Vydařený úvod MiniLigy


V sobotu 11.9. jsme odstartovali i další soutěž. Tentokrát MiniLigu ročníku 2012. První kolo se odehrálo na hřišti Neratovic a my jsme kvůli marodce museli sáhnout do sestavy a nahradit Jonáše s Viktorem. Už před tímto kolem jsme věděli, že se neodehraje v plném počtu účastníků jelikož velvarští mají tuto sobotu mistrovské utkání Krajského přeboru mladších žáků. Do organizace opět promluvil Covid, respektive nařízená karanténa Roudnického rýmu a tek se hrály pouze 4 utkání a my jsme si v nich nevedli vůbec špatně.

 

SK Slaný – SK Kladno 4:4 (branky : Kraus – 2, Brejcha – 2)

Hned na úvod jsme se utkali s nám dobře známým soupeřem – SK Kladno a zápas to nebyl nezajímavý. Hrálo se nahoru dolu nikdo si v tomto zápase nemohl být jistý výsledkem. Do utkání jsme lépe vstoupili my, když Marťas otevřel brankový účet zápasu. Delší dobu se pak hra přelévala na obě strany. My jsme si pak vybrali slabší chvilku a soupeř dvěma góly otočil skóre ve svůj prospěch a od toho okamžiku jsme jen dotahovali. Naše branky vstřelili Brejší, Marťas a konečnou plichtu nám zařídil Kubajs.

 

SK Slaný – Neratovice 1:8 (branka. Brejcha)

Po povedeném a oboustranně pěkném úvodním utkání jsme narazili na červený tým pořádajících Neratovic. V tomto utkání jsme mohli pouze překvapit. Neratovičtí delší dobu patří k velice silným a kvalitním soupeřům a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. I když se kluci snažili a bojovali, na domácí to nestačilo a tak jsme po jediném gólu Brejšího nakonec prohráli vysoko 1:8

SK Slaný – Neratovice 4:5 (branky : Brejcha – 2, Plíva a vlastní)

Po vysoké porážce od červeného týmu Neratovic nás čekalo utkání s jejich druhým týmem – modrým. V utkání, které by se dalo nazvat „utkání blbec“ jsme měli obrovskou smůlu. Hned v úvodu nám soupeř utekl na rozdíl dvou branek, kdy tou první prostřelil jejich nejstatnější hráč celou obranu i brankáře. Od stavu 0:2 jsme se začali zvedat, naše hra se zkvalitnila a byli jsme i mírně lepším týmem. Brankový účet jsme otevřeli brankou ze skrumáže, kterou si do vlastní sítě poslal soupeř. Na každou naši branku stačil soupeř kontrovat a tak jsme pořád stahovali dvoubrankové manko. Nemuselo tomu tak být, kdybychom proměnili naše šance a že jich bylo – Kryštof nadvakrát trefil pouze brankáře, Marťas v dobré střelecké pozici místo střely na branku volil přihrávku na Kubu a nejinak, byť z větší vzdálenosti, se zachoval Adam. K těmto vyloženým šancím je třeba ještě připočítat skvělý Kryštofův náběh za obranu, bohužel v klíčový okamžik ho zradila gravitace a míč skončil v zázemí.

 

SK Slaný – Junior Chomutov 0:4

V posledním utkání nás čekal tým Chomutova se který jsme sehráli vždy vyrovnaná utkání. Bohužel na borce ze severu Čech jsme si dnes formu nepřivezli. Od úvodního hvizdu jsme byly horším týmem. Nedařilo se nám vůbec nic a po nejslabším zápase dne jsme zaslouženě prohráli.

 

Toto první kolo prověřilo kvalitu našeho týmu a popravdě řečeno, že byť jsme nevyhráli ani jedno utkání, předvedli kluci skvělý výkon a to se ještě nemohli zúčastnit Jony, Viktor a Zápa. Za zmínku stojí kvalitní hra našich obránců, respektive celá defenzivní činnost. Okamžitě se vracíme do obranného bloku, zahušťujeme prostor. Obránci krásně až ukázkově zavírají prostor před brankou. Mnohokrát jsme viděli rychlou přechodovou fázi, kdy jsme po zisku míče hledali útočníka v náběhu. Za zmínku stojí i rozehrávka rohových kopů, které vypadaly jako dobře nacvičený signál, kdy si Dan nabíhal z hloubky pole na přední tyč a dvakrát jsme z tohoto zahrozili. Na čem ještě musíme zapracoval je přechod z defenzivních činností do ofenzivních, kdy se musí kluci naučit okamžitě po zisku míče využít celou šířku i hloubku hřiště.

Celkově ale můžeme být spokojeni. Herně jsme za soupeři nezaostávali a s výjimkou utkání s Neratovicemi jsme sehráli vyrovnaná utkání.