I ve druhém kole působivý výkon


Ve druhém kole OP SPŘ jsme přivítali na svém hřišti týmy SK Kladno a Unhoště. Bohužel ještě 5 minut před výkopem jsme museli řešit soupisku, když nám chyběli 2 nominovaní hráči. V této souvislosti bych rád upozornil, že sraz je vždy 20-30 minut před stanoveným začátkem utkání, zejména pak v případě domácích utkání, kdy musíme kromě převlečení dětí řešit i organizační záležitosti. Do utkání jsme nastoupili se dvěma změnami oproti původní nominaci.

SK Slaný – TJ Unhošť 2:7 (branky: Pýcha, Kraus)

Do prvního utkání jsme nastoupili proti týmu Unhošti, jehož většinu kádru tvořili hráči ročníku 2011, což bylo hned v úvodu vidět. My jsme se urostlejších hráčů soupeře na úvod poněkud zalekli a tahali jsme za kratší konec. Postupně se naši kluci osmělovali, zjišťovali, že se i proti takto velkým soupeřům dá hrát a obraz hry se pomaličku měnil a my jsme dokonce i v silových soubojích začali být úspěšnější. K radikální změně došlo ve druhém poločase, kdy jsme začali více spolupracovat, objevila se i kombinace a najednou jakoby byl soupeř bezradný. My jsme se začali dostávat i do zakončení a například v případě Kryštofovi střely jsme měli i trošku smůlu v podobě dobře postavených tyček soupeřovi branky. V příštím pokusu už měl Kryštof seřízená mířidla správně, kdy ho krásnou přihrávkou našel Jony a Krýša bezpečně skóroval. Nás druhý úspěch zaznamenal Martin povedenou střelou po neméně pohledné akci. Toto utkání bylo z našeho pohledu utkáním dvou rozdílných poločasů, kdy v tom prvním jsme se takřka kopali za uši a ve druhém jsme předváděli pohledný fotbal, který musel lahodit leckterému oku.

SK Slaný – SK Kladno 4:7 (branky: Plíva – 2, Kraus, Tvrdík)

ve druhém utkání nás čekala odveta z minulého kola proti týmu Kladna. Po pohledném předchozím utkání jsme šli do tohoto s velkým očekávání. Do branky proti „eskáčku“ se tentokrát postavil Kryštof a stal se tak na 30 minut ústřední postavou našeho týmu. V tomto velice pohledném a vyrovnaném utkání vyšvihl Kryštof řadu povedených zákroků a nezúčastněnému fanouškovi se utkání muselo líbit. I když jsme nakonec prohráli 4:7 šlo o velice vyrovnané utkání, které mohlo skončit jakkoliv, nicméně musíme sportovně uznat, že kluci z Kladna byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

 

Pokud bychom shrnuli obě utkání, musíme být spokojeni s předvedeným výkonem. Kluci byli zdatnými soupeři oběma týmům a za svůj výkon se nemusíme stydět. Viděli jsme řadu pohledný a dobře připravených akcí na jejichž konci bylo zakončení. Vyzdvihnout bych chtěl hlavně Arťu, který se oproti nevýraznému a často kritizovanému výkonu z minulého kola strašně zlepšil a v obranné fázi byl pro náš tým jistotou. Velký kus práce předvedl i Kryštof, zejména pak proti týmu Kladna a pochvalu si zaslouží i Ondra. Sice svými výkony nepatřil mezi tahouny týmu, ale ukazuje, že když někoho fotbal baví je zlepšení na dosah ruky. Samozřejmě, že vedle těchto zmiňovaných zaslouží pochvalu za předvedené výkony všichni hráči i fanoušci a my se můžeme těšit na sobotní klání MiniLigy v Neratovicích.