Povedené kolo roudnické Miniligy


V sobotu 9.10. jsme sehráli třetí kolo MiniLigy v nám dobře známém areálu Pod Lipou v Roudnici. V důsledku marodky a omluvenek jsme do týmu museli donominovat další hráče ročníku 2013, 2014 a dokonce i 2014. Nicméně ani to nestačilo a do areálu u řeky Labe jsme odjížděli v devíti, respektive deseti. Desátým hráčem byl Marťas, kterému polevila viróza. Nejinak tomu bylo u Sama. V Roudnici jsme se měli utkat s týmy Velvar a Roudnice, které jsou s námi ve skupině a následne s nám neznámými týmy Č. Brodu a Peček a zejména pak Vestce.

SK Slaný – FA Velvary 2:3 (branky: Milutinovič, Plíva)

První utkání jsme sehráli se starým „dobrým“ známým týmem z nedalekých Velvar. S tímto týmem máme vcelku negativní bilanci a čekali jsme tudíž vcelku jednoznačný průběh. Nakonec se ze zápasu vyklubalo, jako loni na podzim, vcelku vyrovnané utkání kde jsme byly možná o kousek lepším týmem my. Soupeř sice šel do vedení po přímočaré akci Matouše Dobeše (ročník 2011 ID 11020217 se zkušenostmi z FA Příbram či Bohemians 1905). My jsme však díky důrazu Viktora před soupeřovou brankou vyrovnali a po samostatném úniku Tomáše Plívy  dokonce šli do vedení. Mezi tím jsme zmařili i několik šancí a soupeř nás nakonec trestal. Slibné vedení či plichtičku jsme nakonec neudrželi a díky nešťastné branace v závěru utkání prohráváme celé, velmi p0vedené, utkání o jediný gól.

SK Slaný – SK Roudnice 2:5 (branky: Zápotocký, Kraus)

S tradičním a nám sympatickým týmem jsme jsme chtěli navázat na předchozí utkání. To se nám dařilo jen chvíli. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvou branek a my měly problém. Na 1:2 jsme stačili korigovat díky důrazu Marťase a na 2:2 srovnával po skvělém úniku Tomáš Plíva. To bohužel bylo z naší strany vše a spíše než snaze hrát fotbal jsme se vyhýbali soubojům s hráči soupeře a inkasovali další branky. V utkání se vytáhl svými výkony Kryštof, naopak hráči v poli totálně propadly a z naší strany se jednalo o nejméně povedené utkání.

SK Slaný – SK Č. Brod 3:5 (branky: Kubát, Kapusta a Plíva)

K dalšímu utkání jsme nastoupili proti nám neznámému týmu z východu kraje. V tomto utkání jsme opět předváděli pohledný výkon založený na kvalitní defenzivě a co nám chybělo byla kvalita zakončení. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale jejich zakončení končila mimo branku nebo v náruči brankáře. Soupeř šel sice dovedení 0:1, nicméně Sam srovnal na 1:1. Os té doby jsme jen dotahovali a i když to po brance Tomáše Plívy vypadalo slibně (3:3) nakonec jsme po velmi slušném výkonu a řadě nepoměněných šancích prohráli 3:5.

SK Slaný – AFK Pečky 1:5 (branka: Zápotocký)

Před posledním utkáním proti akademikům z Vestce jsme se utkali s týmem Peček. O kvalitách týmů z této obce na kolínsku jsme věděli, nicméně naše odhodlání bylo jasné – chceme vyhrát. Od  prvních minut jsme toto dávali najevo, tlačili jsme se před soupeřovu ranku a dostávali se do zakončení. Bohužel nám nebylo přáno. Všechny naše pokusy končily buď vedle, či v náruči brankáře soupeře. Co bylo horší, soupeř z ne příliš pohledné hry trestal každou naši chybu a nakonec vyhrál 5:1.

SK Slaný – Viktoria Vestec 1:7  (branka: Milutinovič)

V posledním utkání jsme narazili na tým z periferie Prahy – Vestce. O kvalitách tohoto týmu jsme věděli dost již z loňského kola Ondrášovky, kdy se nám z kolotoče, který pro nás soupeř připravil točily hlavy ještě týden. Tentokrát to nevypadalo zrovna na pouťovou atrakci či hry kočky s myší. I když nám chyběl v tomto utkání indisponovaný Marťas, dlouho jsme drželi vcelku sympatické skóre. To ovšem nevydrželo a soupeř si z naší obrany udělal trhací kalendář. Zatímco y jsme se na soupeřovu polovinu dostávali sporadicky, soupeř na naší polovině doslova rozvinul základní tábor. Útěchou pro nás byla jen skvěle rozehraná standardní situace,  kdy z rohového kopu našel Kuba Brejcha (2013) Viktora (2014) a ten placírou uklidil míč do soupeřovi branky.

 

Třetí kolo MiniLigy se nám tentokrát nadmíru povedlo. skvěle nám zachytal Kryštof. I když jeho rozehrávka potřebuje více klidu a přesnosti, držel dnes naše akcie velmi vysoko a Ondra Hrdlička se může obávat o brankářský dres 🙂

Bohužel kromě trošku zbrklé rozehrávky gólmana nám dnes nepomohla ani přesnost v zakončení, kdy naše střely končily buď těsně vedle, anebo v náruči gólmana. Každopádně přesnost přihrávky či zakončení je náš dlouhodobý problém a musíme se mu nadále a intenzivně. Na druhou stranu předvedená hra a výkony kluků si zaslouží pochvalu. Dostávali jsme se do slibných situací zejména díky naší hře a skutečnost, že tyto akce nekončily brankou je dána jen díky slabé či nepřesné střele.

Velké díky všem klukům za předvedené výkony a rodičům za povzbuzování.