Povedený křest v soutěži starších přípravek


V pátek 3.9. sehrál tým U10 svoje první mistrovské utkání v kategorii Starší přípravky. I když to pro nás není novinka, jelikož jsme na jaře několik zápasů 5+1 sehráli, v pátek to bylo první oficiální kolo, kdy šlo i o body. V této kategorii již neplatí malá domů a auty se jen házejí. Kromě těchto dvou drobností přibyl další hráč do pole. Posledně jmenovaná změna je pro nás velkou výzvou a my musíme v kádru hledat hráče na tento post. Ve Lhotě jsme na postu „střeďáka“ vyzkoušeli Martina se Zápou a oba se s novou rolí popasovali sice po svém, nicméně důstojně.

Nyní k výsledkům a výkonům našich borců. Ve Lhotě jsme se utkali kromě domácích i s nám dobře známým týmem SK Kladno (již bez Adama Hlavy) a myslím, že k vidění byl zajímavý výkon za naší strany. Byť jsme oba zápasy prohráli, panovala v našem táboře bez ohledu na výsledky spokojenost. Kluci podali v obou zápasech sympatický výkon a hra se blížila našim představám.

SK Kladno – SK Slaný 6:1  branka: Hlinovský

Jako první jsme nastoupili proti týmu Kladna v jehož kádru již nefiguruje blonďatý šikula Adam Hlava. Ten byl posunut k ročníku 2011. V tomto utkání jsme byli sice papírovými outsidery, přesto to na výsledku ani předvedené hře nebylo vidět. Kladeňáci nás sice přehrávali, ale nejednalo se o nikterak zdrcující tlak a i když jsme měli méně ze hry, dokázali jsme kontrovat a dostávat se do nebezpečných útočných akcí. Těm bohužel chybělo trošku klidu v předfinální a finální fázi a tak jediným našim úspěšným střelcem byl Dan, který napřáhl ze střední vzdálenosti a brankáři nedal šanci.

 

SK Lhota – SK Slaný 5:0

byť druhé utkání vypadalo podle výsledku jednoznačně, šlo vlastně o vcelku vyrovnané utkání ve kterém soupeři těžili zejména z rychlých brejků, které jsme nestačili zachytávat a pak po dvou individuálních hrubkách v naší obraně. Naopak šancí z naší strany bylo oproti prvnímu utkání poměrně dost a krom přesné mušky nám chybělo někdy i to štěstíčko. Naopak soupeř dokázal s přehledem trestat naše chyby.

 

I když ze Lhoty odjíždíme se dvěma porážkami, museli jsme být spokojeni. Až na drobné chybičky na kterých musíme ještě zapracovat jsme předvedli slušný výkon. Velmi působivý a mile překvapivý výkon předvedl Ondra Fatka a Krpi. Nyní se můžeme těšit na další MU, které se hraje již v úterý na hlavním hřišti ve Slaném.