Páteční kolo OP SPŘ


V pátek 6. května pokračoval OP starších přípravek pro naše 2013 dalším kolem v Braškově. Obě utkání jsme po valnou většinu času drželi pevně ve svých rukách, ale i zde jsme si hlavně připomenuli, že makat se musí každou vteřinu na hřišti. Tím připomínáme výpadek z první půle proti domácím, kdy jsme přestali střílet, přihrávat si, hrát hlavou, a hned se to projevilo i na výsledku. Nicméně přestávkové nabuzení zabralo, a tak si opět vezeme plný počet bodů.

 

Slaný – Kačice 10:2 (7:0) – (branky:Roll 3, Balla 2, Brejcha 2, Vicenec, Košál, Kuliha)

Hned od začátku jsme převzali iniciativu v utkání a rychlými přihrávkami se dostávali do střeleckých pozic. Skóre otevřel Alex Balla hlavou po centru Honzy Vicence z pravého křídla. Kuba Brejcha mířil přesně ze střední vzdálenosti a oba góly, které zaznamenal, byly přesné dlouhé loby. Pak si o míč řekl Lukáš Roll a čistým hattrickem, do kterého schoval i jesle brankáři, rozhodl o výsledku první poloviny.

V té druhé už se hra trochu vyrovnala, k šancím se dostali i protihráči, a tak jsme si vyzkoušeli i defenzivní činnosti. V nich vynikala hlavně Nelča Němcová, která s jistotou odebírala balóny z kopaček soupeře. Na konci utkání výsledek pojistil Kuba Košál střelou pod břevno a Michal Kulíšek, který pohodlně do prázdné branky umístil přihrávku Lukáše Rolla po jeho průniku mezi čtyřmi hráči.

 

Slaný – Braškov 9:4 (1:2) (branky: Vicenec 3, Balla 2, Brejcha 2, Štambera, Kuliha)

I v tomto utkání jsme otevřeli skóre po sehrané kombinaci z pravé strany Honza Vicenec – Alex Balla, ale pak jsme se ze zápasu až do přestávky odmlčeli. Hluchá pasáž nabídla soupeři možnost ovládnout hřiště, a tak jsme se dostali pod nepříjemný tlak, který jsme někdy hasili s vypětím všech sil. Pozor na ztrátu koncentrace a nasazení v takto dlouhých intervalech! Trenérský triumvirát na lavičce ale velmi rychle zareagoval a druhá půle už se odvíjela tak, jak jsme na slánské borce zvyklí. Úřadoval opět Kuba Brejcha, který dva góly dal a další dva připravil. Max Štambera se pak ukázal výstavní střelou ke vzdálenější tyči a předvedl ukázkového anglána. Soupeř hodně otevřel obranu, a tak jsme v závěru zápasu chodili do rychlých protiútoků po přímých kolmicích. Tu nejlepší přihrávku za obranu si na závěr schovala     Nelča Němcová, která našla Michala Kulihu a ten pohodlně uzavřel účet pátečního odpoledne.