U9: MiniLiga s novým systémem


Na další díl MiniLigy odjížděl tým U9 v neděli 15. května opět s cílem užít si pěkný fotbálek a zúročit šichtu z tréninků. Tentokrát jsme ale také chtěli vyzkoušet nové rozestavení 1-3-1 a podívat se, jak se s ním kluci popasují. Zvládli to skvěle!

 

Slaný – Krhanice 5:5 (4:2) (Brejcha 2, Vicenec, Balla, Kyryliuk)

Soupeř, se kterým jsme se potkali vůbec poprvé, připravil Slaňákům hodně těžké probuzení. Většinou jsme zvyklí mít vývoj zápasu pod kontrolou, hrát hodně na balónu a určovat tempo hry. Tady jsme ale jen velmi těžko nahazovali motor a přetahovali se o každý míč. Úplně nám odešla mezihra, a tak jsme se prosazovali spíše po individuálních akcích. Ve druhé polovině jsme dostali několik laciných gólů. Řadu útočných akcí jsme nevyužili, trefili několikrát tyčku, a tak jsme nakonec byli rádi za spravedlivou remízu.

 

Slaný – Neratovice 17:1 (8:0) (Kyryliuk 5, Roll 3, Kuliha 3, Vicenec 2, Balla 2, Štambera, Brejcha)

Návrat k nasazení, důrazu a střelecké chuti přišel až ve druhém zápase s naším tradičním soupeřem. Trenéři v pauze apelovali na pohyb bez míče, větší aktivitu v obranné i útočné činnosti, a to si chlapci vzali i s sebou na hřiště. Střelecky navíc rozložili váhu téměř mezi všechny borce týmu. Mnohem důležitější ale byly instrukce z přestávky mezi poločasy. S vývojem skóre trenéři usoudili, že přišel správný čas vysvětlit a vyzkoušet nové rozestavení 1-3-1. A na hřišti se začaly dít věci! Zahuštěný střed hřiště dělal velké problémy soupeřově rozehrávce, slánští plejeři začali mnohem lépe vykrývat prostory, efektivně se zastupovat, přistupovat k soupeřům. Na druhou stranu se nám dařil přímočařejší přesun do útoku s využitím prostoru po stranách i kolmic středem hřiště.

 

Slaný – Kladno 6:4 (4:1) (Vicenec 2, Kyryliuk, Brejcha, Roll, Kubenka)

Přirozenost, s jakou kluci začali 1-3-1 hrát, donutila trenéry pokračovat v tomto rozestavení i proti kladenským. Náročnější soupeř už ale lépe dokázal prověřit kompaktnost obranných linií a postupem času se dostával do vyložených šancí. V první půli jsme dokázali na vývoj utkání ještě reagovat pohlednými akcemi s přesným zakončením, ale s blížícím se koncem zápasu jsme se nechali unést hrou a nechat iniciativu soupeři. Ten v závěru přidal tři slepené góly a museli jsme se o osud utkání ještě trochu bát.

 

 

Turnaj ukázal, že bez rychlosti, pohybu, okamžitém návratu po ztrátě míče a důrazu jen velmi těžko kontrolujeme hru a ztrácíme v územní převaze i ve skóre. Je potřeba od začátku do konce makat! A kdo nemůže, musí si umět říci o střídání. Tentokrát vázla i jinak dobrá komunikace mezi hráči na hřišti, která je také nezbytnou podmínkou úspěchu. Zaměříme se na ni v tréninku! Velmi nás ale potěšil test v podobě nového rozestavení, kdy se kluci velmi rychle na hřišti zorientovali a začali si osvojovat výhody, které přináší.