Ve druhém kole MiniLigy U10 dvě výhry a slušný výkon


V sobotu 23.4. se v příjemném FAJN areálu Viktorie Vestec, kde sídlí Fotbalová Akademie Jiřího Novotného, konalo druhé jarní kolo MiniLigy ročníku 2012. Na turnaj jsme odjížděli s ambicemi dvou výher a jednoho hodně vyrovnaného utkání. Po příjezdu do areálu a menších problémech s hledáním správné příjezdové cesty a místa na zaparkování jsme zjistili, že vestecké hřiště je v rekonstrukci a místo, kde se toto kolo odehraje ne pár stovek metrů „po zelené:)“. Po procházce naučnou stezkou opravdu příjemným areálem jsme dorazili k oplocenému tréninkovému hřišti a mohli jsme se pustit do bojů.

SK Slaný – AFK Pečky 0:1

Když už byly zmíněny dvě plánované výhry, tak ta první měla přijít hned v úvodním utkání a týmu z východu kraje jsme chtěli oplatit podzimní porážku z roudnického kola. Hned od prvních minut jsme se do soupeře pustili a asi ve druhé minutě se na středu hřiště si Viktor ukázkovým uvolněním ve středu hřiště otevřel dálnici k soupeřově brance. K naší smůle ale místo postupu volil střelu z velké dálky, kterou soupeřův brankář neměl problémy chytit. Náš tlak nadále pokračoval, rodily se i šance, ale naše střely jako na podzim končily mimo branku. Naopak soupeř jednou zaútočil a my prohráváme 0:1. I když jsme nadále soupeře přehrávali a dostávali se do zakončení, nedařilo se nám zakončit a utkání jsme prohráli.

 

SK Slaný – SK Roudnice 0:4

Hned před našim prvním utkání za námi přišel trenér Roudnice a chvilku jsme se „špičkovali“ na téma posledního zápasu minulého kola MiniLigy a do zápasu jsme nastoupili v očekávání, co na hřišti uvidíme. A viděli jsme. Viděli jsme dlouho vyrovnané utkání, kdy jsme přibližně od páté minuty sice prohrávali s favoritem 0:1, nicméně roudnické jsme do výraznějších šancí nepustili a asi do 15. minuty jsme prohrávali nejtěsnějším výsledkem. Je třeba říct, že soupeř nás na rozdíl od minulého kola téměř k ničemu nepustil a tak porážka 0:4 je pro nás stále přijatelná.

 

SK Slaný – Viktoria Vestec 1:5 (branka: Plíva)

Po porážce s Roudnicí nás čekalo další náročné utkání. Tentokrát jsme se utkali s domácím týmem Vestce a my byli jasným outsiderem. To se hned od prvních minut projevilo i na hřišti. Kluci z periférie Prahy předváděli, že fotbal opravdu umí, celý zápas nás přehrávali a tak porážka 1:5 pro nás byla přijatelná.

 

SK Slaný – SK Č. Brod 5:1 (branky: Kubát-2, Plíva, Zápotocký, Kraus)

SK Č. Brod – druhý tým, kterému jsme chtěli oplatit podzimní porážku. Už po halovém turnaji v Kolodějích jsme věděli, že tento soupeř nebude patřit k nejsilnějším a výhra je velmi reálná. Nicméně víme, co kluci z Brodu dokázali na podzim. Naštěstí jak se ukázalo, byli jsme hned od prvních minut jednoznačně lepším týmem a soupeře jsme téměř do ničeho nepustili. Je pravdou, že nám trošku zatrnulo, když soupeř po brankách obou Tomášů a Martina stáhnul na rozdíl dvou branek. Poslední slovo v tomto utkání měl nakonec Sam, který navýšil náš náskok opět na 3  branky a pak povedenou pumelenicí pečetil konečný výsledek.

 

SK Slaný – Junior Teplice 2:1 (branky: Zápotocký a Milutinovič)

Poslední utkání slibovalo jak už je zvykem tvrdé a vyrovnané utkání, kde mohl vyhrát kdokoliv. Tak tomu bylo i od úvodních minut. Nakonec úvodní branka padla z našich kopaček, kdy jsme u postranní lajny vybojovali míč, trenér soupeře řekl po nepřehledné situaci ať se hraje dál a my po krásné přihrávce Martina před brankou volnému Zápovi vedeme 1:0. Za nedlouho bylo ještě veseleji. Viktor ve středu hřiště převzal ukázkově míč (přesně jak to drilujeme) a sám na brankáře nedal zapochybovat o svých schopnostech – 2:0. Nicméně drama pokračovalo. I když si hráči soupeře pravidelně vyslechli spoustu ne příliš pozitivních slov od trenéra, rvali se o výsledek a profitovali z toho kontaktní branku na 2:1. V té chvíli jsme se trošku začali i obávat o výsledek, zejména poté, co z turnaje pro zranění odstoupil Sam a my museli v obraně improvizovat. Nakonec jsme utkáni dovedli k zdárnému konci a splnili si kvótu dvou výher.

 

Z nádherného vesteckého areálu si kromě krásné procházky přírodou odvážíme i dvě výhry, smolnou prohru a velice dobře odehrané utkání s Roudnicí. Možná by výsledky mohly vypadat ještě lépe, pokud bychom mohli angažovat Honzu Hunala a někoho z U9, nicméně Honza měl povinnosti na MiniLize U11 a naše U9 měly domácí turnaj MiniLigy. Každopádně jsme si ve Vestci ostudu neudělali, předvedli jsme velice kvalitní fotbal za což nás pochválil i trenér Roudnice. Maximální spokojenost byla zejména s naší defenzivní činností, kdy jsme zavírali nebezpečné prostory, soupeře dostávali pod tlak a tím nutili k chybám. Bohužel co se nám až tak nedařilo byla předfinální a finální fáze. Nejsme schopni po zisku míče otevřít prostor a mnohdy jsme se motali jeden druhému místo náběhu do volného prostoru. Koncovka, to byla věc, která nás v tomto kole trápila hodně. Spousta střel byla z nepřipravených pozic či zády k brance. I když jsme klukům vysvětlili, proč nemají střílet z otočky, musíme řešení těchto situací přenést i do tréninku.

Celkově můžeme být s tímto kolem spokojeni a můžeme se těšit na další, které bude patřit k těm těžším. Věříme, že kluci naváží na tyto výsledky a vypilujeme další detaily naší hry. Velké díky patří klukům za předvedené výkony, rodičům za povzbuzování a samozřejmě paní Plívové za opět výborný dopink.