Turnaj U9 v Modré


Heslo: řízek! V sobotu vyrazil tým U9 na turnaj do Modré u Lílového nedaleko Tiských stěn. V krásném areálu nás čekal turnaj se čtyřmi zápasy v základní skupině. Jelikož jsme neurvali ani bod, šli jsme z pátého místa do nadstavby o celkové 7. – 10. místo. Probudil nás až oběd, a po řízku s bramborem jsme se konečně pořádně zakousli do soupeřů v další části turnaje. Díky skóre jsme proklouzli do boje o sedmé místo a v napínavém duelu s Ústím nad Labem nakonec vyhráli 3:2.

 

Základní skupina

Slaný – FK Teplice 2:3 (Roll 2)

I na tomto turnaji jsme chtěli vyzkoušet postavení 1-3-1, který jsme úspěšně začali hrát na posledním turnaji MiniLigy. Od úvodní minuty jsme se ale dostali pod velký tlak. Soupeř často chodil do přečíslení a my jsme jen horko těžko hasili každý jejich průnik. Hra neměla žádný systém, shlukovali jsme se do chumlu. Co ale bylo nejpodstatnější, honili jsme soupeře dva metry za ním bez jakékoliv možnosti sáhnout si na balón. Z ojedinělých akcí se dvakrát trefil Luky. Nejprve zblízka protlačil míč přes gólmana a potom parádně hlavičkoval po centru z rohu do naprosto odkryté brány.

 

Slaný – SK Benešov 1:6 (Němcová)

Podobný výkon pokračoval i s Benešovem. Nebyli jsme schopni vymyslet nic konstruktivního, naopak jsme se většinu času museli jen bránit. Propadali jsme ve všech činnostech a skóre soupeře postupně narůstalo. Jediným světlým bodem byla hezká kombinační akce, na jejímž konci Nelča neomylně zavěsila.

 

Slaný – Slavia Karlovy Vary 1:3 (Kuliha)

Ani do třetice jsme se nepřiblížili našim standardním výkonům. I Západočeši nás dostali pod tlak a na jejich polovinu jsme se dostávali jen sporadicky. Již rozhodnutý zápas v samém závěru rozsvítil Kulíšek, který se, jak je jeho dobrým zvykem, trefil hlavou po centru z rohu.

 

Slaný – Admira 2:3 (Kirilyuk, Němcová)

Po zkušenostech z předešlých zápasů jsme se vrátili k rozestavení 2-1-2. Hned jsme viděli efektivnější práci v rozehrávce i obraně. Dokázali jsme si dát míč po lajně a více se udržet na balónu. Stejně tak jsme si mnohem lépe obsazovali soupeře před naší bránou. Ani tak jsme se nevyhnuli další porážce a nálada v týmu už byla na bodu mrazu. Nezbývalo, než čekat na zázrak.

 

 

Všechny zápasy jsme de facto odehráli jako přes kopírák. Možná se na výkonu podepsala únava z náročného programu posledních dvou týdnů, možná jsme si prostě jen vybrali kopec smůly. Jeden faktor byla ale pro vývoj těchto utkání klíčový – ve velkém jsme prohrávali osobní souboje. Často jeden hráč prošel mezi třemi i čtyřmi našimi hráči a soupeři se tak jednoduše dostávali do přečíslení. Párkrát se taková situace povedla i brankáři. Pak je pochopitelné, že před naší brankou stojí dva i tři zcela volní hráči a vybírají si, kam vystřelí. Převaha v situacích 1 na 1 byla přesně důvodem, proč jsme se nemohli dostat do hry, držet rozestavení, proč jsme se opět sbíhali na jedno místo ve více lidech. U všech čtyř soupeřů byla tato individuální převaha rozhodujícím předpokladem pro vítězství.

 

 

Nadstavba o 7. – 10. místo

Slaný – Ústí nad Labem 2:3 (Kuliha, Brejcha)

Oběd týmu zvednul náladu, a bylo to vidět i na hřišti. Nám známý soupeř z MiniLigy pro nás už nebyl nepřekonatelný soupeř. Vyrovnané utkání, které by si zcela jistě zasloužilo i remízu. Konečně jsme se dostali na balón a ke kombinaci, přihrávce. Také to bylo poprvé, co jsme v zápase vedli, když Kulíšek zakončil po akci Nikity, který přešel přes dva hráče. Do vedení 2:1 nás pak dostal ještě Kuba střelou z dálky, když využil zaváhání vysunutého brankáře. Soupeř sice zvládl vývoj skóre v samém závěru otočit, ale to nás netrápilo – vrátila se nám chuť do hry, nadšení i nasazení. Těšili jsme se na další zápas.

 

Slaný – Slavoj Kladno 8:2 (Brejcha 2, Štambera 2, Němcová, Vicenec, Kirilyuk, Roll)

Rozjetý tým Slaného nešlo zastavit a v derby to odnesl Slavoj Kladno. Od začátku jsme se tlačili do šancí a zakončení, konečně jsme viděli hodně střelby. Nutno dodat, že šlo asi o nejslabšího soupeře, kterého jsme na turnaji potkali. Skóre otevřela Nelča z brejku, pak si dvakrát vzal slovo Kubajs. Přesné přihrávky rozdával Luky – nejprve Vicimu a poté i Maxovi. Ten se také střelecky probudil, druhou brankou zužitkoval střelu Lukaka. Do statistik se zapsal i Nikita, účet uzavřela spolupráce Kuby s Lukym a jejich nádherná kolmice středem hřiště.

 

Slaný – Benešov 2:2 (Kubenka, Kuliha)

Přišel čas odplaty. Benešovu jsme chtěli vrátit vysokou prohru ze základní skupiny, a tak jsme na soupeře vlétli s maximálním nasazením. Dvakrát jsme vedli. Nejprve se Lukaku trefil přímo z rohu, pak dobře mířil Kulíšek po potažení Kubajse. Ani to nakonec nestačilo. Benešov nás na posledních pět minut pevně sevřel před naší brankou a jedna z jeho šancí bohužel v síti skončila. I tak jsme ze zápasu odcházeli se satisfakcí.

 

Vysoká výhra nad Kladnem nakonec rozhodla o tom, že jsme se o skóre posunuli do zápasu o konečné sedmé místo. Další šance na reparát!

 

Slaný – Ústí nad Labem 3:2 (Vicenec 3)

Utkání Viciho! V době, kdy řada spoluhráčů již nemohla, byli pomlácení a jeli na vůli, povstal střelec z Jedomělic. Nejprve se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval a odražený míč doklepl do brány. Pak si hodil balón do levé strany a levačkou ze střední vzdálenosti propálil brankáře. A nakonec dobře přečetl hru, kdy se brankář soupeře hodně zapojoval do hry, a z půlky dlouhým lobem uzavřel svůj čistý hattrick. Bravo!

Pak se teprve Ústí probudilo. Až do konce utkání to byly nervy. Soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné branky a až do posledního hvizdu nebezpečně doráželo. Slaňáci ale nechali na hřišti všechno a nakonec se mohli radovat z výsledku i výkonu, který předvedli.

 

 

Je vždycky fajn, když se z turnaje odjíždí s radostí a poslední zápas je vítězný. Z osmi zápasů jsme sice jen dvakrát vyhráli a jednou remizovali, zato jsme se ale v mnohém poučili. Poučili v tom, že nemá smysl řešit, jestli rozhodčí nějaký faul odpískal nebo ne. Že je jedno, jestli dá gól ten nebo ten. Že i když se prohrává, nemusí být konec smutný. Že je potřeba se z proher poučit a neopakovat chyby, které jsme dříve udělali. Že nasazení a chuť dokážou překonat řadu nedostatků a fungují lépe než ubrečenost a pocit křivdy.

Turnaj ukázal, že musíme hodně přidat v individuální technice a schopnosti míč získat, vybojovat, zpracovat. Na tom teď budeme pracovat!