Turnaj Roudnice r. 2013


19.6.2021 jsme se přihlásili na kvalitně obsazený turnaj v Roudnici. Mezi přihlášenými byly dva týmy Slavie Praha, dva týmy Sparty Praha, dva týmy Spartaku Trnava, Baníku Ostrava, Sigmy Olomouc, Bohemians 1905, FA Bohemians (Velvary), JFA Č.Budějovice, FK Teplice, SK Dynamo Č. Budějovice, 1. FK Příbram. Celkem bylo přihlášeno 32 týmu. Zápasy se hrály 4+1 na 20 minut. Pro náš tým velmi těžká zkouška.

Základní skupina:

Rozlosování základních skupin proběhlo online už před týdnem, takže jsme věděli, že na nás čeká Spartak Trnava, Bohemians Praha 1905, JFA (Jihočeska Fotbalová Akademie). První a druhý postupoval do osmifinálové skupiny o 1.-16. místo. Třetí a čtvrtí šli do osmifinálové skupiny o 17.-32. místo.

SK Slaný – Spartak Trnava (2:13)

První 4. minuty náš tým dobře bránil a Spartak nevěděl jak překonat naše kluky. Dokonce Max dal gól na 1:0. Na tuto branku trenér Spartaku zareagoval střídáním, které připomínalo náš tým r. 2012 a k tomu dva hráči ročníku 2011. Tři rychlé góly z 15ti metrů naše kluky rozhodil a přestali jsme hrát to co na začátku. Přestali jsme přistupovat k hráčům, naopak začali jsme strachy couvat a to byla voda na mlýn klukům ze Spartaku. Tento tým skončil v turnaji na druhém místě.

SK Slaný – Bohemians Praha 1905 (2:11)

SK Slaný – JFA (0:10)

Bohužel kluci po zkušenosti z prvního zápasu pokračovali ve strachu i v dalších zápasech. Snažili jsme se je motivovat k pěkné kličce, k obranému zákroku nehledě na skóre, ale bohužel kluci to měli v hlavách.

Základní skupina skončila 1. JFA (v turnaji 10.místo) 2. Spartak Trnava (v turnaji 2. místo) 3. Bohemians (v turnaji 20.místo) 4. SK Slaný

Osmifinálová skupina:

První a druhý postupuje do čtvrtfinále o 17.-24. místo, třetí a čtvrtí jdou do čtvrtfinále o 25.-32. místo. V této skupině jsme se potkali s týmy TJ Sokol Stodůlky, FK Ústí nad Labem, SK Dynamo Č. Budějovice.

SK Slaný – TJ Sokol Stodůlky (3:15)

Psychika našich kluků byla hodně dole a vůbec nehráli to, na co jsme byli v minulých týdnech zvyklí. Bylo mi Viktora v brance líto, zatlačoval slzičky a vinil se z každé obdržené branky. Kluci se hlásili o střídání, nikdo na hřišti nechtěl zůstávat.  Nejde, aby po našem rozehrání soupeř hned získal balón a středem prošel bez jakéhokoliv zájmu našich bránících hráčů. Bojovnost v obraně Honzíka s Míšou najednou nebyla, Brejší měl strach z každé kličky a takto bych mohl pokračovat dál. Po zápase byla nutná promluva.

SK Slaný – FK Ústí nad Labem (6:2)

Klukům jsme říkali, že vše je zapomenuto. Se soupeřem už jsme v minulosti hráli a porazili jsme ho. Ať dají do zápasu všechno, i když prohrají, budeme na ně hrdí za jejich výkon. Náš zápas byl u hlavní tribuny. Po našem zápase hráli na stejném hřišti kluci ze Slavie, takže rodiče s kluky už byli přítomni na našem zápase. Výkon našich kluků byl během zápasu odměněn velkým aplausem všech přítomných!!! Byla to jízda od začátku do konce. Vedli jsme 3:0 a tribuna připomínala tribunu Sever v Edenu. Za stavu 3:2 kluci vůbec nepřipomínali zlomený tým z předchozích zápasů. Brejší s Viktorem krásné akce, Max famózní obranné zákroky, Kuba Košál výborná bojovnost odměněná gólem, Míša konečně zase bojoval jak ho známe, byla to zeď přes kterou nikdo neprošel, Alex otravoval obránce jak mu je to vlastní a nebál se něco vymyslet. Honzík v brance předváděl výborné zákroky a posílal naše útočníky do rychlých brejků. Ještě s námi byl Marťas Kůča. Bohužel bylo na něm vidět, že s námi nebyl na žádném zápase po Covidovém uvolnění. V této konkurenci bylo vidět, že ostatní kluci, kteří mají skoro 100% účast na trénincích a zápasech, jsou výkonnostně někde jinde. Snažili jsme se Marťase do zápasů dávat, ale bohužel když nám šlo o výsledek jeho minutáž v zápase klesala. Po skončení zápasu celá tribuna odměnila naše borce velkým potleskem. Trenér soupeře pogratuloval k pěknému výkonu našich kluků.

 

Další zápas nás čekal za necelé dvě hodiny, tak jsme volný čas využili k obědu a koupání v Labi u nedaleké pláže. Kluci celou dobu mi připomínali káčata, které maminka odhání od silného proudu naší největší řeky. 🙂 Po relaxu na nás čekal boj od druhé místo ve skupině.

 

SK Slaný – SK Dynamo Č. Budějovice (1:8)

Bohužel náš tým nechal formu z minulého zápasu uplavat v Labi a po třech gólech se zase naše hra úplně vytratila.

Umístění Osmifinálové skupiny: 1. TJ Sokol Stodůlky (v turnaji 17. místo) 2. SK Dynamo Č. Budějovice (v turnaji 22. místo) 3. SK Slaný 4. FK Ústí nad Labem (v turnaji 27. místo)

Čtvrtfinále o umístění 25.-32. místo

Nemůžeme se rovnat týmům, které mají vybrané kluky klidně i z dvou krajů. Boj o toto umístění nám přiřadil týmy, které se svou hráčskou základnou jsou na tom podobně jako my. V těchto zápasech se nám ukázalo, jak se povedlo kluky po covidové pauze vrátit zpět. Tyto zápasy se odehrávaly od 15:00 ve velkém vedru, tak pořadatel zkrátil zápasy na 15 minut.

SK Slaný – ASK Lovosice (2:1)

Tento zápas byl od našich kluků zahrán s velkou opatrností. Poctivě jsme bránili a soupeře nepouštěli k vyloženým šancím a když něco prošlo, tak to chytil Brejší v brance. Bylo vidět, že kluci si začínají zase věřit, jen škoda neproměněných šancí.

Semifinále o 25.-28. místo

SK Slaný – SK Motorlet Praha (5:2)

Kluci už měli zpět sebevědomí a svojí hru, kterou předváděli na minulém turnaji. Všichni v týmu hráli co měli. Žádný souboj nevypustili, dobře obsazovali hráče a nebáli se hrát 1na1, jak od nich chceme. Pamatuji si jednu krásnou akci, kdy Viktor sebevědomě obchází po straně hráče, přihrává prudkou přihrávkou před bránou, kde stojí na zadní tyči Kuba Košál a v pohodě skóruje. Kuba dostal od trenérů ocenění hráče s nejlepší výběrem místa před zakončením. V některém z minulého zápasu Max krásně vystřelil, trefil tyč a Kuba dorážel do prázdné brány. To od kluků chceme. Nebát se přejít 1na1 a ostatní aby doplňovali útok ve volných prostorech před brankou.

Finále o 25. místo

SK Slaný – SK Štětí (5:1)

Do branky jsme znovu dali Brejšího, který „zachytal“ výborně čtvrtfinále. Nejde říct jen zachytal, protože po Brejšího střele se možná klepe břevno ještě teď. To od našeho brankáře chceme, aby byl spíše třetí obránce nežli brankář. Byla to Kuby B. krásná střela, kdy trefil břevno, čáru, břevno. Rozvášnil všechny přítomný, jestli byl balón za čárou. Gól uznán nebyl, ale pro nás je to nejhezčí střela(pro mě gól) turnaje. Tento zápas jsme hráli v klidu a s přehledem jsme si došli k vítězství.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným hráčům, kteří předvedli dobré výkony hlavně v těch zápasech, v kterých měli být mírným favoritem a děkuji zúčastněným rodičům, kteří pomáhali s dobrou atmosférou celého dne. Za zmínku stojí i umístění FA Bohemians (Velvary), kteří skončily na skvělém třetím místě, kdy v zápase o 3.místo vyhráli nad Baníkem Ostrava 4:3. Jsme rádi, že máme možnost hrát s takto kvalitním týmem přátelská utkání, které naše kluky posouvá ve výkonnosti ještě výše. Doufáme, že tato spolupráce bude nadále pokračovat.

Za celé RT Pavel V.