Povedené poslední kolo MiniLigy


V posledním podzimním kole MiniLigy jsme se vrátili opět do nám zaslíbené Roudnice. Po velké řádce omluvenek jsme museli trošku improvizovat s nominací a vedle už stabilně MiniLigu hrajícího Brejšího jsme dali prostor i Roládičce -Lukymu Rollovi. Nakonec nám do nominace ještě zasáhl Covid, který kvůli karanténě ve škole nedovolil zúčastnit se Marťasovi 🙂 A tak jsme do roudnického areálu pod Lipou odjížděli v devíti v sestavě se dvěma 2013 (Jonyho už počítáme jako 2012 🙂 ).

SK Slaný – Junior Chomutov 6:1 (branky: Plíva-3, Brejcha, Roll a Tvrdík)

po krátkém rozhovoru s bývalým trenérem našeho prvního soupeře jsme se do jeho ex-svěřenců pustili až s neskutečnou vervou a možná jsme jej i zaskočili. Po krátké chvíli jsme po brankách Tomáše Plívi a Jonyho vedli 3:0 a my měli výrazně více ze hry a soupeři jsme až na jedinou branku utkání nic nedovolili. I když soupeř postupně hru vyrovnával, my jsme nepřipustili dramatickou koncovku. Brankami Brejšího a Rolády a završením hattricku Tomáše jsme sečetli účet tohoto utkání.

SK Slaný – SK Roudnice 0:7

Po až neuvěřitelně jasné výhře v prvním kole nás čekal tvrdý oříšek – stále se lepšící tým Roudnice. My jsme v tomto utkání chtěli navázat na výkon z minulého a pokusit se o zajímavý výsledek. Hned od úvodu bylo jasné, že tento oříšek bude opravdu tvrdý a k jeho rozlousknutí bude potřeba pořádné kladívko. Soupeř byl neskutečně rychlý a důrazný v osobních soubojích. Když k tomu připočteme ještě jeho kvalitu na míči, pak se nabízí jednoznačná prohra. Jednoznačně to skončilo a výsledek by tomu napovídal, nicméně na hřišti to až tak jednoznačné nebylo. Musíme přiznat, že soupeř nás přehrával a byl hodně kvalitní v koncovce. My jsme hodně hořeli v defenzivních činnostech, nicméně pokud jsme byli v držení míče, byly vidět pohledné akce už z hloubi našeho pole. Jen ta finální fáze skončila vždy nešťastně pro naše barvy. Za zmínku v tomto utkání stojí rohový kop, kdy našel Adam před brankou Lukyho a ten velmi povedenou střelou jen těsně minul. Jeho střelu s velkou úctou a uznáním okomentovali přihlížející trenéři roudnické U14.

SK Slaný – SKJ Teplice 2:6 (branky: Brejcha-2)

teplický tým v tomto kole nahradil odhlásivší se tým Velvar a účastnil se tedy mimo soutěž. Byť podoba s ligovým týmem Teplic je výrazná, nejedná se o tento ligový celek. Nicméně je třeba na druhou stranu říct, že fotbalově asi tito kluci za svým městským rivalem o moc nezaostávají. O když měli tepličtí Junioři výraznou výškovou převahu, my jsme se do nich pustili se stejnou vervou jako do Juniorů chomutovských. Dlouho se hrálo bez branek a nahoru dolů, pak Brejší důrazem při napadání rozehrávky soupeřova brankáře vybojoval míč a otevřel až nečekaně skóre tohoto utkání. Postupně se ale na hřišti začala projevovat výšková převaha soupeře, důraz v osobních soubojích a obávám se, že někdy i za hranou fair play. Důkazem toho byl i loket v obličeji Lukáše. To se stát může, fotbal je kontaktní sport a nejsme žádné panenky z cukru. I když byl viník identifikován, omluva za faul nepřišla. On prej nic neudělal 🙁 I takové věci se na hřišti dějí. Tento hráč (č.11) byl výraznou osobností soupeře a to v pozitivním, ale co hůř i negativním pohledu. Nakonec jsme utkání prohráli o 4 branky, nicméně náš výkon nebyl opět špatný a mnohdy jsme byli kousek od vstřelení branky, zejména pak napadáním soupeře v jeho předbrankovém prostoru. Tato činnost nám dnes šla až neskutečně dobře. I druhý gól padnul ze situace, kdy po vysokém presingu vybojoval Jony míč, přihrál Brejšímu před úplně prázdnou branku a Kuba jen uklízel.

SK Slaný – FK Neratovice 1:4  (branka: Plíva)

FK Neratovice-Byškovice – tým pořadatele této soutěže, partnerský tým Slavie Praha a těch předností by se asi dalo najít pěkná řádka. Prostě těžký a kvalitní soupeř. Kluci z Neratek svou kvalitu dokazují všude kam přijedou a nás čekal velmi těžký zápas. Soupeř se na nás vrhnul hned od začátku a mačkal nás jak citron. My jsme ale v tomto utkání měli hodně dobře pracující obranu a za ní výborného gólmana. Když k tomu připočteme nebezpečné brejky, mohlo se jednat o drama až do konce. Soupeř přesto ale ukázal své kvality a potvrdil svou roli favorita, nicméně výsledek 1:4 svědčí o tom, že to nebylo tak jednoznačné a to ještě Tomáše Plívu v jednom z brejků sám na gólmana soupeřův brankář včasným vyběhnutím nenechal skórovat. Následující šanci, kdy po lajně poslal Tomáš Tomáše ten druhý jmenovaný (Tomáš Plíva) už bezpečně skóroval.

SK Slaný – SK Kladno 0:8

v posledním podzimním zápase MiniLigy jsme si zahráli kladenské derby s týmem SK Kladno. A jak už to v posledních zápasech MiniLigy bývá, je to zápas blbec. V tomto utkání jsme nepředvedli vůbec nic. Ba naopak. Předvedli jsme pěknou mizerii. Z velké části se na výkonu podepsala i únava, kdy kluci nemohli běhat, chyběly síly a k tomu branek přibývalo. Na druhou stranu dostal velký prostor vyniknout v brance Ondra, který nás ušetřil velkému debaklu a mnohdy si zasloužil za své zákroky i slov uznání od soupeřových trenérů.

 

Pokud shrneme toto kolo MiniLigy, nemůže být nikdo nespokojen. Kluci předvedli pohledný a pracovitý fotbal, spoustu pěkných akcí. Ať už se jednalo o přímočaré akce po lajně či přenesení hry přes střed hřiště. V sestavě se neztratili ani obě 2013. Ba naopak, velice rychle si zvykli na tempo a důraz a byli schopni na toto reagovat. Nováček v tomto týmu – Lukáš dokonce zatápěl mnohým soupeřovým hráčům a nezadal si s nimi ani v silových či rychlostních soubojích. Viděli jsme i některé taktické finesy jako posouvání obrany a zavírání prostorů, zhušťování prostoru v těžišti hry. Na toto se musíme ještě pomaličku učit okamžité roztažení po zisku míče. Takže od nás trenérů velká jednička s hvězdičkou. Jedničku se dvěma hvězdičkama so zejména v posledních zápasech vysloužil Ondra, který po nepříliš povedených výkonech v úvodu se rozchytal k neskutečnému výkonu a vedle jeho výkonu na čáře zlepšil i rozehrávku o milion procent. My jsme tedy měli na hřišti dalšího tvůrce hry, který chytrými přihrávkami nacházel své spoluhráče, nebo je posílal do smrtících brejků.

Za dnešek tedy patří velikánská pochvala všem klukům za předvedený výkon a rodičům za skvělé povzbuzování.