Náročný sobotní program


Na sobotu 15. ledna jsme náš tým přihlásili na poměrně dobře obsazený turnaj v Mostě. Bohužel souběžně s tímto turnajem se hrál turnaj okresních výběrů U10 v Dolních Břežanech, kam byli okresním grassroots trenérem mládeže (GTM) vybráni oba Tomášové (Plíva a Zápa) a Sam. My jsme tedy museli improvizovat a výrazně i po omluvenkách Kryštofa a Jonáše museli sáhnout do širšího kádru a dokonce i do ročníku 2013. Bohužel u mladších spoluhráčů jsme si s ohledem na jejich nedělní turnaj taky nemohli moc vybírat. Jednoduše jsme do Mostu odjížděli s cílem neudělat si ostudu. Aby to nebyl takový propadák, půjčili jsme si Honzu Hunala od ročníku 2011, který možná v budoucích letech posílí náš kádr.

Jak již bylo uvedeno, do Mostu jsme odjížděli bez velkých ambic a s cílem neudělat si ostudu. Bohužel s každým utkáním bylo jasnější a jasnější, že v konečném účtování budeme bojovat o poslední místo. Pravdou je, že se částečně na našem výkonu podepsala i skutečnost, že hrajeme na palubovce, která je všeobecně rychlejším povrchem než tráva. Míče nám tedy utíkaly, měli jsme problém s jejich zpracování, vedení a vůbec práci s ním. Bohužel ale to nebyl jediný důvod, ale postupně.

SK Slaný – FK Ústí n. L. 1:4   branka: Milutinovič

Do turnaje jsme vstoupili hned proti jednomu z favoritů turnaje. I když vstup nebyl z nejnešťastnějších, lecos naznačil. I když se jednalo o poměrně vyrovnané utkání, my jsme bohužel  dvě úvodní branky soupeři doslova připravili na zlatém podnose po našich fatálních chybách.

SK Slaný – Baník Most 1:3  branka: Milutinovič

Toto utkání by se dalo nazvat jako utkání blbec. Nejdříve jsme doplatili na přísné pravidlo penalty za malou domů. Další smolná věc byla soupiska Mostu, který si míchal hráče mezi oběma týmy jak zrovna potřeboval. Když viděl trenér, že se hra i skóre vyrovnává, poslal na hřiště dva zdatnější hráče a sundal je až když bylo rozhodnuto a tak jsme opět po zápase odcházeli se sklopenýma hlavama.

SK Slaný – Baník Most 0:9

Proti „druhému“ týmu Mostu jsme předvedli asi nejhorší výkon a jen se štěstím skóre neskončilo dvojciferně. I když se jednalo o jiný tým, opět proti nám hráli někteří hráči z předchozího utkání. Trochu divné, ale asi zde platí Dycky Most 🙂

SK Slaný – Baník Sokolov 1:3  branka: Hunal

V dalším utkání nás čekal další Baník. Tentokrát ze Sokolova. S tímto týmem jsme se potkali již na Hamru a věděli jsme, že kluci ze Sokolova si s míčem rozumí a že by to mohlo být zajímavé utkání. Bohužel nebylo. Celou dobu jsme tahali za kratší konec a kluci ze západu Čech nás přehrávali ve všech činnostech.

SK Slaný – ABC Braník 0:6

Již před tímto utkáním jsme věděli podle vývoje utkání Ostrova, že pokud nechceme být poslední, musíme Braník porazit. Bohužel porazit klub, kam již dlouhodobě posílá Slavie slabší hráče na rozehrání je pro nás i v nejsilnější sestavě téměř nadlidský výkon. Tak tomu i bylo. Braník kraloval a Ondra čaroval, čímž bylo jasné, že v posledním utkání budeme hrát pouze o čest.

SK Slaný – FK Ostrov 2:1  branky: Milutinovič a Michal

V posledním utkání, ve kterém (jak se nakonec ukázalo) šlo pouze o naši čest jsme předvedli asi nejhezčí výkon a soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Zaslouženě jsme v tomto utkání vyhráli a domu jsme tedy odvezli aspoň jednu výhru.

 

Z Mostu jsme si i tentokrát odvezli poslední místo, což není až tak důležité. Co je horší je předvedená hra, kde chyběl zápal, bojovnost a pracovitost. Samozřejmě, že turnaj mohl vypadat jinak, pokud by se ho zúčastnili tři břežanští mušketýři. Ti si ale museli plnit reprezentační povinnosti a sbírali zkušenosti s týmem výběru okresu a tak je museli zastoupit jiní. Bohužel se ukázalo, že tato úroveň už je nad možnosti některých hráčů širšího kádru. S tím se ale nedá nic dělat a kluci budou muset zapracovat, protože do budoucna budou muset častěji naskakovat do zápasů této úrovně a mnohdy bude zodpovědnost jen na nich.

Na turnaji v Mostě jsme díky Márovi Rollovi vedli i zajímavé statistiky a vypadly nám z nich vcelku zajímavá čísla.

Nejaktivnějším hráčem byl například Honza Hunal respektive Lukáš, nejvíc přihrávek a soubojů měli Dan s Adamem a oba tito hráči patřili mezi nejaktivnější. Oba ale hráli v obraně, což znamená, že naše defenziva byla výrazně zatížena zatímco v ofenzivě jsme toho až tolik nepředvedli (celkové skóre 5:26 tomu i nasvědčuje). Bohužel to hovoří i o tom, že přihrávky byly buď špatné a nebo jsme je nezachytili.

Dalším ukazatelem je počet střel – 23, tedy 3,8 střely na bránu. To je taky málo. Mnohdy jsme zbytečně vodili míč místo zakončení.

Náplastí mizerného výkonu v Mostě budíž aspoň výkon našich třech borců v Břežanech, kde se neztratili a podle slov okresního GTM patřili všichni kluci k té lepší polovině hráčů. Zároveň si trenér pochvaloval jejich chování a zodpovědný přístup a do budoucna by chtěl vyzkoušet i zbývající trojici ze středečního tréninku, popřípadě Honzu Hunala.

Závěrem bych tedy chtěl poděkovat všem zúčastněným na obou turnajích a za mostecký turnaj pochválit Dana. Dnes toho odpracoval opravdu moc a byl našim nejlepším hráčem.