1. kolo MiniLiga U9 Vlašim


Tuto neděli jsme se zúčastnili prvního kola MiniLigy týmů „krajského výběru“ ve Vlašimi, prostě týmů, které se spolu s námi rozhodli využít kvalitnějších soupeřů a bez jakéhokoliv počítání bodů, gólů, pohárů, medailí a „honění“ si triček si jít prostě zahrát pár zápasů turnajového formátu. Celkově je přihlášeno cca 14 týmů, ne každý musí nutně hrát každé kolo. Je to o výběru termínu a možnostech jednotlivých mužstev. Celkově se odehraje po každých 3 týdnech turnaj většinou po 6-ti týmech. Přihlásili se týmy, které známe, ale i se kterými jsme ještě nehráli, o to je to zajímavější a variabilnější. Dvě kola se odehrají i u nás ve Slaném. Našimi soupeři byli týmy FCSB Vlašim, FK Čáslav, SK Benešov, „ligové“ Dynamo Č. Budějovice a SK Kladno. Vzhledem k neznalosti soupeřů jsme byli v očekávání, jak se budou jednotlivé zápasy vyvíjet a hlavně jak se naši kluci popasují s jednotlivými soupeři. Hrálo se 5x 20 min s 5-ti minutovou pauzou.

FCSB Vlašim – SK Slaný 1:10 (3x Brejcha, 3x Balla, 2x Milutinovič, 1x Vicenec, 1x Kubenka)

Do prvního zápasu jsme vlétli s notnou dávkou drzosti a tak to v podstatě vypadalo celý zápas. Soupeř nestačil odolávat našim „nájezdům“ a velmi pěkným kombinacím a tak nejslabší soupeř tohoto turnaje byl poražen rozdílem parníku. Pravdou je i to, že vlašimští kluci byli menší než ti naši. Kluci dodržovali vše, co jsme si řekli, zbytečně se nevrhali do bezhlavých hromadných akcí a zahráli si každý to svoje.

SK Kladno – SK Slaný 4:8 (2x Brejcha, 2x Balla, Košál, Milutinovič, Vicenec, Štambera)

Náš „starý“ dobrý známý z OFS Kladno, věděli jsme, do čeho jdeme a že to nebude rozhodně lehké. Kladenští kluci jsou velmi šikovní na míči a agresivní. My jsme opět přistoupili ke hře důrazně a nebojácně a po několika minutách jsme vedli. Soupeř se však nevzdal a důrazným napadáním se skóre a hra mezi oběma týmy několikrát vyrovnala. Opět bylo vidět plno krásných kombinačních akcí obou týmů, ale naši kluci byli vždy o krok napřed. Vylepšili jsme „obranou fázi“ a postupem času jsme začali soupeře výrazněji přehrávat. Ten už pak trochu nestíhal držet krok s námi a našimi povedenými a skoro přímočarými akcemi jsme zvítězili. V tomto zápase se vystřídalo několik hráčů při skórování. Musím zde vyzdvihnout dvě krásné akce, kdy Vici vzal míč po pravé straně, křižně přihrál na volajícího Kubu Košála a ten dělovkou prostřelil vše. Podobně to bylo po Maxově krásné bombě, skvěle umístěné k tyči.

SK Slaný – Dynamo Č. Budějovice 2:7 (2x Brejcha)

Tým samozřejmě zvučného jména, který přijal pozvání od pořadatelů na tento turnaj. Abych se přiznal, a to asi každý, čekal jsem výsledek a hru úplně jinou a jednoznačnější, ze strany budějovických. Opak byl naštěstí pravdou, i když tomu výsledek absolutně neodpovídá. Kvalita soupeře se ukázala hned od začátku, technika, vedení míče, souhra, mluvení jeden na druhého, osobní souboje, ale my jsme nebyli o nic horší. Stíhali jsme odrážet soupeřovi útoky, kombinovali jsme, zakládali protiútoky a dovolím si tvrdit, že jsme minimálně polovinu zápasu byli lepší. Soupeře jsme aktivně napadali, Brejší s Alexem a Lukaku s Viktorem vepředu motali obraně hlavu, obránci svým důrazem hatili soupeřovo akce až tedy na závěrečných 8 minut, včetně brankáře. Brejší vstřelil dva krásné góly, obstřelením obrany a gólmana k tyči, Lukaku s Viktorem mohli několikrát vsítit, ale nepovedlo se a jak se říká: „Nedáš, dostaneš“ se vyplnilo, bohužel po nedůrazném bránění a pár zaspáních gólmana. Kulíšek to si odnesl ze zápasu naraženou lícní kost a krev na rtech, i pár slz, ale rval se nebojácně. I trenér soupeře a rodiče byli po pár minutách více slyšet s nespokojeností se hrou. Asi na to nejsou zvyklí. Ne že bych chtěl tady machrovat, ale kluci si i přes prohru zaslouží VELKÉ DÍKY.

SK Slaný – FK Čáslav 8:2 (2x Milutinovič, 2x Brejcha, 2x Kubenka, Balla, Pham)

Tento zápas byl plně v naší režii. Bylo vidět spousty krásných přihrávek, v jedné takové Max s Brejším vyšachovali soupeře do trojúhelníku, narážečkou z první, tzn. klasická fotbalová akce, přesně to co se učíme hrát. Míša si šel raději „odpočinout“ do brány, ale byl samozřejmě pátým platným hráčem. Kluci odehráli zápas v podstatě v pohodě, vyzkoušeli si, co chtěli, Max třeba několikrát tzv. guidy (housle), bylo vidět spousta krásných kombinačních přechodů do útoku. Soupeř kontroval pouze z ojedinělých akcí a mírného zaspání našich hráčů. Ale vzhledem k tomu, že měli již v nohách něco naběháno, tak se to dá pochopit.

SK Slaný – SK Benešov 6:1 (2x Vicenec, 2x Balla, Brejcha, Milutinovič)

Poslední zápas byl takový více o osobních soubojích. My jsme si to ale nenechali otrávit a pořád jsme hráli to svoje. Úvodní desetiminutovka byla dosti vyrovnaná, pak jsme skórovali několikrát rychle po sobě a soupeř najednou zvadnul. Z ojedinělé akce nám nedovolil na našem kontě nulu.

Závěrem bych chtěl klukům STRAŠNĚ MOC PODĚKOVAT za přístup ke každému ze zápasů, za bojovnost, za nasazení, za chuť k fotbalu, za krásné momenty. Kolikrát to byla prostě fotbalová nádhera, co předváděli.
Rodičům velké díky za podporu a krásnou atmosféru, takovou dálku už nepojedeme.                     
Jiří Balla