Zápasový týden U9, turnaj Jirkov a poslední kola OFS 11.6. – 17.6.


Poslední mistrovský týden nám začal hned v sobotu 11. 6. 2022 turnajem v Jirkově a za ním následovaly poslední kola OFS Kladno st. a ml. přípravek. Na docela kvalitně obsazený turnaj v Jirkově byla vybrána sestava dle procentuálně nejvyšší docházky od 1. 1. 2022, tedy za odměnu. Vzhledem k došlým omluvenkám (Brejší, Lukaku, Kulíšek, Mára) jsme museli donominovat další hráče v pořadí. Na turnaj se přihlásilo celkově 14 týmů, rozděleni do 2 skupin, kategorie ml. přípravky 4+1. My jsme vyfasovali Ústí n/L, Řepy, Baník Most-Souš, Ervěnice modří, Petřín Plzeň a SKJ Junior Žatec. Dle umístění ve skupině se pak hrálo o konečné pořadí se soupeřem z druhé skupiny. Tedy 7 zápasů po 15 minutách.

SK Slaný – FK Baník Most – Souš „B“ 6:0 (Košál, Vici, Alex Pham, 2x Myška, Roll)

Úvodní utkání jsme rozjeli hned od začátku a po dvou pěkných akcích jsme už ve 2. minutě vedli o dva góly. Celý zápas jsme byli lepším týmem, dařila se nám kombinace a celkem v pohodě jsme se dostávali do útočných akcí. Soupeř měl problém rozehrávat od vlastní brány, tím že jsme důsledně obsazovali jejich hráče. Když se pak ještě 2x trefil Adam, Vici a Rollík, bylo o zápase rozhodnuto.

TJ Sokol Řepy – SK Slaný 4:0

Oproti předchozímu zápasu, byl tento pro nás jako černá můra. Málo důrazu, málo pohybu, pozdní přistupování k hráčům soupeře, bez komunikace, místo toho, abychom při získání míče šli rychle dopředu, kličkovali jsme nebo stáli na místě a přemýšleli, co vlastně s míčem budeme dělat. A toho všeho soupeř náležitě využil a trestal. Ve druhé minutě prohráváme 2:0. Pak se trochu hra vyrovnala, ale my jsme byli pořád o krůček pozadu. Skoro žádná střela na bránu. Z toho pak vyplynuly ještě další dva góly, a tak jsme, jak se pak později ukázalo, s finálovým soupeřem odešli poraženi. Když jsem se pak kluků ptal, co se děje, co jim v zápase nevyhovovalo, tak řekli, že ty bubny, že se nemohli soustředit na hru. Ano FAN klub rodičů Řepáků pěkně a hlasitě podporoval svůj tým nejen ústy, ale i bubnem, který byl opravdu slyšet. To ale nemůže být výmluva na předvedený výkon. Chápu, že to asi bylo pro kluky „otravné“ (možná část taktiky), ale tak to na fotbalech chodí a kluci si na to musí zvyknout a hodit toto za hlavu.

SK Slaný – SKJ Junior Žatec 4:4 (2x Vici, 2x Nikita)

Oproti dvěma předchozím zápasům, tento jako na houpačce. Dle výsledku opravdu vyrovnaná hra obou týmů. Nám zase chvíli trvalo, než jsme se dostali do zápasu a v tu dobu jsme již prohrávali rozdílem dvou branek. Kluci ale makali dál, neponechali nic náhodě, a tak jsme se postupně více zlepšovali, kombinovali a byli rychlejší v rozehrávce. Odměnou byly dva rychlé góly Viciho a Nikity a najednou jsme vedli. Bohužel jsme na konci utkání nedokázali více podržet míč na svých kopačkách a být klidnější v rozehrávce a tak soupeř snížil na konečnou remízu.

FK Junior Děčín – SK Slaný 3:5 (3x Nikita, Roll, Alex Pham)

Zápas, kterému tento výsledek neodpovídal. Po celých 15 minut jsme byli herně, kombinačně a pohybově lepším týmem. Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili, ale… Od úvodu se nám dařila hra, kombinace, přechod do útoku, jen ty šance proměnit. Soupeř nevěděl, co s námi, jak reagovat. Tak to vzal na sebe Nikita a Rollík, a počali střelecké štěstí našeho týmu. Po pár minutách jsme vedli 3:0 a vypadalo to, že je o zápase rozhodnuto. Soupeř však třemi góly z dálky srovnal skóre a my jsme koukali, co s tím. Naštěstí se ke konci střelecky prosadil po závaru před soupeřovou brankou Alex Pham a pak ještě jednou Nikita a bylo rozhodnuto.

SK Slaný – FK Ústí nad Labem 1:3 (Myška)

Nám známý, kvalitní soupeř z MiniLigy, takže jsme čekali tuhé souboje a boj o každý metr hřiště. A tak to i bylo. Vyrovnané utkání, ve kterém byl na začátku lepší soupeř, pak zase my. I když jsme se gólově prosadili jen jednou brankou Adamy Myšky, bylo toto klání fotbalově velmi pohledné a fyzicky dost náročné. Opět rychlý gól soupeře v první minutě, pak se hra přesunula do středu hřiště s mnoha přerušeními v podobě autů a následných nepřesných zakončení z obou stran. My jsme však nedokázali pořádně vystřelit na branku, což se dařilo soupeři a tak zaslouženě vyhrál.

SK Petřín Plzeň – SK Slaný 7:9 (5x Roll, 2x Vici, 2x Alex Pham)

Od začátku vyrovnaný zápas se spoustou šancí a spoustou gólů. Do šesté mimuty padlo celkem 7 gólů na obou stranách. Tento zápas měl v našem dresu jméno – Luky Roll. Ten svými rychlými přechody z obrany do útoku tak zamotal hlavu plzeňským hráčům, že se nestačili divit. Dal celkem 5 gólů a pár dalších připravil. Opět velmi pěkný fotbalový zápas, ve kterém jsme však už nestačili bránit soupeřovi výpady. Kluci toho už měli opravdu dost a soupeř také. My jsme navýšili skóre o dva góly a tak jsme vyhráli.

My jsme se v naší skupině „B“ umístili na 4. místě a tak nás čekal poslední zápas o 7. místo se 4. týmem ze skupiny „A“ – byl to FK Meteor Praha, tým, který nepostoupil do finále o skóre 1 gólu.

FK Meteor Praha – SK Slaný 5:1 (Alex)

Tento zápas už byl nad naše fyzické síly, kluci byli zmožení, asi bych řekl, že už se jim ani moc nechtělo hrát. Byl to z naší strany takový utahaný zápas. Soupeř měl samozřejmě také to samé v nohách, ale hrál o dost lehčeji než my. Hned první branka do naší sítě v úvodu utkání, Alex sice po velmi pěkné akci od Lukyho R. kontroval, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř vstřelil 3 góly z dálky, my jsme zvadli úplně a bylo po zápase. Trenér soupeře naše kluky i přesto chválil, jak jsou šikovní. Tak alespoň malá náplast.

Celkově měl turnaj účast kvalitních týmů, zápasy měly spád, soupeři ideální pro nás. Kluci si to snad užili, i když ke konci už toho měli opravdu dost. Poslední turnaj ve formátu 4+1 nám opět ukázal některé slabiny v podobě držení si postu, střelby a u některých i špatné přihrávky. Toho pak soupeři využívali k proměnění šancí. Klukům velké díky za předvedené výkony, bojovnost a nasazení a rodičům za podporu dětí.

  1. kolo (odložené) OFS starších přípravek sk. „E“

FK Slavoj Kladno – SK Slaný 4:3 (Lukaku, Alex, Kulíšek)

V tomto odloženém kole z 10. května jsme jeli 13. 6. 2022 na poslední dvoj-zápas na Slavoj Kladno. Dalším soupeřem byla Velká Dobrá. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli zapojit i ostatní kluky, tak aby si vyzkoušeli zápasové vytížení, hru proti starším klukům, větší počet hráčů 5+1, větší hřiště i míč a jiné rozestavení. Kluky jsme rozdělili na dvě poloviny a vzhledem k tomu, že soupeř z V. Dobré odjel na hřiště do Slaného, začali jsme se Slavojem. Původně jsme měli „starší“ kluky rozdělené pro tento zápas a „mladší“ na V. Dobrou, ale nakonec jsme, jak později ukázal vývoj zápasu, využili průběžně skoro všechny hráče. Musím zde zmínit i charakter a přístup LUkakua k zápasu, který i přesto, že měl střevní potíže, chtěl jet na zápas a i přesto, že mu nebylo dobře a bylo to na něm i vidět odehrál oba zápasy – SUPER LUKAKU. To se velmi cení.

Zápas to byl hraný z naší strany ve velkém stylu. Zpočátku se kluci asi trochu zalekli výšky soupeře, ale s postupujícím časem se stávali drzejšími a viděli, že pokud jsou v pohybu a dají si míč pořádně, tak to jde. Soupeř využíval fyzické převahy a dostal se do vedení, my jsme však svojí hrou začali míč držet více na kopačkách a buď rychlou přihrávkou, nebo brejkovou akcí jsme se dostávali čím dál častěji do zakončení. A byl to právě Lukaku, kdo započal naše gólové nadšení. Po změně stran jsme soupeře k něčemu vážnějšímu nepustili, vstřelil sice ještě dvě branky, ale to bylo z jeho strany a předvedené hry vše. Naši byli prostě lepší a ne jednou se ozývalo z řad rodičů Slavoje – kluci tak hrajte. Naši hráči měli chuť a porvali se o každý míč. Velmi pěknou hrou se představili Marek, Myškin, Nikita a Alex Pham.

SK Slaný – Velká Dobrá 11:1 (2x Adam, Hermann, Alex Pham, Nikita, Brejší, 2x Vici, Mára, Alex, Kulíšek)

Zápas vyhraný v podstatě od začátku až dokonce. Soupeře jsme k ničemu nepustili, všichni mladší kluci bojovali jak o život. V přehledu vstřelených gólů můžete vidět, že se na trefách podílela většina hráčů, což je super. Myškin zlepšil a zpřesnil svoji střelu, Mára si dovolil vice, než jak ho známe, Radek Hermann se trefil pěknou střelou a zbytek týmu je doplnil, takže jsme se mohli radovat z velmi výrazného vítězství.

Rodičům velké díky za povzbuzování a obrovská pochvala všem hráčům za předvedené výkony.

 

  1. kolo OFS mladších přípravek sk. „A“

V pátek 17. 6. jsme absolvovali poslední, taktéž odložené kolo OFS na hřišti v Libušíně. Počasí bylo krásné a velmi teplé. Vzhledem k tomu, že jsme řešili nějaké omluvenky, byli na tyto zápasy donominováni Brejší a Alex.

FK Slavoj Kladno – SK Slaný 7:8 (3x Nikita, Myškin, 2x Brejší, Jára, Alex)

Vzhledem k počasí byl tento zápas takový dost utahaný. Řada nepřesností v podobě přihrávek, shlukování hráčů. Nebyli jsme schopní roztáhnout hru do šířky, což už umíme. Přizpůsobovali jsme se hře soupeře. Slavoj udeřil hned v úvodu zápasu. Naši kluci ale bojovali statečně dál. Mára dostal nové kopačky a rval se o každý míč jako lev, nevynechal jediný souboj, získával míče a snažil se jít okamžitě do zakončení nebo hru posunul na své spoluhráče. Alex s Brejším se vystřídali po poločase v bráně a rozdávali míče zezadu. Alex Pham makal také jako tygr, jen mu kolikrát chyběla přesnost nebo více klidu, aby navýšil naše skóre. Kůča byl ze začátku dost nevýrazný, ale postupem času se dostal do zápasu a už to byl zase on. Radek poctivě pracoval, několikrát jsme ho dali i na post útočníka, kde mu to docela svědčilo. Celkově vyrovnaný zápas jsme nakonec vyhráli o gól.

 

SK Baník Libušín – SK Slaný 4:8 (2x Nikita, Mára, Myškin, 4x Brejší)

Tento zápas byl už o něco lepší než ten předchozí. Kluci jakoby se rozehráli a uvědomili si své chyby z předešlého zápasu a hra vypadala úplně jinak. Sice soupeř otevřel skóre, poté, co jsme se nedomluvili v obraně, ale našim borcům to nevadilo a hráli dál. Postupně jsme získávali herní i střeleckou převahu a zejména ve druhém poločase jsme už pak dominovali. Nikita několikrát vyzkoušel svojí pověstnou levačku, několik míčů šlo sice vedle, ale pak už se nemýlil. Marek se statečně rval dál, na chvíli jsme dali do hry Alexe s Brejším (jejich úkol byl hrát z brány) a ti ukázali, svými rychlými přihrávkami a náběhem, jak je jednoduché vyšachovat soupeře během pár vteřin. Kůča se v tomto zápase dostal do tempa a rozbíjel soupeřovo ataky. Jarda nabíhal, soupeřil a byl po zásluze a několika bombách také oceněn krásně vsítěným gólem, po souhře s Alexem. Jen Adam s Honzou zůstali tentokrát trochu vzadu ve světle svých spoluhráčů, ale nic se neděje, každý zápas je jiný a ne každý hráč má zrovna 100% formu vždy. Tedy zasloužená výhra, závěrečné penalty a radost našich hráčů

Rodičům velké poděkování za podporu a povzbuzování.

 

Dokopná 19. 6. 2022

V neděli i přes nepřízeň osudu a neschopnost týmu mužů se s námi domluvit na původním sobotním termínu, jsme zakončili soutěžní ročník 2021/2022 dokopnou. Jídlo, pití, fotbal, moderátor pan Martin Brejší, vedro jako blázen, ale doufáme, že si to všichni užili, pokecali jsme, potykali si a zasmáli se.

K proslovu vedoucího týmu Martina Kapusty:

Já, jak jsem byl tak trochu rozhozen z jeho úvodního slova a samé chvály, tak jsem úplně ve své řeči zapomněl poděkovat právě JEMU… za což se moc omlouvám, pomalu jsem z toho nespal a nevěděl jsem, jak to napravit.

Tak alespoň touto cestou:

Martine VELKÉ DÍKY za celkovou organizaci sezóny, za koordinaci a průběh celého dalšího ročníku 21/22, za přípravu akcí, za tvoje invektiva a někdy přeci jen třeba i slovní rozpory v hodnocení našich dětí a stylu hry, ale to nás oba dva určitě posouvá dál, a to naši trenéři i děti potřebují….

(Pozn. redakce : Jen oponenti nás posouvají dál a ještě jednou díky všem) 

VELKÉ DÍKY…….

UŽ SE TĚŠÍME na NOVÝ SR 2022/2023….

S pozdravem

Jiří Balla