Přátelské utkání s FK Teplice WU11

Druhou listopadovou neděli nás čekalo přátelské utkání s dívčím týmem FK Teplice. S trenérem jsme se domluvili, že na toto naše první setkání postavíme proti sobě to nejlepší co máme. Tak byla i vytvořena původní nominace. Bohužel v průběhu týdne se nám tento záměr začal pomaličku bortit díky karanténám a omluvenky nebraly konce až do času bezprostředně před utkáním. Nakonec stav skóre byl 8 účastnících se proti 9 omluveným. Byť jsme ještě měli v záloze 2-3 hráče, bylo pozdě něco vymýšlet a tak jsme povolali posily z ročníku 2013 – Alexe a Viciho. To jsme ale netušili, že bez omluvy nedorazí Marcus 🙁  Naštěstí soupeř měl podobné problémy a také přivezl nekompletní sestavu.

Ještě před výkopem jsme museli vyřešit stejně jako ve Velvarech jeden oříšek – kdo bude hrát střeďáka. Stejně jako ve Velvarech jsme na tomto postu vyzkoušeli Adama a Sama s tím rozdílem, že kluci nebudou tolik vázaní defenzivou jako ve Velvarech. Dalším otazníkem byli oba kluci od U9, jak se poperou s větším hřištěm, jinými spoluhráči atd.

Hned od úvodního hvizdu jsme se do soupeřek pustili s pro nás až neskutečnou vervou a po pár minutách jsme otevřeli skóre zápasu. Téměř celou první třetinu jsme ovládali hru a diktovali tempo. Fanda v naší brance nemusel téměř zasahovat. Ve druhé třetině se hra poněkud vyrovnala a byť jsme branky nepočítali, vyrovnalo se i celkové skóre utkání. Soupeřky byly v útocích sebevědomější a my dělali zbytečné chyby. Dokonce jsme byli svědky pasáže, kdy nás soupeřky přehrávali. Do poslední třetiny už asi promluvila kondice, my jsme začali holky výrazně přehrávat, velice snadno jsme se dostávali do koncovky a v některých fázích to vypadalo jako úvod velvarského mistráku.

Celkově jsme odehráli sympatické utkání se sympatickým soupeřem a i ve velmi oslabené sestavě jsme předvedli pohledný výkon. Do týmu velice dobře zapadli oba „prckové“ – Alex s Vicim. Jejich akcím se nedalo téměř nic vytknout a patří jim velká pochvala za předvedený výkon. Navíc Honza si poprvé vyzkoušel i pro něj nezvyklý post střeďáka a nepopral se s ním vůbec špatně. Už ve čtvrtém utkání po sobě si nešlo nepovšimnout výkonů Krpiho. Honza i v dnešním utkání byl všude, byl agresivní v napadání a ze svého napadání rozehrávky soupeře získával i míče. Dnešní utkání odhalilo další důležité skutečnosti. Posunutím Tomáše Plívy do obrany jsme paradoxně získali ohromnou sílu v defenzivě, kdy Tomáš dokáže získat míč, rozdat jej a jít pak na zakončení z druhé vlny. Stejně jako Tomášova hra je na druhé straně i Samova, i když jsme Sama vyzkoušeli na středu, je velmi platným a důležitým hráče druhé vlny. Jeho střelám ze střední vzdálenosti nechybí ani směr a ani razance. Současně jsme po tomto víkendu našli náhradníka za Viktora a Brejšího. Adam se v těchto dvou utkáních profiloval jako kvalitní defenzivní záložník, což je příslibem do dalších let, kdy už v mladších žácích budeme v systému 7+1 hrát v rozestavení 2-1-3-1.

Závěrem bych chtěl předně poděkovat oběma trenérům 2013 (Jirkovi a Pavlovi) za poskytnutí svých ratolestí (myslím, že klukům tento zápas také pomohl) a všem rodičům za povzbuzování, protože si myslím, že jsme si všichni utkání moc užili.

V neposlední řadě přejeme všem marodům brzké uzdravení.