Dvojitá výhra ze Zvoleněvsi


V dalším z kol zajížděl náš tým do nedaleké Zvoleněvsi k dvojutkání s domácím celkem a celkem Unhošti. Již na cestě nám volal trenér Unhošti, že se k utkání nemohou dostavit a utkání se bude muset odehrát v náhradním termínu. Po příjezdu do „Zvoliku“ nám domácí trenér navrhnul předehrát přeložené sobotní utkání již dnes. Jediné, čeho jsme se trošku obávali byl blížící se déšť, který by mohl naše plány zhatit. Nakonec nám i příroda přála a my mohli odjíždět domů s pocitem dobře odvedené práce.

SK Slaný – Slavoj Zvoleněves 10:2 (branky:  Adam – 4, Fanda – 3, Kryšrof, Filip a vlastní)

v prvním utkání jsme hned od prvních minut potvrzovali roli favorita. Většina času se odehrávala před brankou soupeře a těsně za polovinou hřiště a Ondra v naší brance neměl moc práce. Nebýt přihrávek od obránců, ani by se nepotkal s míčem. Nicméně čekání na úvodní branku bylo až příliš dlouhé. Naši útočníci se předháněli v zahazování šancí. Nakonec naši smůlu protrhnul Kryštof a otevřel skóre utkání. Od této chvíle se začal navyšovat stav skóre na straně soupeře. Bohužel kromě holomajzny jsme na hřišti z naší strany nic nepředvedli. Ke změně v naší hře došlo až ve druhém poločase, kdy jsme klukům vysvětlili pár drobností, jak využít prostor hřiště, jak přemýšlet a hra se změnila. Dokonce bylo k vidění i několik moc pěkných akcí. Zejména ta, kdy se Krpi uvolnil, krásnou kolmicí našel Ondru Fatku, ten ukázkově převzal míč a na prostředku našel Fandu. Nádherná akce, která si zasloužila mít na svém konci tečku v podobě branky. I když jsme v zakončení nebyli úspěšní, zaslouží tato akce velkou pochvalu.

 

SK Slaný – Slavoj Zvoleněves 8:1 (branky: Krpi, Máza a Fanda – 2, Adam a Kryštof)

I předehrávané utkání se odvíjelo v podobném duchu jako předchozí jen s drobnými rozdíly. Promíchali jsme trošku sestavu a k neskutečnému výkonu se rozehrál štírek Filip. Navzdory jeho droboučké postavě byla jeho agresivita v napadání neskutečná. Nevynechal jediný souboj a soupeřům působil potíže jako rozzuřená vosa. I když v tomto utkání neskóroval, neměl k tomu daleko. Jeho křížná střela bohužel skončila na zadní tyči soupeřovi branky. V tomto utkání navíc jakoby kluci zjistili, jak je dobré míti filipa :), že když přihrajeme urychlíme hru a snadněji se dostaneme hlouběji. Několikrát jsme viděli krásné akce s přenesením těžiště hry přes brankáře až do „finálky“ a tentokrát z toho byly i branky.

 

I přes dvě relativně vysoké výhry byl tým Zvoleněvsi ideálním soupeřem pro naše kluky. Mohli jsme si totiž bez tlaku vyzkoušet trénované dovednosti. Každý dostal prostor vystřelit si na branku. Velkým překvapením byl dnešní výkon Fíly. Jak již bylo řečeno, Fíla na hřišti působil jako obtížný hmyz. Nevynechal jediný souboj a v každé soubojové situaci nedal soupeři pokoj. Samozřejmě že pochvalu si zaslouží všichni hráči, zejména pak za snahu hrát fotbal ve druhém utkání. Je třeba si ale i přiznat, že tým Zvoleněvsi je asi nejslabším v naší skupině a takovéto utkání nás čeká už jen jedno. Všechna ostatní již budou náročnější. Každopádně věříme klukům, že zápas od zápasu se budou zlepšovat a zdatně se přibližovat ke svým zkušenějším spoluhráčům.