OFS Kladno 15.10. a 17.10., 6., 7. a 9. kolo


Na tento pátek a neděli jsme měli naplánovány dvě kola + dohrávku okresního fotbalového svazu (OFS) a to z důvodu toho, že 6. kolo jsme dohrávali z důvodu karantény SK Hostouň z 
5. 10. 2021, 7. kolo bylo plánované a 9. kolo je v termínu 28. 10. 2021, kdy je státní svátek a asi většina z Vás bude chtít mít volno a udělat si prodloužený víkend, tak jsme zápasy spojili a domluvili se s týmy Přítočna a Hostouně na odehrání o tomto víkendu.

15.10.

Dopředu jsme věděli o nemoci dvou hráčů, k tomu se přidal ještě jeden ve čtvrtek večer (pozn. to se prostě stane) a o jednom jsme lehce tušili, že nepřijede vůbec. Takže z 9-ti členného kádru zbývalo 5 hráčů na 3 zápasy a 70 min. čisté hry. Donominováni narychlo v pátek ráno (pozn. taky chodím do práce) byli tedy Alex, Kulíšek, Lukaku a Kuba Košál – rodičům velké díky za ochotu a pomoc. Přijeli jsme na hřiště, počasí skvělé, rozcvičení a výše zmiňovaný hráč nikde (pozn. bude řešeno s rodiči!!!). Nominaci na zápas měl i Adam Š. (2012) po předchozím dohovoru s trenéry obou týmů – začal trénovat teprve loni, takže má za sebou 4 měsíce fotbalu. Teď už ale k fotbalu, protože to je to, oč tu jde, a děti chodí a chtějí chodit.

Velké Přítočno – SK Slaný 0:10

Přítočno má děti převážně mladších ročníků, než jsme my, přesto se v jejich týmu objevili děti vyššího vzrůstu než jindy. Naproti tomu měli ve svém kádru i děti menší než jsou naši hráči. Na soupeře jsme vlétli hned od úvodních minut. Nabádali jsme kluky, aby nehráli kuličku hráčů, ale pořád se snažili využívat šířku hřiště. Po dvou rychlých gólech Alexe jsme byli ve vedení. Hra měla docela slušné tempo, kluci se snažili přímočaře kombinovat, což se jim dařilo a rychlými protiútoky podél postranních čar atakovali branku soupeře. Čtyřmi pěknými brankami, o které se podělili Lukaku s Radkem. Poslední branka prvního poločasu stála opravdu za to, Lukaku rozehrával standardní situaci před pokutovým územím, všimnul si nabíhajícího Radka, který si křiknul a střílenou přihrávkou za obranu Radek skóroval.

Druhý poločas se odehrával ve stejném gardu jako ten první, všichni kluci makali a bojovali, už trochu více jsme se dostávali do skrumáže klubka hráčů, začali jsme dělat více osobních chyb v rozehrávce nebo to začali individualisticky tahat přes střed hřiště do valu soupeře, kde jsme samozřejmě neuspěli. A tak jsme ukončili druhý poločas v rozmezí pěti minut 5-ti góly, kdy se postupně trefili ještě Adam Š. (první gól), Lukaku a Kulíšek.

SK Slaný – TJ Unhošť 4:13

Po pauze jsme šli na další zápas, s nám známou Unhoští. Při pohledu na hřiště, kde vzkvétaly o hlavu větší borci, jsem se trochu zadivil a začal jsem tušit, proč mně trenér Unhoště říkal, že mají marodku a kde máme zbytek týmu. No nic, hrát se dá s každým. Zápas začal opět ve vysokém tempu a my jsme se především bránili. Chvíli jsme sice odolávali, ale rychlostně a střelecky se pak soupeř prosadil, takže jsme zanedlouho prohrávali 0:4. Kluci se ale nevzdávali a postupně si vybojovali šance, ze kterých jsme kontrovali a snížili výsledek o dva góly. Hra měla spád, postupně se přelila do středu hřiště, kde byla spousta fyzických soubojů o míč. Postupem času však soupeř začal proměňovat šance a uskočil nám na rozdíl 4 gólů. Druhá půle byla již z naší strany slabší a postupně se ukazovala únava všech, soupeř zrychlil a zpřesnil hru a nakonec zaslouženě vyhrál.

Velké Přítočno – SK Slaný 0:6

V posledním zápase předehraného 9. kola z 28. 10., které se po domluvě hrálo 2×12 min., jsme vstoupili do zápasu trochu vlažně a tak jsme docela dlouho čekali na gól. Soupeř tím, že neměl také zrovna početný kádr, odolával, hra byla dost roztrhaná, vytvářeli se skrumáže hráčů a my jsme se přizpůsobili této hře. Postupem času jsme se více osmělili, roztáhli hru, dali si lepší přihrávku a začali i více střílet na bránu. Tímto jsme z minima vytěžili maximum a zápas dovedli do zdárného konce s kladným skóre, bez obdrženého gólu. Počasí se dost zhoršilo, tak už se všichni těšili na teplý čaj a teplou vanu.

 

17.10.

SK Slaný – Sokol Hostouň 6:4

Dnes dopoledne jsme přivítali na domácím hřišti Hostouň. Počasí bylo dost chladné, tráva mokrá a po další omluvence a donominaci dvou hráčů (pozn. velké díky rodičům) jsme byli v šesti. Hráč, který nedorazil ani na tento zápas bez omluvy má STOPKU na dobu neurčitou, tedy ne jenom na jeden zápas.

Soupeř dorazil taktéž ve skromné sestavě v obdobném počtu a vzhledem k tomu, že jsme hráli odložené 6. kolo, a předehráli 9. kolo, domluva zněla na 4×12 min. Tedy slušná porce fotbalu. Kluci se na soupeře vrhli jako vlci, zejména pak Kuba K., který hned v první minutě, díky dravosti vstřelil gól. O tři minuty později ho následoval Luky a my jsme hráli svoji hru, soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili, sice kontroval dvěma brankami, ale to bylo po nedorozumění hráčů skoro z půlky hřiště střelami, které sotva doletěli do branky. Naše hra měla pěkné parametry, byla s rychlým přechodem, roztažením pole, většinu soubojů jsme vyhrávali zejména díky dravosti Martina, Kuby, Járy a Lukyho. Marek se snažil natlačit na dosah soupeřovi branky, ale pořád se nedostával ke kloudné střele. Po poločase jsme si pověděli pár pokynů a šlo se na to, Marek zrychlil, rozdal pár pěkných přihrávek, nenechal se odstrčit v soubojích, a to vše korunoval pěkným gólem. Postupně ho pak ještě následovali Kuba a Luky.

Sokol Hostouň – SK Slaný 5:5

Do druhého zápasu jsme vkročili tak nějak dost vlažně, snad kromě Martina, který vstřelil úvodní branku a Lukyho, který to jistil celkem spolehlivě zezadu, ale pak už měl převahu soupeř, hra byla především ve středu hřiště, opět s „chuchvalcem“ hráčů a množstvím soubojů. Nepokrývali jsme hráče soupeře, tak jak jsme zvyklí, běhali jsme sem a tam úplně bezhlavě, nedrželi jsme si svoje posty. Soupeř byl prostě o trošičku lepší. V druhé půli se bohužel nic nezměnilo, až na to, že jsme alespoň byli schopni dotáhnout soupeře na remízový stav. Ale za předvedenou hru jsme si to nezasloužili. Věřím, že kluci toho měli asi plné zuby, ale soupeř byl ve stejném počtu jako my.

Víkendové zápasy nám ukázali na čem je zapotřebí pracovat, vzhledem k různorodosti týmu a počtu odehraných zápasů a absolvovaných tréninků. Chceme, aby tento celý tým byl výkonnostně na stejné úrovni celý, pokud možno a pokud do budoucna (mladší žáci a dál) chceme hrát alespoň krajský přebor. Budeme na tom intenzivně pracovat.

Každopádně VELKÉ DÍKY všem hráčům za předvedenou hru, výkony a Vám rodičům za podporu.

S pozdravem RT