepustili. Ten jen z ojedinělých střel dvakrát skóroval.

FK Varnsdorf „A“ – SK Slaný (6:4)

Áčko Varnsdorfu byl dalším z velmi kvalitních soupeřů. Hra byla velmi vyrovnaná. Hráč č. 4 Varnsdorfu byl jmenován nejlepším střelcem turnaje s počtem 46 vstřelených branek (což je tolik, kolik dal náš tým celkově v základní skupině). Je to krásné, je to úctyhodné, v našem zápase se prosadil dvakrát tím, že dostal přihrávku od obránce či gólmana, navedl si míč a z půlky hřiště prudkou krásnou střelou skóroval. No jo, ale co ve vyšších kategoriích, bude mu to stále vycházet, bude umět pracovat s míčem tak, aby byl schopen rozehrát akci nějakou kombinací, nebo bude stále střílet na branku, kterou už bude mít vzdálenější a vzdálenější. Naši kluci si dali do těla, byl to velmi fyzicky náročný zápas, 4x jsme tváří v tvář nastřelili gólmana. Zápas, který jsme na konci sice nedotáhli na výhru, ale celkově jsme byli z obrazu hry našich dětí velmi spokojeni.

FK Pšovka Mělník – SK Slaný (7:5)

Další a poslední zápas turnaje byl obrazem a kvalitou hry soupeře obdobný těm předcházejícím ve finálové skupině. Plno fyzických soubojů, plno aktivních náběhů po straně hřiště, po získání míče okamžitý přechod do protiútoku. Nechci tady přehnaně vychvalovat, ale z naší strany jsme byli určitě fotbalovějším soupeřem po celý zápas. Ale protože se zápasy hrají na vstřelené branky, i z tohoto utkání jsme vyšli bodově naprázdno. Navíc tento zápas již nic bodově neřešil. Ale my jsme se nevzdali a bojovali až do konce.

Závěrem: Z turnaje si kluci odvezli pěkné 3. místo, pohár, medaile, nějakou tu sladkost a myslím si, že i velmi dobrý pocit z krásného fotbalu. Chtěli bychom MOC, MOC, MOC poděkovat všem klukům za bojovnost, houževnatost, fotbalové myšlení, předvedenou hru, krásné akce. Zkrátka to byl jejich den.

Rodičům velké díky za fandění a podporu dětí.

S pozdravem RT