Ne příliš vyvedené 3. kolo OP


Ve třetím kole OP SPŘ jsme tentokrát odjížděli do Rozdělova, kde mají své tréninkové hřiště nejmenší kladenské naděje. Již před tím jsme věděli, že nás nečeká nikterak lehké odpoledne. Vždyť kromě domácích nás čekalo utkání s velvarským Slovanem. Dalo se očekávat, že velvarští nenechají nic náhodě a na Kladnu se budou chtít představit v silné sestavě. Co jsme ale netušili byl fakt, že my si na Kladno nepřivezeme formu a že můžeme zapomenout na sobotní výkon z Neratovic.

Slovan Velvary – SK Slaný 19:1 (branka: Zápotocký)

Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně, ba naopak. Mohli jsme to být my, kdo otevřel skóre, kdy jsme zaútočili hned v první minutě po levé straně a prověřili jsme brankáře soupeře. To bylo z naší strany bohužel na dlouhou dobu vše. Soupeř podle očekávání měl více ze hry a postupně nás dostával pod neustálý tlak, kdy jsme se chvílemi nedostali na soupeřovu polovinu a co hůře, soupeř nám ani nepůjčil míč. S výjimkou rozehrávky po obdržení branky. Že v tomto utkání nebudeme hrát prim jsme věděli, že prohrajeme, to se také dalo čekat, ale že předvedeme chvílemi až bojácný výkon bez jakékoliv snahy a bojovnosti, to bylo velké zklamání a bohužel zklamání u všech. V utkání jsme byli nedůrazní, u všeho jsme byli druzí a soupeře jsme bez jakéhokoliv kontaktu nechali zpracovávat míč, což proti takto vyspělým hráčům znamená už předem prohranou situaci 1v1 a tím pádem přečíslení. Ze všeho tohoto vyplynula až příliš vysoká porážka. Malou útěchou budíž akce obou Tomášů, kdy v prvním případě Tomáš Plíva utekl po levé straně a prázdnou branku těsně netrefil. Druhý Tomáš – Zápa už byl v zakončení pečlivější a zaznamenal tak náš čestný úspěch.

 

SK Kladno – SK Slaný 4:1 (branka: Brejcha)

Proti domácímu týmu jsme sehráli již čtvrté utkání během patnácti dnů. V sestavě jsme udělali drobné změny. Do branky šel Zápa, což nám mělo pomoct s rozehrávkou od brány, na druhou stranu jsme museli zase řešit výpadek ve středu hřiště. Nakonec se ukázalo, že změny částečně pomohly. Zejména pak v defenzivě, kde Adam coby střeďák měl spíše defenzivní úkoly a zajišťoval oba krajní obránce. Toto utkání už mělo o trošku lepší kvalitu. K vidění byly i některé pohledné akce a i přes porážku se jednalo o poměrně vyrovnané utkání. Bohužel to nebylo nic, co by lahodilo oku diváka a těžko hledat výrazná pozitiva.

 

Celkově dnešní kolo OP SPŘ bylo z naší strany jako velká mizerie. Řada hráčů nechtěla pracovat, udělat krok navíc, zastoupit za svého spoluhráče. Mnohdy jsme se alibisticky zbavovali míče ve formě přihrávky z jedničky nikam nebo na nikoho. Co bylo ale na naší hře nejhorší je taktická nevyzrálost některých hráčů, jejich ochota poprat se o míč a něco s ním udělat. Bohužel učit hráče ve starší přípravce jak si má obsazovat soupeřova hráče, kde má stát apod., či kam si naběhnout nebo kde se má pohybovat hráč v době útočení či bránění je návrat do mladší přípravky a možná ještě dál. Z naší strany těchto nedostatků bylo až přespříliš a pokud k tomu připočteme neochotu poprat se o míč, udělat víc než nezbytně musím, pak nelze očekávat kvalitní výsledky 🙁