První domácí kolo SPŘ U10


Ve třetím kole OP SPŘ jsme na domácím hřišti přivítali tým AFK Tuchlovice, se kterým jsme minulý týden sehráli dvě těsná utkání. Tentokrát to ale mělo být jiné utkání. V tomto zápase již nebyl žádný Zápa, Martin, Viktor či další hráči z týmu pro MiniLigu. Vše bylo tentokrát převážně na zkušených hráčích jako Máza, Krpi a Fanda. Těmto třem kryl v brance záda Šimon. V zápase jsme zároveň vyzkoušeli u nové hráče Michala a Ivana, abychom viděli jak si dokáží na hřišti poradit.

SK Slaný – AFK Tuchlovice 3:13 (branky: Michal – 2, Mazan)

Jak již bylo uvedeno, měl být tento zápas opravdu premiérou pro kluky ze širšího kádru, kde museli vzít zodpovědnost sami na sebe a kde nemohli čekat, že jim někdo jako Tomáš Plíva, Dan, Jonáš či další situaci vyřeší a přihrají. Museli se tedy o výsledek poprat sami. Bohužel už úvod utkání byl poznamenán pozdní docházkou většiny týmu, kdy 20 minut před utkáním byl na hřišti pouze Máza, Krystián a oba ukrajinští kluci. Bohužel tentokrát jsme se opět nedočkali Viktora Andrušci, který se ani neomluvil 🙁 Věříme, že po emailu ohledně docházky na utkání se toto již nebude opakovat a vždy se sejdeme včas.

Již po zkušenostech z minulého nikdo neočekával, že tuchlovické borce přejedeme. Spíše jsme očekávali vyšší porážku. Důležitější než výsledek měl být individuální výkon jednotlivců, adaptace méně zkušených hráčů a schopnost „vzít to na sebe“ a odmakat zápas v případě zkušených borců.

Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Tuchlovičtí měli ve svém kádru 2 až tři hráče, které bychom si mohli klidně dovolit vzít na MiniLigu. Na druhou stranu zbytek týmu výrazně nepřevyšoval náš průměr. Nicméně stav skóre v úvodu nenasvědčoval, že by se mělo konat něco dramatického. Prohrávali jsme o dva góly a aby toho nebylo málo, „docvakli“ jsme soupeře Fandovým gólem na rozdíl jedné branky. To ale bylo na dlouho téměř jediné, co se nám povedlo. Výjimkou byly Mázova střela, která bohužel co se týče směru neměla gólové parametry. Soupeř nás tlačil a my jsme se utápěli v chybách a vytratila se i bojovnost a tak logicky stav skóre rostl pouze na naší straně. Jediný, kdo v této fázi hry vynikal byl Šimon. Nicméně ani on nic nezmůže proti dvěma soupeřům, kterým jsme schopni  místo ataku fandit bez jediného kontaktu. A že takových situací, kdy si soupeřův hráč z našich bránících hráčů udělal slalomové tyče bylo nemálo. Ve hře dopředu to bylo obdobné. Když už jsme se blížili k soupeřově polovině, jakoby byla zakletá, jakoby tam někdo vystavěl zeď. Nevěděli jsme co s míčem místo přihrávky jsme si ho doslova předávali na jednom metru a nedej bože aby na nás někdo vystoupil. Co bylo ve druhém dějství velmi pozitivní, rozehrál se Máza. Po téměř prospalé první půlce začal Honza jezdit a soupeři s ním měli hodně práce. Zejména jeho akce po lajně vždy zaváněli brankou. Nakonec se ale dočkal a zakončil ukázkovou akci, kdy po rozehrávce Šimona si předpisově stáhl míč Fanda, kolmicí za obránce našel Mázu a Honza se nemýlil. Bohužel po předchozí Fandově brance to bylo z naší strany vše.

I přes poněkud negativní hodnocení zápasu je třeba si přiznat, že v tomto složení se s výjimkou Mázy, Krpiho, Ondry a dá se říct Fandy jedná o tým začínajících hráčů a nedají se od nich čekat zázraky. Kluci začali na podzim a mají na čem pracovat, protože za 2 roky nás čeká krajský přebor U13 a tam už je to jiná jízda. Tato soutěž se hraje v jiné rychlosti a jiném nasazení. Toto utkání jim nastavilo zrcadlo a ukázalo jak se hraje bez opor. Že soupeř nebyl nikterak zdatný ukázali poslední dvě minuty, kdy jsme na hřiště jen pro zkoušku postavili Adama s Viktorem, kteří odcházeli z náročného tréninku a hra se výrazně změnila.

Nám trenérům toto utkání lecos ukázalo. Určitě své kvality ukázal Kristián. Byť má před sebou ještě hodně práce, má velký potenciál přiblížit se těm zkušeným borcům, je to ale na něm a jeho disciplíně. I když má Kristián stále ještě velké rezervy, byla na něm vidět snaha hlavně v defenzivních činnostech a sám spoustu útoků soupeře zastavil nevypuštěním souboje. Příští týden jedeme dvakrát do „Zvoliku“, kde nás čeká přijatelnější soupeř. Nicméně ve čtvrtek se utkáme ve Zvoleněvsi ještě s týmem Unhošti.