U9: MiniLiga úspěšná tak napůl


Slánské kolo MiniLigy opět přivedlo do našeho města kvalitní soupeře, kteří nám ukázali, jak tvrdě se musí každou vteřinu zápasu makat. Hlavně v úvodu celého turnaje nám chyběla spousta důrazu, nasazení, pohybu bez míče, zápalu do hry.

 

Slaný – SK Kladno 5:9 (2x Brejcha, Balla, Kuliha, Roll)

Než jsme se na hřišti v prvních minutách rozkoukali, už jsme prohrávali 0:3. Až poté snížil Alex Balla. Hra se možná opticky vyrovnala, ale i tak jsme propadali v řadě osobních soubojů a nechávali hráče soupeře za naší obranou. Hezkým angličanem se po rohu blýsknul Michal Kuliha, dva zásahy (z toho jedna krásná šibenice) přidal Kuba Brejcha, ale tyto navoněné parádičky překryla ospalost celého týmu, což se podepsalo na konečném výsledku.

 

Slaný – Benešov 7:4 (3x Balla, 2x Kubenka, Brejcha, Roll)

Tento zápas hodně bolel, benešovští si často pomáhali rukama. Přestože problémy v obranné fázi ještě z předešlého duelu pokračovaly, a v některých situacích procházeli soupeři kolem nás opravdu velmi lehce, podařilo se nám alespoň vylepšit střelbu. Čistým hattrickem se blýskl Alex Balla, který dobře mířil hlavně ze střední vzdálenosti. Bravo!

 

Slaný – Roudnice n.L. 7:4 (2x Vicenec, 2x Brejcha, Balla, Roll)

Ani tento zápas nevyzněl jednoznačně pro naše barvy. Přestože jsme si na začátku vytvořili pohodlný náskok 5:0, dostali jsme se v závěru pod nepříjemný tlak a zlepšená hra soupeře nám dělala velké komplikace (druhou „půli“ jsme vlastně 2:4 prohráli). Skóre otevřel Honza Vicenec po hezké kombinaci Nelči Němcové a Lukáše Kubenky. Alex Balla dal gól po samostatné akci z autu a podobně to měl i Kuba Brejcha, který prošel sám přes celé hřiště a zakončil. Pozadu nezůstal ani Luky Roll, který sic jako brankář z půlky zamířil přesně k pravé tyči. Oproti jiným utkáním jsme v tomto duelu dobře četli rozehru soupeře a dva góly dali po dobře zachycené přihrávce. Spolehnout jsme se pak mohli hlavně na zlepšenou hru Maxe Štambery v obraně, který vybojoval nespočet balónů.

 

Slaný – Ústí n.L. 3:8 (2x Brejcha, Vicenec)

Takticky velmi dobře připravený soupeř nás k ničemu vážnějšímu nepustil. Jejich rychlost a propracované pokrytí prostoru příliš šancí na skórování nenabídly. Naopak jsme pochopili, že každá chyba, kterou na hřišti uděláme, se okamžitě trestá. Hezkou ranou přímo z rohu se blýsknul Kuba Brejcha, stejně jako předvedl nadýchaný centr na zadní tyč, který jen Luky Roll netrefil. U dalšího gólu Honza Vicenec vytěžil krásnou individuální akci Nelči. Ta si v tomto utkání zaslouží za svůj probuzený důraz a bojovnost ocenění pro nejlepšího hráče zápasu.