Domácí kolo OP s plným počtem bodů


V úterním sedmém kole přivítal náš tým U10 na našem pažitu týmy Zvoleněvsi a P. Týnce. Vzhledem k tomu, že jsme se přehoupli do závěrečné části soutěže a tudíž známe kvality všech soupeřů, věděli jsme, že by se žádné drama v tomto kole konat nemělo. Navíc tým ze Zvolíku přijel pouze v šesti dětech (bez střídání) a „tejnickým“ odjelo několik dětí na školu v přírodě.

SK Slaný – Slavoj Zvoleněves 15:0 (branky: Stolár – 4, Milutinovič a Krpata – 3, Michal – 2, Pýcha a Kotulán)

Tým Zvoleněvsi patří celkově k nejslabším v naší skupině. Navíc k tomuto utkání přijelo pouze 6 statečných zvoleněvských dětí a jejich odvážný trenér. V tomto ohledu musíme smeknout hlavně před trenéry, kteří se v tomto kdysi kvalitním klubu věnují dětem i za cenu, že budou prohrávat. My jsme k utkání přistoupili s maximálním respektem k soupeři a se snahou zkomplikovat našim borcům situaci. Zakázali jsme jim více než 3 kontakty s míčem a nutnost aspoň třech po sobě jdoucích přihrávek. Tato omezení samozřejmě způsobila mnohdy až komické situace, kdy například Viktor sám v prázdné brance nemohl střílet, protože neměl „nabito“. Nakonec i přes tato omezení jsme vyhráli vysokým rozdílem. Kuriozitou byla hra Viktora, který si s omezeními poradil po svém. Projevila se jeho inteligence a fotbalovost. Po převzetí míče si jej druhým kontaktem hodil za obranu soupeře, vysprintoval a než defenziva soupeře zareagovala, byl před brankářem a třetím kontaktem zakončoval 🙂

 

SK Slaný – Sokol Panenský Týnec 7:2 (branky: Mazan – 4, Stolár – 2, Tvrdík)

ve druhém utkání jsme si zopakovali nedělního soupeře – „Tejnici“. I v tomto případě tejničtí nepřivezli nejsilnější sestavu. Pravdou je, že se jednalo o houževnatějšího soupeře a tomu se podobal i konečný výsledek. Do tohoto utkání nenastoupil už Sam, který v předchozím utkání špatně došlápnul a v dalším střídání ho dohrál na již podvrknutý kotník jeden ze soupeřových hráčů. Nicméně i v tomto utkání jsme měli jasnou převahu. Je pravdou, že Šimon, který se v předchozím utkání téměř nepotkal s míčem, musel proti P. Týnci vytáhnout několik skvělých zákroků. Na rozdíl od předchozího utkání jsme hráče tentokrát nesvazovali pravidly a nechali jsme je hrát. I z tohoto důvodu bylo k vidění několik pohledných individuálních či kombinačních akcí. Nejkrásnější byly úniky Jonáše po lajně, kdy servíroval míč Mázovi před branku a Mázovi stačilo si i špatně stouopnout. Takto Jony přihrával hned na dva góly. Tímto si Máza začal říkat o „zákaz vstupu na katastr P. Týnce“. To jeho kamarádi (z Tejnice) netušili, že že Honza ještě neskončil. V další fázi hry jim přidal dva další góly. Z naší strany jsme viděli několik dalších akcí, z nach zaujal útok Krystiána, který vzorně převzal míč, podél lajny se protáhl podél obránce a zakončil. V tomto případě bohužel nepřesně. Krásné a inteligentní přenesení těžiště hry předvedl Ondra Fatka, který správně vyhodnotil situaci, kdy mu soupeř zavíral jeho stranu a místo nesmyslného pohybu do zhuštěného prostoru přenesl míč na druhého obránce.

 

Úterní kolo bylo při vší úctě k soupeřům přeci jen z těch nejjednodušších. V tom příštím už nás v P. Týnci čeká tým Tuchlovic a v posledním kole doma Unhošť. V obou případech nepůjde o jednoduchá utkání. I když stejně jako v úterním kole bude tým doplněn o hráče MiniLigy, budou muset zabrat všichni a lze očekávat minimálně vyrovnaná utkání.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům za povzbuzování a pak i za pomoc při stavbě a úklidu branek.