Zasloužené stříbro v Kolodějích


Předposlední turnaj pod střechou absolvoval náš tým na umělce v Kolodějích. Turnaje jsme se původně měli zúčastnit v té nejsilnější sestavě. Bohužel do nominace opět začala promlouvat marodka (Dan – zlomená ruka, Martin – nachlazení, Zápa – rekonvalescence). Když poslední omluvenka přišla dopoledne před turnajem (Viktor – nachlazení), vypadalo to všelijak. Bohužel nebylo téměř kde brát ani u U9 (Alex – v Brně, Vici – problém s dopravou a Maxíka či Nelču jsme nechtěli konfrontovat s případnými obry). Ze zkušenějších 2013 zbyl pouze Luky. Do Kolodějí jsme tedy přijeli s devíti hráči a v relativně silné sestavě, která si vybojovala krásné druhé místo. To nejvyšší nám bylo přeci jen dosti vzdálené a pravděpodobně bychom na něj nedosáhli ani v té nejsilnější sestavě. Tým Motorletu byl přeci jen někde jinde.

SK Slaný – Motorlet Praha 0:3

V prvním utkání jsme nastoupili proti papírovému kandidátovi na prvenství v turnaji. Úvod utkání tomu ale nenasvědčoval. Hned ve druhé minutě se před soupeřovou brankou objevil Lukáš, ale jeho šanci mu zmařil brankář. Pak se postupně hra vyrovnávala a soupeř přebíral iniciativu. Vše jsme mu výrazně usnadňovali naší ospalou hrou. Soupeřův tlak se zvašoval, my jsme kupili spoustu chyb a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nakonec jsme toto utkání prohráli po ospalém výkonu 0:3

SK Slaný – SK HAMR 6:1 (branky: Hunal-3, Roll – 2 a Tvrdík)

Po porážce s Motorletem nás čekal další pražský tým – HAMR. Do utkání jako kdyby nastoupil jiný tým. Hráli jsme agresivně, k soupeři jsme rychle přistupovali a nutili ho k chybám. Z naší kvalitní hry pramenily i branky. V utkání se skvělými individuálními akcemi blýsknul Honza, který zaznamenal hned hattrick. Soupeř hrozil zcela výjimečně a jeho snahu v klidu a s rozvahou likvidovala stoperská dvojice Tomáš Plíva a Sam.

SK Slaný – SK Český Brod 2:0 (branky: Plíva, Zápotocký)

Hned po skončení utkání proti týmu Hamru jsme se utkali se soupeřem z MiniLigy, který nás v Roudnici po nepříliš kvalitním výkonu o gól porazil. Smolný výsledek z Roudnice jsme již nechtěli zopakovat. Hned od prvních minut jsme se na soupeře vrhli a doslova přišpendlili k jeho brance. Téměř celé utkání se hrálo asi na patnácti metrech a soupeř se za celé utkání dostal na naší polovinu jen 2x !!! Bohužel střelecká smůla se nám lepila na paty a když už Lukáš překonal povedenou střelou brankáře, byla proti nám i fyzika. Míč se nějakou záhadou odrazil od brankové čáry a cestoval do zámezí. Naštěstí se v tomto zápase střelecky prosadil Tomáš Plíva a otevřel skóre utkání. Když na 2:0 zvyšoval po krásné přihrávce Jonyho Zápa, bylo ještě veseleji, nicméně v hlavách jsme měli ono smolné utkání v Roudnici, kdy my jsme hráli fotbal a kluci z Brodu dávali góly. Nakonec se toto smolné utkání neopakovalo a my jsme nakonec získali 3 body a průběžné 2. místo.

SK Slaný – Motorlet Praha 1:6 (branky: Kubát)

Ve druhém kole turnaje jsme se opět utkali s týmem Motorletu. Po dvou předchozích výhrách jsme doufali ve vyrovnanější utkání. Bohužel hned v úvodu přišly dvě fatální hrubice v zadních řadách a soupeř zadarmo vedl 2:0. Tyto chyby jakoby na kluky dolehly a my se nebyli schopni vymanit ze sevření. Jen díky zákrokům Ondry a obranným zákrokům na hranici sebeobětování jsme po chvíli prohrávali jen 6:0. V posledních asi pěti minutách se přeci jen obraz hry změnil. Začali jsme soupeře napadat při rozehrávce, nutili ho k chybám a z jedné z nich pramenil náš čestný úspěch, kdy díky presinku po malé domů získal po špatné přihrávce míč Sam a nekompromisně zakončil.

SK HAMR – SK Slaný 3:4 (branky: Hunal-2, Roll-2)

Druhé utkání s týmem Hamru vypadalo ještě lépe, jak předchozí. Hned v úvodu se Samovi otevřel prostor na lajně, Sam této příležitosti využil, zatáhnul balón a naservíroval tutovku Honzovi, který takovouto nabídkou nepohrdnul. Náš tlak pokračoval a náš tým na hřišti kraloval. Na 2:0 zvyšoval Luky a třetí branku měl na kopačce Brejší, který z otočky jen těsně minul. Když Honza zvyšoval na 3:0, zdálo se být vše jasné. To jsme ale netušili, co přinesou následující minuty. My jsme začali kupit chyby a soupeř v krátkém sledu snížil na rozdíl branky. To nemělo být ale vše. Pohroma přišla, když Ondra neudržel dalekonosnou střelu gólmana a ta skončila v naší síti. Naštěstí jsme měli na hřišti naše štístko – Lukyho. Ten z nerovného souboje vyšel vítězně a infarktové utkání strhnul na naší stranu.

SK Slaný – SK Český Brod 4:0 (branky: Tvrdík-2, Plíva a Brejcha)

V posledním utkání ve kterém už téměř o nic nešlo jsme zopakovali výkon z předchozího duelu s týmem Č. Brodu. Na hřišti byl opět jeden tým a bylo otázkou času, kdy padne první branka a kolik jich nakonec bude. V tomto utkání byl při ohromné chuti Tomáš Plíva, který svými pumelenicemi několikrát orazítkoval tyč a gólman soupeře si v tomto ohledu mohl s radostí oddychnout, že nemusel zasahovat. Ruce by ho pálili ještě v pátek. Nakonec se Tomáš trefil i mezi tyče a otevřel skóre. V utkání se Tomášem nenechal zahanbit ani Jony. Jako kdyby ho Tom vyprovokoval, poslal dva velice povedené projektily a oba měly kromě slušné razance i správný směr. Aby těch pohledných branek nebylo málo, přidal se k našim střelcům pěknou technickou střelou Brejší.

 

Z Kolodějí vezeme zasloužené stříbro. Bohužel na zlato jsme mohli jen z velké dálky pohlížet. Tým Motorletu byl přeci jen úplně jinde. Jeho hráči byli skvělí na míči, agresivní v napadání a pohotoví v koncovce. Toto vše nám výrazně chybělo. Zejména ten hlad po gólech, kdy jsme mnohdy vymýšleli nesmysly místo jednoduchého zakončení. Celkově ale kluci předvedli velice slušný a pohledný výkon, který bude snad základem do jarních bojů v MiniLize. Vyzdvihovat jednotlivce asi nemá smysl, všichni předvedli slušné výkony, nikdo z kluků nepropadl a že někdo byl vidět víc a jiný méně ještě nic neznamená. Nicméně poděkování patří Honzovi Hunalovi, že si s námi šel opět zahrát a pomohl svou střeleckou potencí k pěknému výsledku. To samé platí o Lukášovi, který byl donominován na poslední chvíli a společně s Honzou byli nejlepšími střelci našeho týmu.

Velké poděkování samozřejmě patří všem rodičům za povzbuzování a nesmíme zapomenout naši „proviantní náčelnici“ – Katku Plívovou a její občerstvovací dózy.