OFS Kladno, další z kol


Dne 25. 4. 2022 jsme se zúčastnili dalšího kola kladenské OFS mladších přípravek, skupina „A“. Na toto kolo jsme měli postupně 3 omluvenky, a tak jsme k našim „mladším“ hráčům, míněno délkou fotbalové kariéry, povolali Alexe a Brejšího a také novou akvizici Nikitu. Počasí bylo sice slunečné, ale i nadále chladnější, trávník na Slavoji byl pěkně měkký po nedělním a pondělním dešti a my jsme byli zvědaví, jak se kluci budou „prát“ na hřišti. V tomto kole na nás čekal již zmíněný Slavoj a SK Kladno, tedy kvalitní soupeři, hrálo se 2x20minut.

Slavoj Kladno – SK Slaný 9:12 (6x Nikita, 3x Adam Myška, 3x Alex)
Hned v první minutě jsme byli zpraženi rychlou sprchou slavojáků v podobě 2 gólů. Naši kluci byli dosti neorganizovaní, chaotičtí, nevyhověli si při vlastní hře. Avšak jsme se nevzdávali, Alex po minutě kontroval a pak v rozmezí sedmi minut jsme zase zpražili soupeře my, a to rovnou 5 góly, kdy úřadovali Adam Myška a zejména Nikita. Brejší s Alexem hráli zezadu a vhodně koučovali svoje spoluhráče, což mělo kýžený efekt. Zejména Brejší oběhal, co se dalo, měl nespočet osobních soubojů a souhra s Alexem a jejich přenesení hry do protiútoku byla velmi kvalitní, k nim se přidali Alex Pham, Nikita a Myškin s Márou. „Mladší“ kluci se přidali a najednou byli vidět pěkné akce. Zejména Myškin se krásně rozehrál, pochopil, že v rychlosti je síla a bylo se na co dívat. Soupeř pak zase přidal a stáhnul skóre na rozdíl jediného gólu. Po pauze jsme vlétli na soupeře již v lepším stylu a tak jsme nakonec zaslouženě vyhráli.
SK Kladno – SK Slaný 8:7 (3x Myška, Mára, Alex Pham, Brejší, Nikita)
Naopak druhý zápas se vyvíjel od počátku lépe pro naše barvy. Hra byla dost vyrovnaná, nejen brankově, ale i herně. Plno osobních soubojů, hodně přerušování v podobě autů a rohových kopů. Naši se pak nějak nemohli dostat do hry. V úvodu otevřel skóre Mára a po něm soupeř, pak se dlouho nic nedělo a všichni rodiče i trenéři byli zvědaví, kdo rozsype pytel s góly. A byl to Myškin, který se dokázal velmi dobře orientovat v prostoru a svojí rychlostí dělal soupeřovi velké problémy. Jen se musí Adam naučit při ztrátě míče se vracet nebo mít alespoň snahu se vrátit a zpětně získat míč. Radek bojoval ze všech sil a v době kdy byl posledním hráčem, několika zákroky zachránil naši bránu. Nikitovi jakoby v tomto zápase ubylo sil a už nebyl tolik vidět. Jára se statečně pral, i nějaká střela na bránu byla, ale gól z toho nepadnul. Vzhledem k tomu, že se hra dosti vyrovnala a góly se přelévaly z jedné branky do druhé, remízové skóre vydrželo až do poslední minuty, ve které jsme pak obdrželi gól, a byl konec.
Závěrem: velmi povedený dvojzápas, ve kterém se krásně rozstřílel a pochopil systém hry Myškin, skvěle zapadl Nikita. Kluci statečně bojovali, vyzkoušeli si každý své fotbalové umění. Zapracovat musíme na dodržování svých pozic, to dělalo klukům asi největší problémy. Kolikrát se chaoticky pohybovali v místech, kde již neměli být anebo zbytečně zdvojovali své spoluhráče. Ale to nevadí, protože pouze zápasovým vytížením v kombinaci s tréninky si to uvědomí a budou na tom zase o krok lépe
Rodičům díky za podporu a povzbuzování.
S pozdravem
RT