PU SK Slavia Praha dívky – SK Slaný


V úterý jsme se sešli k dalšímu přátelskému klání s dívkami z vršovického Edenu, tedy Slávií Praha. Tentokrát si mohli kluci a Nelča vychutnat tréninkové UMT, kde mimo jiné v té době trénovalo i áčko mužů, jak mně jeden z rodičů informoval.

S děvčaty jsme odehráli velmi pěkné utkání z obou stran u nás doma, a tak jsme byli zvědaví, jak se bude vyvíjet toto utkání v líhni vrcholového českého fotbalu. Sešli jsme se všichni a mohlo se začít hrát, opět 4×15 minut.

A hra začala opět v dosti vysokém tempu. Přelévala se z jedné strany na druhou, trošičku jsme v úvodu nestíhali zachytávat soupeřovi průniky a ten párkrát zahrozil. Po jednom zmatku a pěkné střele šli slávistky do vedení. Nás to ale nezlomilo, naopak bych řekl, že doslova nakoplo a od té doby si troufnu říci, že jsme měli herně navrch. Ne tedy držením míče, ale individuálními průniky, osobními souboji a získáváním míče. Taktéž rozehra od soupeřovi branky se nám dařila již v prvopočátku přerušovat a byly pasáže, kdy se slávistická gólmanka o hlavu vyšší než ostatní uchylovala k nakopnutí míče středem hřiště, kde naše buď útočné, nebo obranné dvojice míč většinou opravdu získaly. Náš první gól zařídil Brejší, po něm Lukáš a pak opět Kuba a my jsme pohodlně vedli. V dalším dějství se trefil Kůča, a to byla radost – sice pak říkal, že ho míč trefil do holení, což byla pravda, ale důležité bylo, že si pohybem řekl o střílenou přihrávku od Lukáše (myslím) a míč ho pak trefil. A právě pohyb před soupeřovou brankou nebo naběhnutí si na přihrávku po klucích chceme. Pak se po povedené akci ve směru Brejší, Alex trefila krásně Nelča a my jsme vedli 5:2. Ve třetí patnáctiminutovce to byl fotbal plný soubojů a nebyl z naší strany až tak pohledný, soupeř jakoby měl trochu více sil a začal proměňovat svoje šance. My jsme se ale nevzdali, a i když jsme kolikrát hodně chaoticky přestali držet svoje posty a začali běhat do všech směrů všichni, tak jsme opět navýšili skóre Brejším o dva góly. Před poslední čtvrthodinkou jsme měli proslov o držení postů, což se minulo účinkem a my jsme opět několikrát byli v chaosu. Směrem dopředu měla hra hlavu i patu, ale při bránění (což se většinou nestává) jsme dělali hodně chyb, které soupeř trestal. Pak se ještě trefil krásnou střelou Kulíšek, ale nakonec ze skóre 8:5 pro nás, soupeř srovnal a následoval závěrečný hvizd.

Původně jsem si myslel (asi jsem měl chybně zapsáno), že bylo výsledné skóre 7:8, pro nás, ale dle sdělení trenérky holek to byla remíza. Nevadí, nic se neděje. Důležité bylo, že si všichni zahráli, poctivě odmakali celý zápas, nevynechali žádný souboj. Týmy tohoto typu prostě potřebujeme a budeme vyhledávat. S trenérkou jsme domluveni na další klání.

Všem hráčům musím opět a velmi rád poděkovat za skvělý přístup k zápasu.

Divácká kulisa byla nádherná a moc našim hráčům pomohla, takže Vám rodičům díky moc za velkou podporu.

S pozdravem RT