OFS Kladno, 6. kolo


První zápas – SK Slaný „A“ – SK Kladno „A“ 0:20 (0:11)

 

Na příjemně upraveném fotbalovém hřišti Buštěhradu jsme po krátkém rozehřátí našich mladých sportovců vstoupili do utkání proti Kladnu. Tento soupeř okamžitě již od úvodu převzal celou hru pro své potěšení a začala po chvíli padat jedna branka za druhou. Soupeř velmi organizovaně a přehledně přehrával naši velmi pasivní hru, až se našim klukům zatočila hlava natolik, že nebyli někteří schopni přijmout své základní postavení na hřišti a na místo obránce se pohybovali v útoku a naopak. Velký zmatek z naší strany a neaktivita hráčů dohnala některé až k pláči a ponuré náladě. O přestávce tohoto utkání jsme si vysvětlili a ukázali několik pravidel hry na hřišti a vysvětlili si, co tento sport může přinést našim klukům. Naši motivovaní hoši vstoupili do druhé půle, kdy hra se z počátku jevila, že má i ducha fotbalového, jenže po chvíli byl opět soupeř na míči s takovou kontrolou, že se náš tým začal úplně herně rozpadat a do konce zápasu jsme byli každou chvíli přehráváni soupeřem, který ani na okamžik nepolevil.

 

Druhý zápas – SK Buštěhrad – SK Slaný „A“ 3:4 (1:1) – branky: 2x Nikita, 2x Max

O krátké přestávce jsme si s chlapci popovídali o utkání s Kladnem. Bylo vidět velké zklamání, rozčilení a celková špatná nálada. Vysvětlili jsme si, že zkrátka hrát fotbal není žádný med a musí se u fotbalu přemýšlet, mít přehled a hlavně běhat, chtít balon a mnoho dalšího co pomáhá k lepší hře. V klidu jsme si promluvili a naši kluci jakoby rázem zapomněli na drsnou porážku s Kladnem, protože do utkání s Buštěhradem vstoupili jako vyměnění. Úplně jiní hráči, kteří měli pod kontrolou hru už od začátku a hra se stala tak vyrovnanější než s Kladnem. Velmi mnoho krásných momentů ve hře dopředu u našich bylo protkáno ještě krásnějším, když se podařilo zakončit, byť mimo branku, ale velmi těsně k brance soupeře :-). Dokonce byli někteří naši hráči, kteří litovali špatné střely na branku soupeře velkým rozčilením :-). Naši mladí sportovci měli opravdu chuť hrát fotbal ne jen pro vítězství, ale hlavně i pro zábavu. Musím jen konstatovat, že tento zápas byl natolik herně vyrovnaný a zdařilý, že i trenérovo fotbalové srdíčko zaplesalo, protože pro některé naše kluky to byl jeden z prvních zápasů po tak dlouhé době. Odměnou bylo nakonec vítězství nejen výsledkové, ale i ze hry a konečný potlesk fandících rodičů, myslím, završil nakonec i úsměv a radost u našich sportovců.