Vítězné tažení na turnaji U9 v Mostě

16.1. 2022 jsme otevřeli naše účinkování v letošních zimních turnajích. Do Mostu jsme přijeli v kvalitní sestavě, tak trenéři doufali, že by některé zápasy mohli být v naší režii. Původní plán hrát systémem dvou skupin zhatil
jeden odhlášený tým z celkových 8 týmu, takže se hrálo systémem každý s každý po třinácti minutách 4+1.

SK SLANÝ-FK BANÍK MOST I 6:0 Branky: 3x Viktor, Brejší, Kulíšek, Luky R.
Brankář: Luky Roll

SK SLANÝ-FK DOBROMĚŘICE 6:1 Branky: 2xViktor, 2x Brejší, Luky R., Honzík
Brankář: Kulíšek

První dva zápasy dopadly až nad očekávání. Dvě výhry a jedna střela soupeře na bránu. Oba zápasy byly odehrané kvalitní hrou ve výborném nasazení od všech kluků od začátku až do konce. Za zmínku stojí dva rohové kopy v prvním zápase. Obě branky jako přes kopírák, centr před bránu a krásné zakončení hlavou. Nikoho nepřekvapí, že první gól vstřelil Míša ‚‚hlavička‘‘ Kulíšek, který to údajně trénuje doma s molitanovým míčem a druhou hlavičku trefil Viktor. Po zápase se mě rozhodčí a trenéři soupeře ptali, kolik máme signálů natrénovaných.:-)

SK SLANÝ-SKJ JUNIOR ŽATEC 5:2 Branky: 2x Brejší, 2x Viktor, 1x Luky R.
Brankář: Luky K.

Začátek zápasu se odehrával v naší režii a rychle jsme vedli 2:0, ale poprvé na turnaji jsme pocítili vzdor soupeře. Trochu naši kluci polevili a dovolili soupeři vyrovnat na 2:2. Na konci utkání se ukázalo, kdo chce více vyhrát. Bojovností celého týmu se povedlo v posledních minutách zápas zvrátit na naší stranu. Trochu mi bylo líto Kuby Košála, který se několikrát dostal individuální akcí do šance, bohužel mu stála v cestě buď tyč nebo gólman.

SK SLANÝ-FK SEKO LOUNY 13:1 Branky: 4xLuky K., 3x Kulíšek, 2xHonzík, 2xBrejší, 2x Viktor

Brankář: Max

TOTO BYL STUDENĚVSKÝ URAGÁN. Po prvních minutách jsme stáhli Viktora a Lukyho R., protože měli v nohách včerejší turnaj r.2012, a tak skoro celý zápas hrálo Studeněvské duo a ostatní. Soupeř neměl žádnou šanci a zrodila se nejvyšší výhra turnaje. Musím kluky pochválit, protože celý zápas byl odehraný i s úctou k soupeři bez nějakých posměšků atd.

SK SLANÝ-FK BANÍK MOST II 3:3 Branky: 2xViktor, Luky Roll

Brankář: Brejší

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s vědomím, že skončíme nejhůře třetí, a když neprohrajeme, tak si to rozdáme s Chomutovem o celkové vítězství v turnaji. Soupeř dva nejlepší hráče ani jednou nevystřídal a šel tvrdě za vítězstvím. Za stavu 1:3 pro Most, kluci přestávali trošičku věřit v obrat, ale dál se snažili poctivou obranou a trpělivou hrou zápas zvrátit. Honzík dostal taktický pokyn od Zorana hlídat při ztrátě míče nejlepšího hráče soupeře, pokyn zvládl výborně (tento hráč v zápase gól nedal a byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje). Brejší v bráně zase ukázal, že má nejen rychlé nohy, ale i ruce. Ke konci zápasu jsme soupeře zatlačili a po Viktorově gólu jsme začali věřit, že bychom mohli soupeře potrápit. Nakonec se to povedlo Lukyho gólem a mohli jsme se radovat, že skončíme nejhůře druzí, protože máme více vstřelených branek v celém turnaji než soupeř.

SK SLANÝ-JUNIOR CHOMUTOV 3:2 Branky: 2xBrejší, 1x Luky R. Brankář: Honzík

Organizátoři turnaje při losovacím aktivu netušili, že se jim povede jako poslední zápas turnaje nalosovat dva týmy bez prohry. Povedlo se a tento zápas o všechno mohl začít. Strhující utkání, které strhlo i trenéra Pavla,
i když měli být trenéři za vlastní bránou, několikrát jsme ho mohli vidět běhat po lajně na prostředek hřiště. Hlavní důvod byl, že mu nad hlavou fandili Chomutovští rodiče a kluci při střídání neslyšeli, kdo má střídat, taková byla zápasová atmosféra. Celý zápas jsme hráli odpovědně s krásnými akcemi. Brejší si svůj nejlepší výkon schovával na poslední zápas. Jeho akce několikrát zamotaly soupeři hlavu. Výborně zahrál neúnavný Max, který celý turnaj výborně bránil a několikrát nám ukázal krásné uvolnění. Vedli jsme 2:0 a šli jsme si za vítězstvím. Při jednom vyběhnutí z branky se Honzík nechal strhnout atmosférou a chytl míč do ruky mimo vápno. Trestný kop byl zahrán skvěle (2:1). Luky R. střelou k tyči nám vrátil dvougólové vedení. Ke konci zápasu se nechali kluci zatlačit a dostali krásný gól od brankáře do šibenice. Poslední minuta byla od nás za každou cenu nedostat gól. Spoustu odkopů do zázemí bez jakéhokoliv držení míče. Kluci dokázali výsledek ubránit, a mohli začít slavit.

Musíme pochválit všechny kluky, protože síla týmu byla vidět po celých 78. minut turnaje. Nepamatujeme si okamžik, kdy bychom byli zatlačení od soupeře, možná poslední minutu turnaje z důvodu tíhy okamžiku. Myslíme si, že min. 75% času jsme strávili na půlce soupeře i s naším gólmanem. Z kluků je vidět hlad získat míč, bez strachu něco s míčem udělat. Viktor byl vyhlášen střelcem turnaje s jedenácti góly. Náš tým dal nejvíce branek
turnaje 36. Většina gólů byla vstřelena pomocí týmové hry, nežli individuálními akcemi.

Děkujeme rodičům za krásnou atmosféru a už se těšíme na další turnaje v letošní zimní sezóně.